Get Adobe Flash player
Filtr
 • zebranie org

  Dnia 27.08.2019 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 18 odbędzie się zebranie organizacyjne oddziałów zerowych (grupy Pszczółki i Wiewiórki) Serdeczie zapraszamy.

  Wychowawcy:

  Anna Gałajda, Jadwiga Głusiec

  Bożena Dąbek, Ewa Osowska

 • 09 maja 2019r. starszaki z grupy ,,Wiewiórek'' i ,,Pszczółek'' reprezentowały nasze przedszkole w VIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie ,,Optymistyczni i kolorowi''. Dzieci zaprezentowały układy taneczne: wiązankę tańców rzeszowskich oraz polkę tramblankę. Oglądały również występy dzieci z innych przedszkoli. Gratulujemy wspaniałych występów.
  Organizatorami konkursu było Przedszkole Publiczne nr 33 oraz Przedszkole nr 9. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  1

 • Warsztaty pod tytułem: Smartfon MARZEŃ

  Dla kogo? Dla rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat!

  Link do rejestracji na warsztaty: https://www.startupinkubator.pl/rz/warsztaty

  Podczas warsztatów Well Connected w Samsung Inkubator Rzeszów:
  👉dowiecie się, w jakim stopniu i w jaki sposób nowe technologie wpływają na życie dorosłych i dzieci, 
  👉razem z dzieckiem stworzycie projekt smartfona marzeń,
  👉nabędziecie umiejętności wspólnego, sprawnego poruszania się po współczesnym świecie technologii 

  📆 Termin: 18 maja 2019 r. || 3 przedziały czasowe do wyboru 
  🏢 Miejsce: Samsung Inkubator Rzeszów, ul. Akademicka 6 (Politechnika Rzeszów, D.S. Ikar)

  Wszelkie pytania prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zajęcia będą świetną okazją do wspólnego, rodzinnego spotkania, a przy okazji dowiedzenia się w praktyce, jak mądrze i bezpiecznie wprowadzać dziecko w świat nowych technologii.

 • W przedszkolu gościliśmy pana Kamila Ł. ratownika medycznego, tatę Oli z gr. Motylki. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Nasz pan ratownik zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  ratownik

 • Informujemy Rodziców, że od dnia 16.04.2019r.
  Przedszkole Publiczne Nr 33 w Rzeszowie
  zawiesza strajk i będzie funkcjonować w trybie normalnym do odwołania.
  Komitet Strajkowy i Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 33 w Rzeszowie DZIĘKUJĄ wszystkim Rodzicom za okazaną WYROZUMIAŁOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ I WSPARCIE!!!

 • Drodzy Rodzice!
  Informuję, że akcja strajkowa w dalszym ciągu jest kontynuowana, jednakże organizujemy opiekę dla najbardziej potrzebujących dzieci.           
  O dalszym rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.
   Serdecznie dziękuję za okazywane zrozumienie, cierpliwość i solidaryzowanie się pomimo trudności.
  Z wyrazami szacunku
  dyrektor Grażyna Grześko

 • NAUCZYCIELE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 33 ROZPOCZYNAJĄ STRAJK OD 8 KWIETNIA 2019 R. BEZTERMINOWO

 • Drodzy Rodzice!
  W związku z przystąpieniem przedszkola do ogólnopolskiej akcji strajkowej w oświacie, zwracam się do Wszystkich Rodziców o szczególną wyrozumiałość i kieruję prośbę o wsparcie w zapewnieniu opieki swoim dzieciom w okresie strajku, tj. od 8 kwietnia br., gdyż dyrektor nie jest w stanie zapewnić opieki dla wszystkich dzieci.
  W zaistniałej i niecodziennej sytuacji jaką jest strajk, liczę na Państwa pomoc w/w sprawie.
  Dziękuję Państwu za już okazaną życzliwość.
  Zobowiązuję się do informowania Państwa na bieżąco o biegu wydarzeń, ogłoszeniami na stronie internetowej przedszkola.

  Dyrektor Przedszkola

 • W dniu 29 kwietnia dziewczynki z grupy "Biedronki" i "Motylki" wzięły udział w II Edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki pt. ,,Przedszkolaki śpiewają" – „Utwory muzyczne z bajek i baśni". Organizatorem było Przedszkole Publiczne Nr 22 w Rzeszowie. Do występu przygotowywały panie B. Dąbek i J. Głusiec. Po pięknym występie, dziewczynki zostały nagrodzone brawami oraz dyplomami i upominkami. Gratulujemy naszym solistkom!!!

  Przechwytywanie

 • 28 marca dziewczynki z grupy VIII ,,Pszczółki’’ oraz  z grupy VII ,,Wiewórki’’ należące do przedszkolnego zespołu tanecznego: ,,Kolorowe Iskierki’’ reprezentowały nasze przedszkole w VI Przeglądzie Rzeszowskich Przedszkolnych Zespołów Tanecznych ,,ni Cheerleaders’’. Organizatorem przeglądu był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. ,,Kolorowe Iskierki’’ wystąpiły z układem tanecznym do piosenki: ,,Pata, pata’’, który przygotowała pani Sylwia K. Występy taneczne oglądały dzieci, nauczycielki i rodzice z innych przedszkoli. Również naszym dziewczynkom kibicowali rodzice. Po pięknym występie dziewczynki zostały nagrodzone brawami oraz dyplomami i medalami. Gratulujemy!!!

   

  mini

 • 21.03.2019 roku w naszym przedszkolu odbył się po raz pierwszy „Wojewódzki Dzień Nowych Technologii w Edukacji". W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy placówek przedszkolnych miasta Rzeszowa oraz okolic. Gościem naszego przedszkola była również dyrektor przedszkola z Litwy (Niemenczyn).
  Konferencje uroczyście otworzyła Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch.
  Nasi „Mistrzowie Kodowania Junior" pochwalili się swoimi wiadomościami i umiejętnościami w czasie zajęć otwartych zorganizowanych przez nauczycieli przedszkola Panią Ewę Patro i Edytę Dzido.
  Dzieci brały również udział w zajęciach z zakresu stosowania nowych technologii w Edukacji.

  Przechwytywanie1

 • Drodzy Rodzice, informujemy, że 27 marca odbędzie się w naszym przedszkolu sesja fotograficzna wiosenna z Pro- Artu.

 • W przedszkolu gościliśmy Panią Patrycję z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 13 zlokalizowanej w Rzeszowie przy ul. Iwonickiej 38 na Osiedlu Słoneczny Stok oraz Smoka Nowusia.Przeczytana przez Panią Patrycję książka o Smoku Nowusiu utrwaliła przedszkolakom zasady wypożyczania książek oraz dbania o nie. Dzieci przekazały bajeczki oraz książki, które przynosiły podczas przedszkolnej akcji "Domek dla książki".

  spotkanie z pania patrycja

 • Lp.

  Rodzaj czynności w postępowaniu rekrutacyjnym Data rozpoczęcia Data zakończenia
     Składanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego 05.02.2019  godz. 8.00 11.02.2019 godz. 15.00
  1  Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/ oddziału przedszkolnego/ punktu przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 01.03.2019  godz. 8.00 15.03.2019 godz. 15.00
  2  Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego/ punktu przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 01.03.2019  godz. 8.00

  21.03.2019 godz. 15.00

  3 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 27.03. 2019 godz. 9.00  
  4 Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia (w postaci pisemnego oświadczenia) 27.03.2019  godz. 8.00
  05.04.2019 godz. 15.00
  5 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 10.04.2019 godz. 9.00
   
    POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE 13.05.2019 17.06.2019
  6 Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/ oddziału przedszkolnego/ punktu przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 13.05.2019 godz.8.00
  24.05.2019 godz. 15.00
  7 Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego/ punktu przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 13.05.2019  godz. 8.00
  30.05.2019 godz. 15.00
  8 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 05.06.2019 godz. 9.00
   
  9 Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia (w postaci pisemnego oświadczenia) 05.06.2019  godz. 8.00
  12.06.2019 godz. 15.00
  10 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 17.06. 2019 godz. 9.00
   

   Zarządzenie nr VIII/79/2019 Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 14.01.2019

 • Dnia 16 stycznia 2019r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 18 w Rzeszowie odbył się koncert charytatywny na rzecz Funadcji Ppdkarpackiego Hospicjum dla dzieci. W koncercie wystąpili pracownicy i nauczyciele Przedszkola Puublicznego Nr 33:
  Małgorzata Sarama
  Ewelina Osika
  Anna Sobotowska
  Kinga Kaczkowska
  oraz nauczyciele i uczniowie Szkoly Podstawowej Nr 18 pod kierunkiem Pani Barbary Wawrzynkiewicz.
  Na koncercie zostały zaśpiewane kolędy, pastorałki oraz piosenki mówiące o miłości i szacunku do drugiego człowieka.
  Bardzo dziękujemy rodzicom oraz mieszkańcom osiedla za przybycie i hojne wsparcie Hospicjum! Zapraszamy do galerii.

  koncert

  O naszym konercie jest rownież wzmianka w Nowinach.

 • Bardzo prosimy o pomoc w doposażeniu Przedszkola Publicznego Nr 33. Mogą to Państwo zrobić poprzez wpłacenie 1% z ogólnej kwoty podatku na konto Stowarzyszenia "Przedszkole Przyszłości" ul. T. Rejtana 30, Rzeszów (z dopiskiem Przedszkole Publiczne 33). Numer KRS 0000145905. Skorzystajcie z szansy pozostawienia 1% Waszego podatku lokalnie. To będzie najlepsza Wasza decyzja w 2019 roku. Nie przegapcie możliwości pomocy dzieciom. Przekażcie tę prośbę Waszym znajomym! Odzyskacie w całości przekazaną kwotę przy rozliczeniu podatkowym!! Dzięki Państwa inicjatywie możemy realizować marzenia naszych dzieci. Dziękujemy!

  20190206 14502020190206 152755

 • Od dnia 1 lutego br. opłaty za pobyt i żywienie proszę wpłacać na nowy rachunek bankowy – dochody budżetowe 35 1020 4391 0000 6002 0187 6564

  - wpłaty stają się dochodami budżetowymi
  Wpłat należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 10 dnia każdego miesiąca ,jedną kwotą.
  W tytule przelewu proszę tylko napisać imię i nazwisko dziecka oraz grupę do której aktualnie uczęszcza. Za rodzeństwa proszę płacić jednym przelewem.

 •  balony

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 25 stycznia. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i mnóstwo atrakcji. Zachęcamy do założenia ciekawych kostiumów. Zapraszamy!!

  bal karnawałowy

 • dzien babci i dziadka

  Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Harmonogram uroczystości:

  21.01.2019 poniedziałek   

  godz. 15.00- gr. Pszczółki

  godz. 16.00- gr. Wiewiórki

  22.01.2019 wtorek              

  godz. 15.00- gr. Misie

  godz. 15.40- gr. Biedronki

  godz. 16.10- gr. Jeżyki

  23.01.2019 środa              

  godz. 15.00- gr. Motylki

  godz. 15.40- gr. Dżungla

  godz. 16.10- gr. Żółwiki 

 • koncert charytatywny

  DYREKTOR i PRACOWNICY

  PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 33 oraz SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 18

  w Rzeszowie

  serdecznie zapraszają

  Dzieci, Rodziców, Mieszkańców Osiedla

  na

  „NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY”,

  który odbędzie się 16 stycznia 2019r. (w środę) o godz. 16.00

  w Auli Szkoły Podstawowej Nr 18, ul. Bł. Karoliny 21.

  W koncercie wystąpią pracownicy

  Przedszkola Publicznego Nr 33 oraz Szkoły Podstawowej Nr 18.

  Koncert organizowany jest na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

  Prosimy wesprzyjcie ten szczytny cel i kolędujcie razem z nami.

  Pomóżmy pomagać!  

 • Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2019 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy życzyć wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.

  bozenarodzenie

 • maly mis

  W roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole przystąpiło do
  MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO:
  „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
  Jesteśmy uczestnikami projektu już drugi rok. W ubiegłym roku szkolnym 2017/18 wędrowaliśmy z naszym misiem Zbysiem po wielu przedszkolach w Polsce oraz po domach naszych przedszkolaków. W tym roku także przystąpiliśmy do projektu.
  Każda grupa posiada maskotkę o wybranym imieniu, m.in. Radzio, Tadzio, Zbysio... która wraz ze swoim dzienniczkiem odbywa czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Projekt ma dodatkowe moduły, które wspomagają i rozwijają wśród dzieci szereg nowych kompetencji w atrakcyjny sposób. Wśród nich znajdują się moduły: „Mały Miś uczy samodzielości", „100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku", „Kulinarne warsztaty z Małym Misiem", „Kuferek Kreatywności Małego Misia", „Misiowe aktywności sportowe Małego Misia"
  Organizatorem projektu w roku szkolnym 2018/2019 jest Grupa MAC S.A, a autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej.

  maly mis 2

 • W dniu 16 listopada odbyło się uroczyste otwarcie projektu edukacyjnego „Reksio poznaje Rzeszów". Projekt ten jest innowacyjnym pomysłem nauczycieli pracujących w Przedszkolu Nr 33 w Rzeszowie. Patronat honorowy nad projektem objął Pan Prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc. Partnerami projektu są Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oraz Fundacja im. Heleny i Lechosława Marszałków.

  W tym dniu każda grupa miała okazję zaprezentować się pod względem artystycznym. Uroczystego otwarcia projektu dokonała nasza Pani dyrektor Grażyna Grześko, Pani Katarzyna Lubas (dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie) oraz Pani Iwona Wojnicz - dyrektor przedszkola w Niemenczynie (Wilno, Litwa). Spotkanie to stało się także okazją do rozpoczęcia współpracy i wymiany doświadczeń między przedszkolami.

  Projekt „Reksio poznaje Rzeszów" jest projektem o charakterze lokalnym skierowanym do przedszkoli znajdujących się na terenie miasta Rzeszowa. Celem projektu „Reksio poznaje Rzeszów" jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat naszego regionu - miasta Rzeszowa, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, jego dorobku kulturowego. Dzieci będą miały również okazję to zapoznania się z mądrymi i pouczającymi przygodami bajkowego Pieska Reksia

  Poprzez udział w projekcie możliwe będzie rozwijanie wśród dzieci nowych doświadczeń; rozwijanie zainteresowania pięknem naszej małej Ojczyzny oraz nawiązanie współpracy między przedszkolami.

  Zapraszamy do galerii.

  reksio

 • kultura dostępna

  15 listopada odbyły się warsztaty „Fajnie mieć przyjaciela" zrealizowane z
  projektu „Dostępne OligofrenoDobranocki" przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie z programu „Kultura Dostępna".
  W pierwszych zajęciach uczestniczyły 4 grupy przedszkolaków: Jeżyki, Jungla, Misie i Żółwiki a w drugich warsztatach: Pszczółki, Wiewiórki i Biedronki.
  Oba warsztaty rozpoczęły się prezentacją multimedialną, dzięki której dzieci poznały historię najpopularniejszego pieska z dobranocki. Reksio słynie z tego, że jest bardzo przyjacielski, lubi pomagać innym i stanowi wzór dla przedszkolaków, dlatego był głównym bohaterem dzisiejszych zajęć.
  Uczestnicy warsztatów poznali zasady postępowania w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami oraz poznali sposoby komunikacji osób niewidomych i niesłyszących. Dzieci bardzo zainteresował alfabet Brailla, język migowy, polisensoryczne pomoce oraz dotykowe repliki eksponatów.
  Dowiedziały się jak można pomagać osobom z niepełnosprawnościami a ochotnicy trenowali nowo poznane umiejętności.
  Dużo śmiechu wzbudziły eksperymenty poznawania przedmiotów i zapachów z zasłoniętymi oczami. Przedszkolaki bezbłędnie rozpoznawały postaci z dobranocek przez dotyk. Znają je dobrze, ponieważ byli w odwiedzinach w Muzeum Dobranocek.
  Wszystkie dzieci wykonujące zadania i biorące udział w konkursach zostały nagrodzone wielkimi brawami. Na koniec warsztatów dzieci obejrzały projekcje filmowe. Pierwsza grupa - film „Reksio i Jamnik" a druga „Reksio kompozytor". Odbyła się także sesja fotograficzna z Reksiem.
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  Projekt „Dostępne OligofrenoDobranocki w ramach którego przeprowadzono warsztaty jest realizowany z programu „Kultura Dostępna".
  Partnerzy Muzeum Dobranocek to: Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka" w Kolbuszowej Dolnej, Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin.

  Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl, resinet.pl
  Patronat honorowy: Fundacja Reksio, Tactic, Gamekeeper.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Dnia 19 listopada grupa Biedronek oraz Motylków wyjeżdża do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok godz. 13.00. Śniadanie w tym dniu będzie o godz. 7.15. Prosimy, aby dzieci miały przygotowany plecak oraz małą wodę niegazowaną. Prosimy o punktualność.

 • Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa „Motylków" postanowiła w ramach „Klubu Smakosza" zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną.
  Przedszkolaki samodzielnie kroiły i mieszały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem oraz higieny podczas wykonania.
  Na koniec urządziliśmy w sali prawdziwą ucztę, nie zapominając również o poczęstunku dla wszystkich rodziców. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie!

  Zapraszamy do galerii.

  sałatka

 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Anną Maj- Łakomską, psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.

  Termin spotkania: 09.11.2018 (piątek) o godzinie 16.00

  Temat spotkania: Trudności Wychowawcze Wieku Przedszkolnego

  Rodzice pamiętajcie! Okres przedszkolny to niezwykle ważny etap w procesie rozwoju i wychowania Waszego dziecka. Planowane spotkanie ma na celu ukierunkować wszystkich Rodziców, jak postępować z dzieckiem- a to w znaczący sposób może mu pomóc w codziennej aktywności.

  Czekamy na Państwa w sali "Biedronek". Do zobaczenia!

 • W najblizszy piątek dzieci z gr. V- "Motylki" w ramach zajęć w "Klubie Smakosza" przygotują pyszną, jesienną sałatkę warzywną.

 • Kolejne spotkanie z gośćmi ze Szkoły Muzycznej „YAMAHA" opierało się na prezentacji naszym dzieciom tańców dworskich oraz tańców szkockich. Przedszkolaki poznały ozdobne elementy strojów, ale mogły także same się poprzebierać i popróbować tańca z poprzednich epok. Zabawa była wyśmienita!

  yamaha październik

 • W dniu 12.09.2018 r. nasze przedszkole po wakacyjnej przerwie odwiedzili muzycy ze Szkoły Muzycznej „YAMAHA" w Rzeszowie. Nasi goście w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób zapoznali przedszkolaków z kolejnymi, nowymi instrumentami: keyboardem, instrumentami perkusyjnymi, saksofonem, puzonem. Muzycy przekazali dzieciom informacje na temat budowy instrumentów, zapoznali z techniką gry oraz brzmieniem każdego z nich .Dzieci świetnie się bawiły podczas zajęć i bardzo żywiołowo reagowały. Dobra zabawa podczas spotkania to zasługa dobrego podejścia prowadzących. Po zakończeniu audycji dzieci pytały już o następne spotkanie, więc z niecierpliwością czekamy na kolejną porcję świetnej zabawy.

  yamaha wrzesien

 • W czwartek 21 czerwca pociag Klubu Kolorowego Podróżnika odbył swoją ostatnią przed wakacjami podróż. Tym razem wybraliśmy się do stolicy naszego kraju- Warszawy. Na poczatku poznaliśmy legendę o Syrence warszawskiej, która opowiada o powstaniu pierwszej osady warszawskiej. Podziwialiśmy pokaz tańców łowickich oraz piękne kolorowe stroje. Spacerowaliśmy ulicami Warszawy podziwiając zabytki starego miasta, Łazienki Krolewskie, Kolumnę Zygmunta, Palac w Wilanowie, Zamek Krolewski, pomnik Syrenki Warszawskiej oraz Belweder. Nie mogliśmy opuścić obowiazkowego przystanku każdego kibica, odwiedzając Stadion Narodowy. Chwile słodkiego zapomnienia spędziliśmy delektując się smakiem ciastek warszawskich. Na koniec wycieczki wykonaliśmy sylwetę syrenki z cudownym kolorowym ogonem. Nastał czas pożegnania i Każdy z uczestników Klubu został wyróżniony dyplomem oraz drobnym upominkiem. Ale my się nie smucimy bo wakacje zapraszaja do odkrycia nowych miejsc i przeżycia wielu ciekawych przygód...

  klub podroznika warszawa

 • W czwartek 21 czerwca pociag Klubu Kolorowego Podróżnika odbył swoją ostatnią przed wakacjami podróż. Tym razem wybraliśmy się do stolicy naszego kraju- Warszawy. Na poczatku poznaliśmy legendę o Syrence warszawskiej, która opowiada o powstaniu pierwszej osady warszawskiej. Podziwialiśmy pokaz tańców łowickich oraz piękne kolorowe stroje. Spacerowaliśmy ulicami Warszawy podziwiając zabytki starego miasta, Łazienki Krolewskie, Kolumnę Zygmunta, Palac w Wilanowie, Zamek Krolewski, pomnik Syrenki Warszawskiej oraz Belweder. Nie mogliśmy opuścić obowiazkowego przystanku każdego kibica, odwiedzając Stadion Narodowy. Chwile słodkiego zapomnienia spędziliśmy delektując się smakiem ciastek warszawskich. Na koniec wycieczki wykonaliśmy sylwetę syrenki z cudownym kolorowym ogonem. Nastał czas pożegnania i Każdy z uczestników Klubu został wyróżniony dyplomem oraz drobnym upominkiem. Ale my się nie smucimy bo wakacje zapraszaja do odkrycia nowych miejsc i przeżycia wielu ciekawych przygód...

  klub podroznika warszawa

 • mrówki2

  15 czerwca nasze przedszkolaki uczestniczyły w autorskich warsztatach edukacyjnych
  pt. „Fascynujący świat mrówek" prowadzonych przez mistrza pszczelarstwa Pana Aleksandra Rębacza z pasieki Boża Iskierka. Prowadzący po raz kolejny gościł w naszym przedszkolu
  i ponownie zachwycił nas swoją: wiedzą, precyzją i sposobem przekazywania informacji.
  Podczas warsztatów dzieci odkryły fascynujące królestwo tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Poznały zwyczaje mrówek, szczegóły z ich życia, budowę i strukturę mrowiska. Zobaczyły prawdziwą królową mrówek a także oglądały świat mrówczymi oczami.
  Na zakończenie spróbowały miodu spadziowego. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał niezbędne materiały do samodzielnego wykonania makiety mrowiska oraz zawieszkę
  małej drewnianej mrówki.

  mrówki

 • Drodzy Rodzice i Dzieci!! Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne termin Pikniku Rodzinnego zostaje przeniesiony na 19.06.2018 r.

  Serdecznie zapraszamy!!

 • ZAPROSZENIE

  NA

  PIKNIK RODZINNY

  • baloniki2

  DNIA 19 CZERWCA 2018R. (WTOREK) W GODZINACH 16.00- 18.00

  ODBĘDZIE SIĘ PIKNIK RODZINNY

  W programie mnóstwo atrakcji:

  • Zabawy muzyczno- ruchowe oraz tańce pod kierunkiem Szkoły Muzycznej „YAMAHA”
  • Konkursy a atrakcyjnymi nagrodami
  • „Kolorowy koncert”- w wykonaniu pracowników PP 33 oraz chętnych Rodziców
  • Rodzinne potyczki sportowe prowadzone gościnnie przez Sekcję Piłkarską „RESOVIA”
  • Pokaz umiejętności Straży Pożarnej oraz Ratownika Medycznego
  • „Balonowy zawrót głowy”- fantazyjne balonowe cuda
  • Występ Przedszkolnego Zespołu Tanecznego „ISKIERKI”
  • Kolorowy Kącik Regionalny „Pod chmurką”
  • „Lody dla ochłody”, napoje

  A ponadto:

  • Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni
  • Studio dziecięcego tatuażu
  • Malowanie paznokci i zdobienie twarzy niejednego malucha

  PODCZAS PIKNIKU DZIECI POZOSTAJĄ POD OPIEKĄ RODZICÓW/ OPIEKUNÓW!

  ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!

  d piknik 1

 • Kochani Rodzice i Dzieci!
  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję zbiórki darów dla Domu Dziecka „Mieszko" oraz „Dobrawa" w Rzeszowie.

  29 maja 2018r. przekazaliśmy całe mnóstwo artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt, pieluszek, bajek, słodyczy oraz zabawek, które według zapewnień Dyrektor Pani Urszuli Polanowskiej, będą częścią prezentów na Dzień Dziecka dla podopiecznych placówki.

  Po reakcji widzieliśmy, że ta inicjatywa sprawiła wiele uśmiechu i radości. A oto fotografie dokumentujące szczegółowo całe wydarzenie.

  IMG 20180529 100642

    IMG 20180604 130741

 • W przedostatni czwartek maja, Kolorowi Podróżnicy, udali się na wycieczkę do Torunia. Razem z naszym Jasiem Wędrowniczkiem, poznaliśmy stroje ludowe, zabytki Torunia, tańce pomorskie oraz poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika. Nasza wycieczka nie mogła obyć się bez poznania legendy o toruńskich piernikach i spróbowania ich. Pierniczki tak bardzo nam smakowały, że postanowiliśmy wykonać ich papierową wersję. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki...

  kolorowy podroznik w toruniu

 • W przedostatni czwartek maja, Kolorowi Podróżnicy, udali się na wycieczkę do Torunia. Razem z naszym Jasiem Wędrowniczkiem, poznaliśmy stroje ludowe, zabytki Torunia, tańce pomorskie oraz poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika. Nasza wycieczka nie mogła obyć się bez poznania legendy o toruńskich piernikach i spróbowania ich. Pierniczki tak bardzo nam smakowały, że postanowiliśmy wykonać ich papierową wersję. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki...

  kolorowy podroznik w toruniu

 • W dniu 4 czerwca obchodzić będziemy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.
  W programie:
  - Udział w Przedstawieniu teatralnym pt. "Czerwony Kapturek" przygotowany przez grupę VIII "Pszczółki".
  - Zabawy plastyczne, muzyczne, taneczne i ruchowe w ogrodzie przedszkolnym.
  - Konkursy i miłe niespodzianki.
  - Lodowa przekąska.

  balony

 • Drogie dzieciaki i Rodzice!

  Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pod tytułem:
  „Drzewo genealogiczne optymistycznej (kolorowej/mojej) rodziny"

  Drzewo genealogiczne powinno być efektem pracy wspólnej dziecka z rodzicem.

  Termin składania prac: 04.06.2018r.

  - Opracowane drzewo musi zawierać minimum 3 pokolenia wstecz.

  - Technika wykonania pracy: dowolna (płaska lub przestrzenna).

  - Pracę podpisaną na odwrocie imieniem i nazwiskiem prosimy składać u nauczycieli grup.

  - Na uczestników konkursu przewidziane są nagrody i dyplomy.

  - Wszystkie prace zostaną zwrócone autorom po zakończeniu konkursu.

  W dniach od 5 do 15 czerwca odbędzie się wystawa drzew genealogicznych.
  Złożenie pracy jest równoznaczne ze zgodą na wyeksponowanie prac na wystawie pokonkursowej

  Mamy nadzieję, że chwile spędzone na wspólnej pracy sprawią Wam wiele radości i stworzą okazję do wzruszających wspomnień. To także doskonała okazja, aby dzieci w sposób wizualny uporządkowały sobie relacje i pokrewieństwa we własnych rodzinach!

  drzewo

 • dzieciaki mleczaki2W naszym przedszkolu szczególnie dbamy o wasze zdrowie, dlategodziweciaki mleczaki
  w piątek (25.05.2018r.) w ramach realizowanego w naszej placówce programu „Dzieciaki Mleczaki" przedszkolaki ponownie przygotują samodzielne śniadanie na bazie mleka i przetworów mlecznych pod hasłem „Białe ząbki". Tym razem zadaniem wszystkich przedszkolaków będzie wykonanie kanapek z ciemnego pieczywa, pasty z sera białego ze szczypiorkiem oraz kubek kakao.
  Pamiętajmy samodzielnie wykonane śniadanie smakuje lepiej, uczy samodzielności i przynosi radość z kulinarnego sukcesu!!!
  Ps. Prosimy Rodziców o przygotowanie fartuszków do prac kulinarnych.
  Dziękujemy!

 • W dniu 15 maja 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Niezapominajki. Jest to coroczne święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów oraz propagowanie ochrony środowiska. Udział w uroczystości wzięły wszystkie grupy przedszkolne, dla których został przygotowany niezapominajkowy quiz. Pierwszym zadaniem z którym musiały zmierzyć się dzieci było zaśpiewanie specjalnie przygotowanej na tę uroczystość piosenki, drugie zadanie polegało na ułożeniu puzzli, ostatnie zaś na odgadnięciu jakie przedmioty znajdują się w niebieskim pudełku. Każda z grup poradziła sobie świetnie z każdym zadaniem, dlatego też nie mogło być innego wyniku jak remis. W nagrodę każda z grup otrzymała nasiona niezapominajki, które może posadzić sobie w swojej sali i cieszyć się widokiem pięknych niebieskich kwiatków, które będą przypominać o tym wydarzeniu.

  dzien niezapominajki

 • 10 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w „Zielonej lekcji"-niesamowitym pokazie przyrodniczym na żywo.
  Pan Grzegorz Laskowski przyjechał do nas ze swoimi podopiecznymi - ptakami drapieżnymi: puchaczem bengalskim Hugo, Flickiem - sokołem wędrownym, sową płomykówką - Mają oraz jastrzębiem Harrym.
  Nie bez przyczyny lekcję nazwano „żywą", gdyż zobaczyliśmy te ptaki praktycznie na wyciągnięcie ręki: w locie (ponad głowami), w różnych działaniach, podczas tresury czy głaskania. Uczestnicząc w ,,Zielonej Lekcji", dzieci miały możliwość obserwacji żywych ptaków, poznania informacji o roli jaką pełnią w przyrodzie ptaki drapieżne oraz wiedzy na temat ich środowiska naturalnego.
  Po zakończeniu pokazu mieliśmy przyjemność zrobienia sobie zdjęcia z ptakami, którym dzieci będą mogły się pochwalić przed całą rodziną.

  zielona lekcja

 • Drodzy Rodzice!

  Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która w naszym przedszkolu odbęzie się:

  14 maja   o godzinie 15.00- Gr. Misie

                 o godzinie 16.00- Gr. Biedronki

  16 maja:  o godzinie 15.00- Gr. Jeżyki

                 o godzinie 16.00- Gr. Żółwiki

  17 maja:  o godzinie 15.00- Gr. Dżungla

                 o godzinie 16.00- Gr. Motylki

  21 maja:  o godzinie 15.00- Gr. Wiewiórki

                 o godzinie 15.00- Gr. Pszczółki

  dzien mamy i taty

 • Dziewczynki z grupy VI ,,Żółwiki'' oraz IV ,,Biedronki'' należące do przedszkolnego zespołu tanecznego ,,Kolorowe Iskierki'' będą reprezentowały Nasze Przedszkole w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Muzyczno – Ruchowym ,,Aerobik Przedszkolaka''. Przegląd odbędzie się 11 maja 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Osmeckiego 51 w godz.: 10:00- 12:00

 • Dnia 10 maja (czwartek) odbędzie się w naszym przedszkolu "Zielona lekcja".

  Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi dzieci będą miały szansę dowiedzieć się, jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy przedszkolak pozna najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki.

 • Kto ma przyjaciół, wie dobrze o tym,
  że swe radości oraz kłopoty,
  a nawet pyszny sok bananowy
  może podzielić z kimś wyjątkowym.

  Dzieci z Kolorowego Przedszkola wspólnie świętowały „Dzień Przyjaciela".
  Przedszkolaki z grupy „Jeżyki" oraz „Żółwiki" zaprezentowały występ artystyczny dla swoich przedszkolnych przyjaciół.

  dzień przyjaciela

   

 • W dniu 20.04.2018r. Grupa VII „Wiewiórki" wzięła udział w VII edycji przeglądu artystycznego „Optymistyczni i Kolorowi" pod hasłem „Kolorowo, Patriotycznie i Ludowo", który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51. Organizatorami przeglądu było Przedszkole Publiczne Nr 9 w Rzeszowie i Przedszkole Publiczne Nr 33 w Rzeszowie.
  Dzieci z Grupy „Wiewiórki" zaprezentowały się w wiązance tańców rzeszowskich i przeworskich. Występy podziwiali zaproszeni goście oraz rodzice dzieci.
  Przegląd miał na celu:
  • budowanie więzi z najbliższym otoczeniem oraz poczucia tożsamości narodowej,
  • rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości,
  • rozwijanie zainteresowań i talentów,
  • rozbudzanie kreatywności,
  • promowanie dzieci uzdolnionych – wymiana doświadczeń,
  • integrowanie środowisk związanych z edukacją.

  Zapraszamy do galerii.

  optymistyczni

 • Dnia 20 marca 2018r. dzieci z grup „Jeżyki" i „Motylki" pojechali do Domu Kultury w Nosówce w którym zwiedzali Izbę Tradycji. Izba Tradycji to miejsce gdzie lepiej można nauczyć się szacunku do tradycji. Dzieci mogły zobaczyć eksponowane tam stare meble, naczynia, stroje, obrazy oraz odtworzone stare sprzęty. Zobaczyli elementy wystroju wnętrz a także zdjęcia przedstawiające historię regionu i tutejsze zwyczaje. Gawędziarka Stefania Buda przedstawiła historię regionu i tamtejszych zwyczajów. Dzieci również miały okazję wysłuchać śpiewu Zespołu Ludowego „Nosowiany", poznać instrumenty a także nauczyć się śpiewać i tańczyć do piosenki ludowej „Kogucik".

  nosowka

 • W dniu 22. 03. 2018r. nasze przedszkolaki z grupy „Motylki" w ramach „Klubu Smakosza" podjęły wielkie wyzwanie - postanowiły przygotować zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki.
  Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty, starannie umyły ręce, założyły fartuszki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo białym serkiem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Po zakończonych działaniach wszyscy razem zasiedli do wielkiej kanapkowej uczty. Okazuje się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Wszyscy nasi rodzice również zjadali swoją porcję z apetytem. Zapraszamy do galerii.

  wiosenne kanapki

 • W dniu 22. 03. 2018r. nasze przedszkolaki z grupy „Motylki" w ramach „Klubu Smakosza" podjęły wielkie wyzwanie - postanowiły przygotować zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki.
  Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty, starannie umyły ręce, założyły fartuszki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo białym serkiem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Po zakończonych działaniach wszyscy razem zasiedli do wielkiej kanapkowej uczty. Okazuje się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Wszyscy nasi rodzice również zjadali swoją porcję z apetytem. Zapraszamy do galerii.

  wiosenne kanapki

 • 23 marca odwiedził nasze przedszkole funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce. Dzieci miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy SG, ale jakże ciekawą. Nasz gość opowiedział dzieciom czym się zajmuje, pokazał sprzęt, który używany jest w trakcie pełnienia służby. Jednak największą atrakcją spotkania było przybliżenie roli psa w służbie. Dzieci pilnie słuchały przewodnika, który zaprezentował zasady bezpiecznego zachowania się wobec psa. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania mógł pogłaskać czworonożnego gościa. Serdecznie dziękujemy panu funkcjonariuszowi życząc spokoju oraz wielu sukcesów zawodowych.

  straż graniczna

 • W piątek, 6 kwietnia 2018 r. Klub kolorowego podróżnika odbył kolejną wyprawę, tym razem do malowniczego Poznania. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od obejrzenia poznańskich koziolkow oraz poznania ciekawej historii jaka wiąże się z ich poczatkiem. Po obejrzeniu najpiekniejszych zabytków miasta mogliśmy podziwiać pokaz ludowych strojów: bamberow poznańskich, biskupiankich czy szamotulskich oraz występ tańców wielkopolskich tj. Przodek czy Wiwaty. Po takich wrażeniach odpoczywalismy delektując się smakiem slynnych rogali marcinskich. Na pamiatke wyprawy zaprojektowalismy pocztowke na której nie mogło oczywiście zabraknąć koziolkow poznańskich. To była podróż pełna wrażeń, jednak tak wiele zakątków Polski wciąż czeka na nasze odkrycie...

  poznan

 • W piątek, 6 kwietnia 2018 r. Klub kolorowego podróżnika odbył kolejną wyprawę, tym razem do malowniczego Poznania. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od obejrzenia poznańskich koziolkow oraz poznania ciekawej historii jaka wiąże się z ich poczatkiem. Po obejrzeniu najpiekniejszych zabytków miasta mogliśmy podziwiać pokaz ludowych strojów: bamberow poznańskich, biskupiankich czy szamotulskich oraz występ tańców wielkopolskich tj. Przodek czy Wiwaty. Po takich wrażeniach odpoczywalismy delektując się smakiem slynnych rogali marcinskich. Na pamiatke wyprawy zaprojektowalismy pocztowke na której nie mogło oczywiście zabraknąć koziolkow poznańskich. To była podróż pełna wrażeń, jednak tak wiele zakątków Polski wciąż czeka na nasze odkrycie...

  poznan

 • W dniu 06.04.2018r. Grupa VII "Wiewiórki" wzięła udział w "III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych" w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.
  Dzieci zaśpiewały przyśpiewkę ludową "Lipka" oraz zaprezentowały się w tańcu "Krakowiak".

  pzeglad przyspiewek

 • Dzieci z grupy IV ,,Biedronki'' będą reprezentowały Nasze Przedszkole w IV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych: ,,Przedszkolna Maskarada''.

  Przegląd odbędzie się 21 marca 2018r. w sali widowiskowej Teatru Maska w Rzeszowie.
  Grupa ,,Biedronek'' wystąpi ok godz.10:30 z przestawieniem:
  ,,Czy wy wiecie, że krasnoludki są na świecie?''.

  p. Sylwia K. i p. Greta Sz.

 • Dziewczynki z grupy IV ,,Biedronki'' oraz VI ,,Żółwiki'' należące do przedszkolnego zespołu tanecznego: ,,Kolorowe Iskierki'' wezmą udział w IV Rzeszowskim Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych "MINI - CHEERLEADERS"

  Przegląd odbędzie się 23 marca 2018r. w Młodzieżowym Dom Kultury na ul. Osmeckiego 51 w godz. 9:30- 11:30.

  p. Sylwia K. i p. Ewa O.

 • 09.03.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna szkoły YAMAHA. Tym razem gościliśmy prowadzącego pana Mateusza Płonkę oraz gościa specjalnego- pana Marcina Muchę, który gra na akordeonie od 25 lat. Audycja, jak można się domyślić, dotyczyła akordeonów. Dzieci poznały różne ich rodzaje (melodyka, akordeon guzikowy, akordeon klawiszowy oraz akordeon basowy) a także sposób gry na nich. Atrakcją na sam koniec był wspólny występ naszej pani Ani z Jeżyków i artystów. Stworzyli oni razem nowy zespół "Ich Troje". Dzieci z Kolorowego Przedszkola uwielbiają zajęcia prowadzone przez szkołę muzyczną YAMAHA, nie tylko dlatego, że są one bardzo ciekawe, ale również dlatego, że prowadzący mają świetne podejście do dzieci i pełen wachlarz żartów w zanadrzu. Z niecierpliwością nie możemy się już doczekać kolejnej, a zarazem ostatniej w tym roku szkolnym audycji muzycznej ze szkołą YAMAHA.

 • dziweciaki mleczakiUwaga Dzieciaki Mlaczaki!  dzieciaki mleczaki2
  We wtorek (13.03.2018r.) wszystkie przedszkolaki w ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu „Dzieciaki Mleczaki" ponownie przygotują  samodzielne śniadanie na bazie mleka. Tym razem do mlecznej zabawy kulinarnej wykorzystamy: płatki kukurydziane, mleko, ciemne pieczywo, masełko, serek Almette oraz wiosenne dodatki.Smacznego!!
  Pamiętajmy: samodzielnie wykonane śniadanie smakuje lepiej, uczy samodzielności i przynosi radość z kulinarnego sukcesu!!!
  Ps. Prosimy o przygotowanie fartuszków do prac kulinarnych.
  Dziękujemy!

 • Dnia 8 marca 2018r. w progi naszego Kolorowego Przedszkola zawitali niezwykli goście - dzieci z Zespołu Tańca Ludowego „Koraliki", działającego przy RDK – filia Zwięczyca. Pod kierunkiem pani kierownik Matyldy Przepióra oraz pani Alicji Lackowskiej- choreograf, dzieci zaprezentowały przyśpiewki, zabawy oraz pieśni ludowe. Naszych przedszkolaków podczas spotkania zachwyciły także prezentowane przez panią Joannę i pana Damiana różnobarwne stroje ludowe oraz profesjonalnie wykonane tańce regionalne. To niecodzienne spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci. Zorganizowane spotkanie miało na celu promocję folkloru oraz przybliżenie przedszkolakom pięknej kultury ludowej.

  koraliki

 • Pizza niewątpliwie należy do dań uwielbianych nie tylko przez dorosłych, ale także przez dzieci. Smakuje ona wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można ją własnoręcznie przygotować i ułożyć na niej tylko to, co lubimy. Stąd też pomysłem na rozszerzenie naszego Dnia Pizzy, były zajęcia kulinarne. Każdy przedszkolak mógł wzorem kucharzy z pizzerii przygotować swoją własną pizzę. Zapraszamy do galerii.

  dzień pizzy

 • Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Nasze przedszkolaki już wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. W tym dniu dzieci poznały ciekawą historie tego przysmaku, nie zabrakło tańców, konkursów i niespodzianek. Na zakończenie włoskiego dnia dzieci wspólnie przygotowały pizzę, dodając swoje ulubione składniki. Mniam, mniam.... było fantastycznie i smacznie. 

  dzień pizzy

 • Od października 2013r. roku w naszym Przedszkolu rozpoczął swoją działalność zespół taneczny „KOLOROW ISKIERKI". Do zespołu należą dziewczynki 4- , 5- i 6- letnie, które pod okiem nauczycielek (p. Sylwii i p. Ewy) rozwijają swoje zainteresowania taneczne. Wszystkie dziewczynki z wielką ochotą oraz zapałem przygotowują się do każdego występu. Zajęcia taneczne odbywają się raz w tygodniu.

  „KOLOROWE ISKIERKI" od początku istnienie zespołu miały już wielokrotnie okazję zaprezentować swoje umiejętności. Były to: Uroczystość Dnia Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Pikniki Rodzinne, Uroczystość Pożegnania Starszaków, Przeglądy Taneczne Międzyprzedszkolne: ,,Mini Cheerleaders'', ,,Aerobik Przedszkolaka'', ,,Carpatia Festiwal'', ,,Optymistyczni i Kolorowi''. Praca jaką wykonują dziewczynki, aby efekt finalny był wyjątkowy jest bardzo ciężka, ale sprawia im dużo satysfakcji. Z wielkim zapałem i entuzjazmem dziewczynki uczęszczają na te zajęcia. U niektórych z nich można zauważyć niebywały talent do tańca. Zdjęcia zajec i występów można zobaczyć w naszej galerii. Zapraszamy!

  iskierki

   

  CELE OGÓLNE ZAJĘĆ:
  • zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu,
  • Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci,
  • budowanie poczucia własnej wartości, pozytywnego obrazu samego siebie i wiary
  we własne siły,
  • kształtowanie postaw tolerancji wobec innych,
  • stwarzanie warunków do kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu przez czynny udział w zajęciach muzyczno– ruchowych,
  • kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruch z muzyką,
  • kształtowanie zainteresowania tańcem i ruchem przy muzyce,
  • pokazanie muzyki i tańca jako jednej z form aktywności ruchowej i sposobu spędzania wolnego czasu,
  • wzmacnianie motywacji dzieci do rozwoju swych zainteresowań i uzdolnień,
  integracja międzygrupowa,
  • nauczanie harmonijnego współżycia w grupie, podporządkowania się umownym przepisom, samoopanowania, odpowiedzialności,
  • rozwijanie indywidualnych zdolności każdego dziecka, jego inicjatywy, aktywności
  i samodzielności,
  • doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, kształtowanie prawidłowej postawy ciała,
  • rozwijanie płynności i estetyki ruchu.
  • Kształtowanie ekspresji twórczej.
  • Kształtowanie postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, samodyscypliny, szacunku, prawdomówności, umiejętności właściwego zachowania się
  w sytuacji sukcesu i niepowodzeń.
  • Udział w programach z różnych okazji w szkole i w środowisku.
  • Rozwijanie umiejętności prezentowania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością.

 • Kolorowi Podróżnicy, 23 lutego 2018 r., udali się na wycieczkę do Lublina. Naszą podróż zaczęliśmy od zapoznania się z lubelskim strojem ludowym, a następnie układaliśmy puzzle z jego wizerunkiem i sami kolorowaliśmy układankę. Następnie obejrzeliśmy tradycyjne tańce lubelskie. Klub Podróżnika nie mógłby obejść się bez spróbowania lokalnych przysmaków, dlatego my, słuchając przy okazji piosenki lubelskiego zespołu Bajm- "Rzeka marzeń"pochodzącego z filmu "W pustyni i w puszczy", zajadaliśmy cebulaki zwane również cebularzami. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zabytków Lublina: Archikatedry, Bramy Krakowskiej, Lubelskiej Trasy Podziemnej, Wieży Trynitarskiej oraz Rynku. Poznaliśmy także wygląd herbu Lublina i pod koniec naszego zwiedzania wykonaliśmy Koziołka, który na nim widnieje. Czas minął nam niestety bardzo szybko i musieliśmy zakończyć nasze zwiedzanie, ale nie smucimy się, bo już niedługo czeka nas kolejna wspaniała wycieczka :)

  podroznik w lublinie

 •  Kolorowi Podróżnicy, 23 lutego 2018 r., udali się na wycieczkę do Lublina. Naszą podróż zaczęliśmy od zapoznania się z lubelskim strojem ludowym, a następnie układaliśmy puzzle z jego wizerunkiem i sami kolorowaliśmy układankę. Następnie obejrzeliśmy tradycyjne tańce lubelskie. Klub Podróżnika nie mógłby obejść się bez spróbowania lokalnych przysmaków, dlatego my, słuchając przy okazji piosenki lubelskiego zespołu Bajm- "Rzeka marzeń"pochodzącego z filmu "W pustyni i w puszczy", zajadaliśmy cebulaki zwane również cebularzami. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zabytków Lublina: Archikatedry, Bramy Krakowskiej, Lubelskiej Trasy Podziemnej, Wieży Trynitarskiej oraz Rynku. Poznaliśmy także wygląd herbu Lublina i pod koniec naszego zwiedzania wykonaliśmy Koziołka, który na nim widnieje. Czas minął nam niestety bardzo szybko i musieliśmy zakończyć nasze zwiedzanie, ale nie smucimy się, bo już niedługo czeka nas kolejna wspaniała wycieczka :)

  podroznik w lublinie

 • W dniu 12.03.2018 będziemy gościć teatrzyk NEMNO

  z przedstawieniem

  pt. „CZERWONY KAPTUREK"

  młodsze grupy godz. 9:00
  starsze grupy ok. godz. 10:00
  Koszt spektaklu 4 zł
  (płatność u nauczycielek w grupach)

  czerwony kapturek

 • Korzystając z zaproszenia „Muzeum Dobranocek" w Rzeszowie dzieci z grupy „Motylki" uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Miś ze stacji Paddington".

  Ten sympatyczny zwierzak urodził się w Peru, ale znalazł się w Anglii, gdzie dotarł do stacji kolejowej Paddington - stąd jego imię. Nasze przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Paddingtona, rozwiązywały zagadki oraz układały puzzle z jego postacią. Miś jest dobry, miły i grzeczny, lecz zdarzają mu się także różne kłopoty, o czym dzieci przekonały się oglądając na koniec bajkę „Ekspedycja Paddingtona". Zapraszamy do naszej galerii.

  paddington

 • We wtorek 20 lutego zawitał do naszego „Kolorowego Przedszkola" listonosz -Pan Paweł Kawalec. Dzieci od razu rozpoznały, kim jest z zawodu przybyły gość. Spotkanie rozpoczęła pogadanka na temat poprawnego adresowania przesyłek. Dzieci mogły też obejrzeć i przymierzyć akcesoria przydatne listonoszowi w pracy. W podziękowaniu za wizytę, dzieci zaprezentowały wierszyki, tańce i piosenki. Serdecznie dziękujemy, życząc Panu Pawłowi dużo zdrowia oraz spokojnej i bezpiecznej pracy. Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

  listonosz

 • „Mały miś w świecie wielkiej literatury"
  „Pszczółki" dołączają do ogólnopolskiego projektu, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, nawiązanie współpracy między innymi przedszkolami oraz domem rodzinnym dzieci.
  Od lutego między dziećmi z naszej grupy będzie wędrował od domu do domu pluszowy misio z dzienniczkiem „pod pachą". Zadaniem dzieci jest zaopiekowanie się misiem, a zadaniem rodzica jest przeczytanie misiowi i swojemu dziecku bajki na dobranoc. Po przeczytaniu bajki proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na kartce dołączonej do dzienniczka każde dziecko wpisze (najlepiej samodzielnie) swoje imię i narysuje rysunek dla misia (może to być ilustracja do wysłuchanej bajki). Wpiszcie też tytuł bajki, którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was i dzieci wspaniała zabawa.
  Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca". Zaproście dzisiaj to słońce do Waszego domu wraz
  z pluszowym przyjacielem dzieci.
  Pozdrawiamy serdecznie Wychowawczynie:
  Agnieszka Kubrak i Ewa Patro

  miś w świecie literatury

 • Serdecznie zapraszamy rodziców grupy IV ,,Biedronki'' na przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci
  pt. :,,Czy wy wiecie, ze krasnoludki są na świecie?"
  Przedstawienie odbędzie się 22 lutego o godzinie 15:30 w sali ,,Biedronek''.

 • Informujemy, że w najbliższym czasie będziemy gościć

  - 20 luty- listonosza, który opowie nam o swoim zawodzie i o tym jak działa poczta.

  - 8 marca- Dziecięcy Zespół Ludowy"Koraliki" działający przy Rzeszowskim Domu Kultury- filia Zwięczyca

 • Nasze przedszkole odwiedził Krecik- bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach .Krecik wyruszył na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki Polski. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać.
  Krecik odwiedził nasze Przedszkole jako jedno z 300 przedszkoli w Polsce. Przywiózł ze sobą walizkę, w której znajduje się 2,5 metrowy pociąg, którym dzieci odbyły wycieczkę po najważniejszych atrakcjach Częstochowy.
  Grupy Misie, Pszczółki i Wiewiórki zaprosiły Krecika do swoich grup. Wspólnie z nim bawiły się, tańczyły, rysowały, poznawały zakątki Rzeszowa, kodowały oraz leżakowały.
  Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat miasta, w którym mieszkają - Rzeszowa, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, jego dorobku kulturowego, ale także rozbudzenie zainteresowania innymi miejscami w Polsce.

  krecik

 • 26 styczna odbyło się artystyczne spotkanie z naszą Panią Klementyną pt.: "Kolorowo i bajkowo". Razem z Panią Klementyną wyruszyliśmy w bajkową podróż baśniowym pociągiem. Po drodze odwiedziliśmy różne stacje z ukrytymi zadaniami i konkursami, ale nasze przedszkolaki świetnie sobie poradzily stając się przyjaciółmi Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka oraz Jasia i Małgosi :) następnie grupa V Motylki zaprezentowała wszystkim swój piękny i bajkowy taniec do piosenki z bajki "Kraina lodu". Na koniec nasza utalentowana pani Małgosia z grupy VI Żółwiki zaśpiewała najpiękniejsze bajkowe piosenki, które do śpiewu poderwały całe kolorowe przedszkole :) Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy

  bajkowo i kolorowo

 • W dniu 26 stycznia 2018 nasz kolorowy pociąg dotarł do kolejnego malowniczego zakątka Polski - Zakopanego. Na początku obejrzeliśmy piękne, barwne, podhalańskie stroje ludowe oraz poznaliśmy góralskie tradycje. Spróbowaliśmy także regionalnych przysmaków góralskich- moskali. Później zobaczyliśmy najciekawsze miejsca w Zakopanem: odbyliśmy spacer po słynnych Krupówkach, wspinaliśmy się na Gubałówkę oraz zwiedziliśmy domek stojący do góry nogami. Następnie podziwialiśmy wspaniały występ góralskich tancerzy oraz taniec zbójecki. Nas także poniosła magiczna moc góralskich nut i wspólnie ruszyliśmy do tańca. Obowiązkową pamiątką z polskich Tatr jest ciupaga, dlatego też na koniec naszej podróży wykonaliśmy góralskie siekierki. Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy...

  zakopane

 • W dniu 26 stycznia 2018 nasz kolorowy pociąg dotarł do kolejnego malowniczego zakątka Polski - Zakopanego. Na początku obejrzeliśmy piękne, barwne, podhalańskie stroje ludowe oraz poznaliśmy góralskie tradycje. Spróbowaliśmy także regionalnych przysmaków góralskich- moskali. Później zobaczyliśmy najciekawsze miejsca w Zakopanem: odbyliśmy spacer po słynnych Krupówkach, wspinaliśmy się na Gubałówkę oraz zwiedziliśmy domek stojący do góry nogami. Następnie podziwialiśmy wspaniały występ góralskich tancerzy oraz taniec zbójecki. Nas także poniosła magiczna moc góralskich nut i wspólnie ruszyliśmy do tańca. Obowiązkową pamiątką z polskich Tatr jest ciupaga, dlatego też na koniec naszej podróży wykonaliśmy góralskie siekierki. Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy...

  zakopane

 • 24 stycznia grupa VIII „Pszczółki" wraz z wychowawczyniami p. A. Kubrak i p. E. Patro godnie reprezentowała nasze przedszkole na „IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek", który odbył się w Kościele M. B. Saletyńskiej przy ul. Dąbrowskiego.
  Nasze przedszkolaki w wyjątkowy sposób przedstawiły historie narodzenia Jezusa w Betlejem, kultywując przy tym polskie tradycje bożonarodzeniowe. Nasz pomysł na jasełka był bardzo energetyczny dominował w nim taniec, instrumentacje muzyczne i śpiew. Dzieciaki wykazały się dużym talentem aktorskim, a występ publiczny przyniósł im dużo radości i okazał się dla nich dobrą zabawą. Nasze przedszkole może być dumne z takich artystów.

  przeglad jaselek

   

 • Grupa II Misie oraz grupa IV Biedronki dołączyły się do ogólnopolskiego projektu: "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Projekt ten ma na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolem a domem. W grupie Misiów "Miś Radzio", a w grupie Biedronek "Miś Stasio" wyruszyli w swoją niezwykłą podróż literacką. Każdy przedszkolak, u którego zagości miś, będzie się z nim bawić, ale przede wszystkim słuchać bajki, czytanej przez rodzica/rodziców.
  Miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym rodzic wpisuje tytuł czytanej misiowi bajki, imię dziecka oraz pomaga dziecku w narysowaniu jednej ze scen usłyszanej bajki. Każde dziecko zostawia w dzienniczku ślad po sobie - odrysowaną dłoń lub swoje imię.

  mały miś  

  mały mis2

 • Grupa VII- Wiewiórki wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Pierożak i p. Katarzyną Guzek biorą udział w projekcie "Mały Miś Regionalista- przedszkolni badacze historii i kultury". Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału. Jeśli dysponują Państwo materiałami, które moga przydać się do realizacji zajęć o naszym regionie (stroje, dawne sprzęty, książki o regionie, płyty z muzyką ludową), serdecznie prosimy o ich wypożyczenie. Dziękujemy za pomoc!

  regionalsta 

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i dzieci na "Noworoczny Koncert" w wykonaniu pracowników naszego przedszkola, który odbędzie się w dniu 29 stycznia o godzinie 16.00. Specjalną atrakcją bedzie występ zespołu "Sztajerek", który działa przy RDK w Rzeszowie. Zapraszamy!!!

  koncert

 • W dniu 30.01.2018 odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Impreza odbędzie się wg harmonogramu:

  - godzina 9.00-10.00- zabawa dla grup I,II,III

  - godzina 100.00- 11.00- zabawa dla grup IV,V,VI

  - godzina 11.00-12.00- zabawa dla grup VII, VIII

  Prosimy Rodziców o przygotowanie dla dzieci ciekawych i pomysłowych strojów karnawałowych. W programie przewidziano wiele atrakcji. Zapraszamy również chętnych Rodziców.

  karnawał

 • 12 stycznia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Tajemnicza Szuflada ze spektaklem "Pan Maluśkiewicz i inni". Podczas przedstawienia obejrzeliśmy inscenizacje utworów Juliana Tuwima. Oprócz tytułowego wiersza, były to m.in " Abecadło", "Dyzio Marzyciel", "Spóźniony słowik" oraz "Pan Trąbalski". Wszystkim nam bardzo podobał się spektakl, rekwizyty, stroje oraz gra aktorska. Mamy nadzieję, że aktorzy odwiedzą nas jeszcze nie raz. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  pan maluśkiewicz

 • Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka która odbędzie się według następującecgo harmonogramu:

  - 25.01 godzina 14.00- Gr. Dżungla

  - 23.01 godzina 15.00- Gr. Misie

  - 25.01 godzina 15.00- Gr. Jeżyki

  - 23.01 godzinia 15.30- Gr. Biedronki

  - 23.01 godzina 14.30- Gr. Motylki

  - 25.01 godzina 14.30- Gr. Żółwiki

  - 18. 01 godzina 14.00- Gr. Wiewiórki

  - 18.01 godzina 15.00- Gr. Pszczółki

  Babciom i Dziadziom życzymy przyjemnych wrażeń i wesołej zabawy

 • Serdecznie dziękujemy za przekazany 1% podatku w ubiegłym roku. Cała kwota została wykorzystana na zakup sprzętu na nasz plac zabaw, który służy dzieciom przez cały rok.

  20180109 123110 Bardzo prosimy o pomoc w doposażeniu Przedszkola Publicznego Nr 33. Mogą to Państwo zrobić poprzez wpłacenie 1% z ogólnej kwoty podatku na konto Stowarzyszenia "Przedszkole Przyszłości" ul. T. Rejtana 30, Rzeszów (z dopiskiem Przedszkole Publiczne 33). Numer KRS 0000145905. Skorzystajcie z szansy pozostawienia 1% Waszego podatku lokalnie. To będzie najlepsza Wasza decyzja w 2018 roku. Nie przegapcie możliwości pomocy dzieciom. Przekażcie tę prośbę Waszym znajomym! Odzyskacie w całości przekazaną kwotę przy rozliczeniu podatkowym!! Dzięki Państwa inicjatywie możemy realizować marzenia naszych dzieci. Dziękujemy!

 • 19 grudnia w grupie VIII „Pszczółki" odbyło się spotkanie Wigilijne dla Rodziców. Na tą okazję Dzieciaki i ich Panie przygotowały odświętnie salę, aby wprowadzić gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Kilka dni przed tym magicznym dniem dzieci pięknie ubrały choinkę i wykonały prezenty dla Rodziców. Na tę szczególną uroczystość przygotowaliśmy historię narodzin Jezuska - „Jasełka" przeplatane tańcami. Po licznych próbach byliśmy gotowi do występu. Nasze wspólne starania przyniosły oczekiwany efekt. Dzieciaki wykazały się dużym profesjonalizmem w odgrywaniu ról na scenie przed publicznością. Dodatkowo w swoje umiejętności aktorskie włożyły serce co sprawiło, że nasz Wigilijny wieczór oczarował gości. Po występie dzieci obdarowały Rodziców prezentami, a zebranym licznie „fotografom" pozwoliły uwiecznić się na zdjęciach.

  Brawo dla Was Dzieciaki spisałyście się rewelacyjnie !!!
  Składam podziękowanie za pomoc w przygotowaniu naszej uroczystości :
  - Mamie Fabianka za pomoc w przygotowaniu rekwizytów do tańca dla dziewczynek.
  - Rodzicom Dawidka za gałązki do stroików świątecznych.

  jasełka pszczolki

 • 14 grudnia Klub Aktywnego Rodzica nawiązała współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Gminie Świlcza. W ramach podjętej współpracy wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne dla Rodziców i Dzieci z gr. VIII „Pszczółki" i VII „Wiewiórki" nawiązujące do tradycji świątecznych. Spotkanie prowadził pracownik Ośrodka, tj. mama Lenki z grupy „Pszczółek". Uczestnicy warsztatów krótko zapoznali się z działalnością ŚDS i prowadzoną tam terapią dla niepełnosprawnych osób oraz ze sposobem wykonywania gipsowych odlewów. Rodzice i dzieci z dużym zapałem samodzielnie ozdabiali gipsowe figurki tj. szopki, aniołki, wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem itp. Spotkanie to nie tylko nauczyło nas nowej techniki plastycznej, ale również wzmocniło więzi rodzinne i wprowadziło w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 

  Serdecznie dziękujemy mamusi Lenki za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz pomocw nawiązaniu współpracy między naszymi placówkami.

  warsztaty gipsowe

 • 18 grudnia dzieci z grupy „Motylki" uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach badawczych pod hasłem : „ Kolorowa chemia", które przeprowadziła pani chemik Katarzyna Jórasz.

  Wiele się działo . Było barwienie wody roztworem z czerwonej kapusty , chemiczny wulkan i „duszek" z butelki. Wszystkim doświadczeniom towarzyszyły salwy śmiechu oraz okrzyki zdziwienia. To były istne "czary – mary". Zdjęcia już wkrótce.

 • Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników.
  W poniedziałek 11 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. A to za sprawą dzieci z grupy IV ,,Biedronki'', które w ramach działalności ,,Klubu Smakosza'' piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu zabraliśmy się do dekoracji pierniczków, by po południu zaprosić na degustacje pierniczków dzieci i rodziców z innych grup. Zapraszamy do galerii.

  pierniczki

 • Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników.
  W poniedziałek 11 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. A to za sprawą dzieci z grupy IV ,,Biedronki'', które w ramach działalności ,,Klubu Smakosza'' piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu zabraliśmy się do dekoracji pierniczków, by po południu zaprosić na degustacje pierniczków dzieci i rodziców z innych grup. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

  pierniczki

 • Nasze przedszkole nawiązało współpracę z nowo otwartą Biblioteką Miejską przy ul. Iwonickiej.
  Z tej okazji postanowiliśmy wspólnie świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. W kolejnych dniach poszczehgólne grupy udały się na pieszą wycieczkę do biblioteki z ulubionymi misiem. W bibliotece czekało na nas mnóstwo atrakcji, a największą z nich był ogromny piętrowy tort z lizaków. Podczas wspólnej zabawy śpiewaliśmy piosenki o misiach, recytowaliśmy misiowe wiersze, rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy misiowych bajek, braliśmy udział w zagadkach rozwijających zmysł dotyku. Oczywiście nie zabrakło życzeń i odśpiewania tradycyjnego „Sto lat" dla Wszystkich Misiów oraz zabawy tanecznej. Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości wszystkie dzieciaki częstowały się lizakowym tortem. Zapraszamy do galerii poszczególnych grup.

  pluszowy mis

   

 • W dniu 07.12.2017 odwiedziła nas pani Stefania Buda gawędziarka i regionalistka tradycji ludowych, która opowiedziała nam o dawnych zwyczajach ubierania choinki oraz o tradycjach Bożonarodzeniowych. Przywiozła ze sobą piękne ozdoby choinkowe wykonane ręcznie z różnych materiałów: słomy, bibuły, folii aluminiowej, wydmuszek, orzechów itp. Zaśpiewała nam również pastorałki ludowe jakie kiedyś śpiewano na kolędę, przy których dzieci bawiły się w kole. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  gawedziarka

   

 • W środę 6 grudnia rano najstarsze przedszkolaki udały się do Filharmonii na przedstawienie pt. „O smoku i królu leniuchu" jednak ich głównym celem było poszukiwanie Św. Mikołaja. Spektakl okazał się niezwykle zabawny, aktorzy zadbali o częste angażowanie dzieci do udziału w przedstawieniu. Przedszkolaki z zachwytem obejrzały bajkę, a na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek. W filharmonii jednak nie udało im się spotkać Mikołaja. Po powrocie do przedszkola czekała na nich kolejna niezwykle miła niespodzianka otóż Rodzice z Klubu Aktywnego Rodzica przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków", jednak największą atrakcją dla starszaków tego dnia były odwiedziny Św. Mikołaja, który przybył do ich grupy tuż przed występem Rodziców. Wspólnie z „Pszczółkami" i „Wiewiórkami" obejrzał przedstawienie. Dzieciaki z zachwytem obejrzały bajkę o Śnieżce oraz razem z Mikołajem i Rodzicami w roli aktorów tańczyły na weselu u Królewny Śnieżki. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, a dzieciaki podziękowały mu piosenką.

  mikolajkowy

 • Dnia 8 grudnia przedszkolaki z  grupy Motylków oraz Żółwików od samego rana były mocno podekscytowane.  Po śniadaniu wyjechały do Teatru „Maska” na spektakl pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.Zaciekawienie towarzyszyło dzieciom aż do rozpoczęcia przedstawienia i opowiadało o życiu św. Franciszka, który wędruje po świecie i spotyka ludzi oraz zwierzęta.  Spektakl doskonale wpasował się w czas oczekiwania na święta.

  Byłem w teatrze, byłem w teatrze

   i zapomniałem o świecie całym.

  Bo tam na scenie wszystko bogatsze,                     

  świat zza kurtyny ma blask wspaniały!...”

                       Czesław Janczarski

  maska

 • W dniu 30 listopada 2017 r. wyruszyliśmy w kolejną wycieczkę po Polsce, tym razem odwiedziliśmy Śląsk. Zwiedzanie tego regionu zaczęliśmy od poznania tradycyjnych regionalnych strojów- sami nawet ubraliśmy w nie naszych nowych papierowych kolegów. Następnie posłuchaliśmy wiersza „Paweł i Gaweł" w gwarze śląskiej oraz zjedliśmy pyszne oblaty czy śląskie słodycze (maszkyty). Poznaliśmy najciekawsze miejsca i zabytki tego regionu, a także nauczyliśmy się tańczyć tańca o nazwie „Klapok" pochodzącego z Górnego Śląska. Na koniec naszej wędrówki wykonaliśmy czako czyli górnicze czapki. Ciekawe, gdzie wybierzemy się następnym razem? Zapraszamy do galeriizdjęć.

  śląsk

 • W dniu 30 listopada 2017 r. wyruszyliśmy w kolejną wycieczkę po Polsce, tym razem odwiedziliśmy Śląsk. Zwiedzanie tego regionu zaczęliśmy od poznania tradycyjnych regionalnych strojów- sami nawet ubraliśmy w nie naszych nowych papierowych kolegów. Następnie posłuchaliśmy wiersza „Paweł i Gaweł" w gwarze śląskiej oraz zjedliśmy pyszne oblaty czy śląskie słodycze (maszkyty). Poznaliśmy najciekawsze miejsca i zabytki tego regionu, a także nauczyliśmy się tańczyć tańca o nazwie „Klapok" pochodzącego z Górnego Śląska. Na koniec naszej wędrówki wykonaliśmy czako czyli górnicze czapki. Ciekawe, gdzie wybierzemy się następnym razem? Zapraszamy do galerii zdjęć.

  śląsk

 • W dniu 06.12.2017 „Klub Aktywnego Rodzica" działający w Przedszkolu Publicznym Nr 33 we współpracy z nauczycielami przedszkola Barbarą Burek, Agnieszką Kubrak, Jadwigą Głusiec
  zorganizował dla dzieci przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków".
  To wspaniałe działanie rodziców wywołało wiele radości i łez wzruszenia – nawet u samego Mikołaja, który przybył z dalekiej północy:) Zapraszamy dogalerii.

  krolewna

   

 • ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  z ogromnym workiem prezentów :)

  Wszystkie przedszkolaki niecierpliwie czekają na wizytę tego szczególnego gościa.

  .mikołaj

  Również w tym dniu

  "Klub Aktywnego Rodzica"

  ma dla dzieci wspaniałą niespodziankę

  w postaci przedstawienia teatralnego pt.

  "O Królewnie Śnieżce i 7 krasnolódkach".

 • 29 listopada dzieci z grupy ,,IV'' Biedronki wzięły udział w spektaklu ekologicznym pt. ,,Kolory Miasta'', dotyczącym ochrony powietrza, otaczającego nas świata. Spektakl odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Bohaterowie bajki zaznajomili przedszkolaków z pojęciami takimi jak: smog, recykling, segregacja sieci. Dwóch przedszkolaków z naszej grypy Sara Z. i Kacper D. zostali zaproszenia na scenę by pomóc bohaterom odczarować i posprzątać ,,szare miasto'', by znów stało się ekologiczne, czyste i kolorowe. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • W piątek 24. listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśliśmy do przedszkola naszych Pluszowych Przyjaciół, a grupa Misie zaprosiła nas do wspólnego świętowania. Podczas wspólnej zabawy prezentowaliśmy nasze misie, poznaliśmy piosenkę o niedźwiadku, rozwiązywaliśmy zagadki, wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego kochamy misie, a także wybraliśmy się na opowieść ruchową do Stumilowego lasu. Następnie wzięliśmy udział w konkursach takich jak jedzenie miodu z zamkniętymi oczami czy jedzenie jabłka bez użycia rąk. Na zakończenie złożyliśmy naszym Pluszowym Przyjaciołom życzenia i zaśpiewaliśmy im gromkie „Sto lat". Zabawa tego dnia była bardzo udana! Zdjęcia już wkrótce.

 • W środę 29.11 o godzinie 15.30 zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci grupy Pszczółki na zajęcia otwarte. Następnie odbędzie się spotkanie dotyczące wyników wstępnego badania gotowości szkolnej.
   Zapraszamy

  pszczelarz

 • W środę 29.11 o godzinie 15.30 zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci grupy Pszczółki na zajęcia otwarte. Następnie odbędzie się spotkanie dotyczące wyników wstępnego badania gotowości szkolnej.
   Zapraszamy

   pszczelarz

 • 15 listopada grupy: VIII „Pszczółki" i VII „Wiewiórki" wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Fascynujący świat pszczół".
  Warsztaty pobudziły wszystkie zmysły dzieci, które mogły dotknąć, posmakować, powąchać, usłyszeć i zobaczyć z bliska magiczny świat pszczół. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego – to wszystko pozwoliło zabrać uczestników w niezwykłą podróż podczas, której dzieci dowiedziały się:
  - Dlaczego pszczoły tańczą?
  - O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?
  - Gdzie te owady się myją?
  - Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu?
  W programie warsztatów było m.in.:
  - prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula,
  - opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu,
  - degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego,
  - własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego przez dzieci,
  - oglądanie przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu!
  - każde dziecko otrzymało upominki (słoiczek miodu, pałeczkę do nabierania miodu, samodzielnie wykonaną świeczkę wosku pszczelego oraz certyfikat ).

  pszczóły

 • 17 listopada mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć szkołe muzyczną Yamaha. Są to cykliczne spotkania, podczas których dzieci poznają różne instrumenty, tańce oraz wszystko co wiąże się z muzyką. Tym razem artyści zaprezetowali nam skrzypce: małe, duże, altówkę i skrzypce elektryczne. Niesamowitą techniką gry na nich pochwaliła się pani Gabriela Sasiela. Dzieci poznały budowę skrzypiec i smyczka oraz takie sposoby gry jak: legato, staccato, tremolo, pizzicato. Spotkania z zespołem zawsze spotykają się z ogromnym entuzjazmem dzieci nie tylko w związku z interesującą tematyką, ale przede wszystkim ze względu na doskonałe podejście prowadzących. Serdecznie dziękujemy szkole muzycznej za przybycie i już odliczamy dni do kolejnego spotkania, które odbędzie się po Nowym Roku. Zapraszamy do galerii.

  yamaha

 • 17 listopada mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć szkołe muzyczną Yamaha. Są to cykliczne spotkania, podczas których dzieci poznają różne instrumenty, tańce oraz wszystko co wiąże się z muzyką. Tym razem artyści zaprezetowali nam skrzypce: małe, duże, altówkę i skrzypce elektryczne. Niesamowitą techniką gry na nich pochwaliła się pani Gabriela Sasiela. Dzieci poznały budowę skrzypiec i smyczka oraz takie sposoby gry jak: legato, staccato, tremolo, pizzicato. Spotkania z zespołem zawsze spotykają się z ogromnym entuzjazmem dzieci nie tylko w związku z interesującą tematyką, ale przede wszystkim ze względu na doskonałe podejście prowadzących. Serdecznie dziękujemy szkole muzycznej za przybycie i już odliczamy dni do kolejnego spotkania, które odbędzie się po Nowym Roku. Zapraszamy do galerii.

  yamaha

 • 17 listopada gościliśmy zespół "Sztajerek" z Rzeszowskiego Domu Kultury. Muzycy zaprezentowali grę na akordeonie, klarnecie i skrzypcach oraz zagrali utwory, których większośc znały też nasze przedszkolaki. Były to: "Czerwone jagody", "W moim ogródeczku" czy "Choć tak mało mamy lat". Pojawiły się także mniej znane tutuły, takie jak: "Pasała Kasieńka krówki dwie", "Pognała wołki na Bukowinę" oraz pochodzący z Warmii utwór, który zespół zagrał po raz pierwszy "Miała baba pofajdoka". Na koniec artyści zaprezentowali strój rzeszowski damski i męski. Występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem, zarówno dzieci jak i nauczycieli. Było to niezwykłe spotkanie łączące pokolenia. Serdecznie dziękujemy zespołowi za przybycie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli ich gościć w naszym przedszkolu:) Zapraszamy do galerii.

  sztajerek

 • W naszym przedszkolu zorganizowany został kącik ludowy w ramach pracy rocznej przedszkola, który przebiega pod hasłem: "Kolorowo i ludowo"

  Przedmioty pochodzą ze zbiórki eksponatów zorganizowanej wśród nauczycieli, rodziców i sympatyków przedszkola.

  W kąciku zostały wyeksponowane przedmioty używane w dawnych czasach w gospodarstwach domowych, a także elementy dekoracyjne wnętrza domu. Znajdują się tu m.in. różnego rodzaju naczynia gliniane, stare żelazka, narzędzia do prania, wyroby tkackie, serwety i obrusy. Jest też bogata kolekcja dziecięcych strojów ludowych .
  Zgromadzone eksponaty stanowią cenny materiał edukacyjny dla przedszkolaków, umożliwiający im bezpośredni kontakt z tradycją, zwyczajami i sztuką ludową stanowiącą ważną część kultury narodowej.
  U dorosłych przywołują wspomnienia związane z przeszłością i klimatem domu rodzinnego.

  Zapraszamy do galerii.

  wehikul

 • W dniu 25.10. 2017 przedszkolaki najstarszych grup ( 5 i 6 latki) uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach badawczych z cyklu „ Kolorowa chemia". Poznaliśmy chemię od kolorowej i czarującej strony. Niezbędnym strojem chemika jest biały fartuch, rękawiczki i okulary ochronne, a także liczne przybory czyli lejki, menzurki, zlewka itp. Dzieci pod okiem pań pomagały w wykonywaniu doświadczeń. Pierwszym doświadczeniem było barwienie różnych cieczy roztworem z czerwonej kapusty - powstawały zaskakujące nas kolory. Kolejnym eksperymentem był chemiczny wulkan, była również tańcząca kukurydza w roztworze wody z sodą, a na koniec fascynujący duszek z butelki - ( jak z lampy Alladyna) Poznawanie chemii w taki sposób jest niezwykle interesujące i zabawne ;) Na koniec dzieci sprawdziły swoje wiadomości – wiedziały jak wygląda : kolba , statyw , próbówka , zlewka. Każdy z uczestników kolorowych chemicznych zajęć otrzymał dyplom "małego chemika". 

  chemia

 • Konkursy rodzinne „Korale Pani Jesieni" oraz „Najpiękniejszy bukiet jesienny" cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków i ich najbliższych, o czym świadczą 32 prace konkursowe. Nasze konkursy nie służyły wyłonieniu zwycięzcy, lecz miały na celu promowanie więzi rodzinnych w myśl motta: " Bardzo fajna sprawa to rodzica z dzieckiem praca i zabawa". Prace wyróżniały się ogromną pomysłowością oraz oryginalnością.

  Wszyscy uczestnicy konkursów, a jednocześnie ich laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

  konkurs jesienny

 • „Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada.
  Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.
  I my przedszkolacy o tym pamiętamy,
  I dlatego dzisiaj, tu się spotykamy".

   

  Tymi słowami Grupa „Wiewiórki" w dniu 10.11.2017r. rozpoczęła uroczystą akademię poświęconą 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  Poprzez recytację wierszy, tańców i śpiew pieśni patriotycznych, dzieci przedstawiły drogę walk naszych przodków o wolność Ojczyzny.
  Grupa „Biedronki", „Żółwiki" i „Pszczółki" zaakcentowały swój udział w akademii poprzez odświętne ubranie, przygotowane symbole narodowe i wspólne odśpiewanie hymnu.

  Zdjęcia już wkrótce.

  dzien niepodległosci

 • 15 listopada grupy: VII „Pszczółki" i VIII „Wiewiórki" wezmą udział w warsztatach edukacyjnych „Fascynujący świat pszczół".

  Warsztaty aktywizują wszystkie zmysły dzieci, które mogą dotknąć, posmakować, powąchać, usłyszeć i zobaczyć z bliska magiczny świat pszczół. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego – to wszystko zabierze uczestników w niezwykłą podróż podczas, której dzieci dowiedzą się:

  - Dlaczego pszczoły tańczą?

  - O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?

  - Gdzie te owady się myją?

  - Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? 

  W programie warsztatów m.in.:

  - prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula,

  - opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu,

  - degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego,

  - własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego przez dzieci

  - oglądanie przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu!

  - każde dziecko otrzymuje upominki (słoiczek miodu, pałeczkę do nabierania miodu, samodzielnie wykonaną świeczkę wosku pszczelego oraz certyfikat ).

  pszczelarz

 • Dzieci z grupy "Motylki" w ramach prężnie działajacego w naszym przedszkolu Klubu Smakosza, przygotowywały koktajle owocowo- warzywne. Dzieci poznały nie tylko zdrowe właściwości tych przysmaków, ale również dowiedziały się w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Wspólnie przygotowaliśmy warstwowy koktajl malinowo- brzoskwiniowy z kruszonymi bezami oraz smoothie z jarmużu, kiwi i bananów. Dzieci swoimi specjałami częstowały rodziców, kolegów i koleżanki z całego przedszkola. Zapraszamy do galerii.

  koktajle

 • Dzieci z grupy "Motylki" w ramach prężnie działajacego w naszym przedszkolu Klubu Smakosza, przygotowywały koktajle owocowo- warzywne. Dzieci poznały nie tylko zdrowe właściwości tych przysmaków, ale również dowiedziały się w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Wspólnie przygotowaliśmy warstwowy koktajl malinowo- brzoskwiniowy z kruszonymi bezami oraz smoothie z jarmużu, kiwi i bananów. Dzieci swoimi specjałami częstowały rodziców, kolegów i koleżanki z całego przedszkola. Zapraszamy do galerii.koktajle

 • 23 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z grupy VII i VIII i wspólnie świętowaliśmy. O dobroczynnych właściwościach uśmiechu wiedzą wszyscy, ale warto przypomnieć, że uśmiech wzmacnia odporność, odstresowuje, poprawia koncentracje a przede wszystkim odchudza!!! Dlatego w ten dzień uśmiech nie schodził z naszych twarzy. A zadbały o to dzieci z grupy "Żółwiki", które zaprezentowały się w krótkiej inscenizacji, oraz dzieci z grupy "Motylki", przedstawiając historię Kopciuszka, który nie mył nóg... Rrównież panie z kuchni zadbały o nasz dobry humor serwując pyszne racuszki, które my staraliśmy się "rozśmieszyć". Tego dnia nikt na pewno się nie smucił:) Zapraszamy do galerii zdjęć. 

  uśmiech

 • W ostatni czwartek października, Klub Kolorowego Podróżnika wybrał się na zwiedzanie Małopolski. Wspólnie z nowo poznaną koleżanką Marysią, słuchaliśmy hejnału krakowskiego, zwiedziliśmy najciekawsze zabytki Małopolski, poznaliśmy legende o Smoku Wawelskim i dzielnym szewczyku. Oczywiście, nie obyło się bez degustaji krakowskich obwarzanków. Poznając tradycyjne stroje krakowskie, wykonaliśmy pawie piórko do kapelusza. Czas płynął tak miło, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do przedszkola i do domu... Zapraszamy do galerii.

  krakow

 • W ostatni czwartek października, Klub Kolorowego Podróżnika wybrał się na zwiedzanie Małopolski. Wspólnie z nowo poznaną koleżanką Marysią, słuchaliśmy hejnału krakowskiego, zwiedziliśmy najciekawsze zabytki Małopolski, poznaliśmy legende o Smoku Wawelskim i dzielnym szewczyku. Oczywiście, nie obyło się bez degustaji krakowskich obwarzanków. Poznając tradycyjne stroje krakowskie, wykonaliśmy pawie piórko do kapelusza. Czas płynął tak miło, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do przedszkola i do domu... Zapraszamy do galerii.

  krakow

 • W pierwszą podróż w tym roku, Kolorowi Podróżnicy wybrali się szlakami podkarpackich cudów. Oczywiście, poza zbiorem wiadmościami na temat, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w naszym regionie, spróbowaliśmy także prawdziwych podkarpackich przysmaków. Proziaki, bo o nich mowa, to podkarpackie placki na sodzie. Smakowały wyśmiecie a dzieci chwaliły się, że ich mamy też takie przygotowują. Jest zatem nadzieja, że prawdziwe podkarpackie smaki zostaną ocalone od zapomnienia. Zapraszamy do galerii.

  rzeszow

 • 25. 10 . 2017r. „Biedronki", „Pszczółki" i „Wiewiórki" wzięły udział w pokazach chemicznych.

  Celem spotkania było:
  1. Zapoznanie dzieci z zawodem chemika:
  • zapoznanie ze sprzętem laboratoryjnym - naczynia wykonane z plastiku dzieci będą mogły pod koniec pokazu wziąć do ręki
  • przedstawienie zastosowań chemii w życiu codziennym (lekarstwa, zabawki, opakowania itp.)
  2. Prowadzenie doświadczeń chemicznych w asyście dzieci:
  • Tęczowa kapusta- dzieci z pomocą prowadzącego będą wlewały roztwory i wywar z kapusty do cylindrów i obserwują zmiany kolorów
  • Skacząca kukurydza- zapoznanie z pojęciem „dwutlenek węgla"
  • Chemiczny wulkan
  • Wywołanie chemicznego duszka
  Na zakończenie pokazów za aktywną pomoc w prowadzonych doświadczeniach, dzieci otrzymały „Dyplom Małego Chemika"

  pokazy chemiczne

 • W piątek 20. 10.2017r. "Pszczółki" i "Wiewiórki" uczestniczyły w wycieczce na "Lotnisko- Jasionka". Celem wycieczki było: poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Nowym Terminalu Pasażerskim "Rzeszów- Jasionka", obserwacja odprawy bagażu, pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Przedszkolaki zapoznały się również ze służbami pracującymi w porcie, zobaczyły start oraz obsługę samolotu z tarasu widokowego. Weszły na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśnicze i przeszły przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Nastęnie obejrzały samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademontrowali m.in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych. Zapraszamy do galerii "Pszczółek" i "Wiewiórek"

  pszczolki na lotnisku

 • Drodzy Rodzice!

  W tym roku nasze przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej "Pomaganie przez ubieranie". Charakter zbiórki jest ciągły, czyli trwa przez cały rok. Nasze przedszkole weźmie jednocześnie udział w konkursie, w którym do wygrania są nagrody multimedialne o łącznej wartości 15 000 zł. Jednak warunkiem koniecznym do udziału w konkursie jest aktywne uczestnictwo w akcji (odbiór odzieży minimum raz w miesiącu). W przedszkolu zostanie postawiony pojemnik, do którego zbierać będziemy:

  - odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spodenki, spódnice, sukienki, koszule, swetry, bluzy, biustonosze, nową bieliznę, nowe skarpetki, płaszcze, kurtki, kompletne garnitury, czapki, szaliki, apaszki)

  - odzież dziecięcą i niemowlęcą

  - odzież sportową

  - torby, torebki, paski, biżuterię

  - tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki)

  - obuwie damskie, męskie i dziecięce

  Każdy kilogram towaru to 2 zł przekazywane na rzecz fundacji.

  Organizatorem akcji jest firma 3R Recycling Solutions S.K.A a Beneficjentem 

  akogo

  Serdecznie prosimy udział i pomoc w zbiórce!

  pomaganie

 • W piątek 20 października dzieci z grupy: VIII „Pszczółki" i VII „Wiewiórki" pojadą na „Lotnisko-Jasionka".

  Celem wycieczki jest: poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Nowym Terminalu Pasażerskim na lotnisku „Rzeszów – Jasionka", obserwacja odprawy bagażu, pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Przedszkolaki zapoznają się również ze służbami pracującymi w porcie, zobaczą start oraz obsługę samolotu z tarasu widokowego. Wejdą na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i przejdą przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Następnie obejrzą samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademonstrują m. in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz

  działanie armatek wodnych

  lotnisko

 • W dniu 13.10.2017r. Grupa Wiewiórki i Pszczółki wzięła udział w spotkaniu z pisarką Stanisławą Bełch, które odbyło się w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 18 w Rzeszowie. Spotkanie odbyło się z okazji szóstych urodzin bohaterów książeczek "Snip i Kocio".
  Autorka opowiedziała skąd się wzięli bohaterowie jej utworów i zapoznała dzieci z cyklem jej książeczek. Z tej okazji przedszkolaki przebrały się za kotki, przygotowały prezenty dla Snipa i Kocio oraz zaśpiewały piosenkę.
  Z tej okazji bardzo dziękujemy za miłe spotkanie Pani Stanisławie Bełch.

  pisarka

 • Dzieci z grupy Biedronek przygotowały smakowite owocowe przekąski. Wspólnie zrobiły sałatkę owocową, owocowe szaszłyki i jesienne jeże. Na kolorową degustacje "Biedronki" zaprosiły rodziców i dzieci z innych grup. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Zapraszamy do galerii.

  owoce

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

  wiewiorki1

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

  pszczolki3

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

  zolwiki1

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

  motylki11

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

  biedronki1

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

  jezyki

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację. 

  misiea

 • Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj Staramy się o jej systematyczną aktualizację. 

  dzungla

 • „Mały miś w świecie wielkiej literatury"
  „Pszczółki" dołączają do ogólnopolskiego projektu, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, nawiązanie współpracy między innymi przedszkolami oraz domem rodzinnym dzieci.
  Od lutego między dziećmi z naszej grupy będzie wędrował od domu do domu pluszowy misio z dzienniczkiem „pod pachą". Zadaniem dzieci jest zaopiekowanie się misiem, a zadaniem rodzica jest przeczytanie misiowi i swojemu dziecku bajki na dobranoc. Po przeczytaniu bajki proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na kartce dołączonej do dzienniczka każde dziecko wpisze (najlepiej samodzielnie) swoje imię i narysuje rysunek dla misia (może to być ilustracja do wysłuchanej bajki). Wpiszcie też tytuł bajki, którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was i dzieci wspaniała zabawa. Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca". Zaproście dzisiaj to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.
  Pozdrawiamy serdecznie Wychowawczynie:
  Agnieszka Kubrak i Ewa Patro

  miś w świecie literatury

  IX Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek

  24 stycznia „Pszczółki" wraz z wychowawczyniami reprezentowała nasze przedszkole na „IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek", który odbył się w Kościele M. B. Saletyńskiej przy ul. Dąbrowskiego.
  Nasze przedszkolaki w wyjątkowy sposób przedstawiły historie narodzenia Jezusa w Betlejem, kultywując przy tym polskie tradycje bożonarodzeniowe. Nasz pomysł na jasełka był bardzo energetyczny dominował w nim taniec, instrumentacje muzyczne i śpiew. Dzieciaki wykazały się dużym talentem aktorskim, a występ publiczny przyniósł im dużo radości i okazał się dla nich dobrą zabawą. Wasze Panie są z Was bardzo dumne i życzą Wam dalszych sukcesów.

      przeglad jaselek 

  "Wizyta w SP u Sióstr Pijarek"

  8 stycznia Pszczółki udały się do SP Sióstr Pijarek na „Dni otwarte" dla przedszkolaków. Już przy drzwiach budynku powitali nas serdecznie pracownicy szkoły, następnie bardzo miła siostra zakonna oprowadzała nas po budynku szkoły prezentując ciekawe i atrakcyjne miejsca. Tego dnia na przedszkolaki czekała miła niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów tej szkoły. Mieliśmy również okazję odwiedzić naszych starszych kolegów - uczniów klasy pierwszej, którzy zaprezentowali nam energiczną piosenkę o dobrych manierach. Miło nam było zobaczyć jak nasi byli uczniowie wspaniale reprezentują nasze przedszkole na wyższym szczeblu edukacji. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Wszyscy serdecznie pożegnaliśmy się z gospodarzami szkoły, a niektóre przedszkolaki zapewniały, że w przyszłości w tej właśnie szkole będą kontynuować dalszą edukację.

  pszczolki u pijarek 

   

   

 •  „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”

  15 listopada grupy: VIII „Pszczółki” i VII „Wiewiórki” wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Fascynujący świat pszczół”. 

  Warsztaty pobudziły wszystkie zmysły dzieci, które mogły dotknąć, posmakować, powąchać, usłyszeć i zobaczyć z bliska magiczny świat pszczół. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego – to wszystko pozwoliło zabrać uczestników w niezwykłą podróż podczas, której dzieci dowiedziały się:

   - Dlaczego pszczoły tańczą? 

  -  O czym uczą się w pszczelim przedszkolu? 

  -  Gdzie te owady się myją? 

  -  Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? 

  W programie warsztatów było m.in.: 

  - prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula, 

  - opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu, 

  - degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego, 

  - własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego przez dzieci, 

  - oglądanie przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu! 

  - każde dziecko otrzymało upominki (słoiczek miodu, pałeczkę do nabierania miodu, samodzielnie wykonaną świeczkę wosku pszczelego oraz certyfikat ). 

  Przechwytywanie

   

  "Pokazy chemiczne"

   25. 10 . 2017r. „Biedronki", „Pszczółki" i „Wiewiórki" wzięły udział w pokazach chemicznych.
  Celem spotkania było:
  1. Zapoznanie dzieci z zawodem chemika:
  • zapoznanie ze sprzętem laboratoryjnym - naczynia wykonane z plastiku dzieci będą mogły pod koniec pokazu wziąć do ręki
  • przedstawienie zastosowań chemii w życiu codziennym (lekarstwa, zabawki, opakowania itp.)
  2. Prowadzenie doświadczeń chemicznych w asyście dzieci:
  • Tęczowa kapusta- dzieci z pomocą prowadzącego będą wlewały roztwory i wywar z kapusty do cylindrów i obserwują zmiany kolorów
  • Skacząca kukurydza- zapoznanie z pojęciem „dwutlenek węgla"
  • Chemiczny wulkan
  • Wywołanie chemicznego duszka
  Na zakończenie pokazów za aktywną pomoc w prowadzonych doświadczeniach, dzieci otrzymały „Dyplom Małego Chemika"

  pokazy chemiczne

   

  "Wycieczka na Lotnisko- Jasionka"
  W piątek 20. 10.2017r. "Pszczółki" i "Wiewiórki" uczestniczyły w wycieczce na "Lotnisko- Jasionka". Celem wycieczki było: poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Nowym Terminalu Pasażerskim "Rzeszów- Jasionka", obserwacja odprawy bagażu, pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Przedszkolaki zapoznały się również ze służbami pracującymi w porcie, zobaczyły start oraz obsługę samolotu z tarasu widokowego. Weszły na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśnicze i przeszły przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Nastęnie obejrzały samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademontrowali m.in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych. Zapraszamy do galerii.

  wiewiorki na lotnisku

 • Kolorowa chemia

  18 grudnia dzieci z grupy „Motylki" uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach badawczych pod hasłem : „ Kolorowa chemia", które przeprowadziła pani chemik Katarzyna Jórasz.

  Wiele się działo . Było barwienie wody roztworem z czerwonej kapusty , chemiczny wulkan i „duszek" z butelki. Wszystkim doświadczeniom towarzyszyły salwy śmiechu oraz okrzyki zdziwienia. To były istne "czary – mary". Zdjęcia już wkrótce.

   

   Motylki w teatrze Maska

  Dnia 8 grudnia przedszkolaki z  grupy Motylków oraz Żółwików od samego rana były mocno podekscytowane.  Po śniadaniu wyjechały do Teatru „Maska” na spektakl pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Zaciekawienie towarzyszyło dzieciom aż do rozpoczęcia przedstawienia i opowiadało o życiu św. Franciszka, który wędruje po świecie i spotyka ludzi oraz zwierzęta.  Spektakl doskonale wpasował się w czas oczekiwania na święta.

  Byłem w teatrze, byłem w teatrze

  i zapomniałem o świecie całym.

  Bo tam na scenie wszystko bogatsze,                     

  świat zza kurtyny ma blask wspaniały!...” 

                       Czesław Janczarski

   

  maska

   

  Spotkanie z Malarką

  W piątek 22.09.2017 dzieci z grupy Motylki i Żółwiki gościły zaprzyjaźnioną z przedszkolem artystkę- malarkę Panią Ireną Żak- Hałdys Na samym początku dzieci obejrzały wystawę prac i przeprowadziły wywiad z gościem. Następnie wspólnie z artystką namalowały obraz "Lato", który jest uzupełnieniem naszej galerii pt.: "4 pory roku". Spotkanie upłynęło w ciepłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 •  Żółwiki w teatrze Maska

  Dnia 8 grudnia przedszkolaki z  grupy Motylków oraz Żółwików od samego rana były mocno podekscytowane.  Po śniadaniu wyjechały do Teatru „Maska” na spektakl pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Zaciekawienie towarzyszyło dzieciom aż do rozpoczęcia przedstawienia i opowiadało o życiu św. Franciszka, który wędruje po świecie i spotyka ludzi oraz zwierzęta.  Spektakl doskonale wpasował się w czas oczekiwania na święta.

  Byłem w teatrze, byłem w teatrze

   i zapomniałem o świecie całym.

  Bo tam na scenie wszystko bogatsze,                     

  świat zza kurtyny ma blask wspaniały!...”

       Czesław Janczarski 

  maska

    

  Spotkanie z malarką

  W piątek 22.09.2017 dzieci z grupy Motylki i Żółwiki gościły zaprzyjaźnioną z przedszkolem artystkę- malarkę Panią Ireną Żak- Hałdys Na samym początku dzieci obejrzały wystawę prac i przeprowadziły wywiad z gościem. Następnie wspólnie z artystką namalowały obraz "Lato", który jest uzupełnieniem naszej galerii pt.: "4 pory roku". Spotkanie upłynęło w ciepłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Przypominamy, że wszystkie nieobecności dzieci należy zgłaszać do Intendentki przedszkola, Pani Elżbiety Staszczak najpóźniej w dniu nieobecności dziecka w godzinach od 7.30 do 7.45 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 17 748 24. W przypadku nie zgłoszenia do intendentki nieobecności zostaną Państwo obciążeni kosztami posiłków.

 • Przypominamy, że wszystkie nieobecności dzieci należy zgłaszać do Intendentki przedszkola, Pani Elżbiety Staszczak najpóźniej w dniu nieobecności dziecka w godzinach od 7.30 do 7.45 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 17 748 24. W przypadku nie zgłoszenia do intendentki nieobecności zostaną Państwo obciążeni kosztami posiłków.

 • W piątek 22.09.2017 dzieci z grupy Motylki i Żółwiki gościły zaprzyjaźnioną z przedszkolem artystkę- malarkę Panią Ireną Żak- Hałdys Na samym początku dzieci obejrzały wystawę prac i przeprowadziły wywiad z gościem. Następnie wspólnie z artystką namalowały obraz "Lato", który jest uzupełnieniem naszej galerii pt.: "4 pory roku". Spotkanie upłynęło w ciepłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 •  TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. VIII- PSZCZÓŁKI NA CZERWIEC:

  Tydzień pierwszy: Wszystkie dzieci nasze są.
  - Poznanie praw dziecka
  - Uświadomienie, że każdy z nas jest niepowtarzalny.
  - Wzbudzanie uczucia tolerancji, akceptacji osób niepełnosprawnych, o innym kolorze skóry, odmiennym wyglądzie.
  - Rozpoznawanie różnych stanów emocjonalnych, poprawne ich nazywanie, przedstawianie za pomocą mimiki.
  - Uczestniczenie w zabawach integracyjnych rozwijających empatię oraz poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka.
  - Rozwijanie logicznego myślenia oraz budowanie słownika czynnego poprzez układanki logiczne, historyjki obrazkowe.
  - Zorganizowanie przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek" dla młodszych przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka.

  Tydzień drugi: Czy już wiecie, że lato chodzi po świecie?
  - Poprawne określanie cech charakterystycznych lata.
  - Poznanie życia mrówek, ich pożyteczności dla przyrody i ludzi. Omówienie budowy i struktury mrowiska. Spotkanie ze znawcą mrówek z pasieki Boża Iskierka.
  - Uświadomienie w jaki sposób powstaje miód spadziowy.
  - Uświadomienie, jakie najpotrzebniejsze rzeczy muszą znaleźć się w wakacyjnej walizce.
  - Poznanie niebezpieczeństw czyhających latem ( groźna burza, wysokie temperatury).

  Tydzień trzeci: W dalekie podróże wyruszyć muszę.
  - Poznanie Indii oraz Afryki, poprawne zlokalizowanie na mapie świata.
  - Poznanie specyfiki życia ludzi w Afryce, codzienności, spędzania wolnego czasu.
  - Poznanie nazw oceanów oraz ciekawostek na temat różnych form podwodnego życia.
  - Uczestniczenie w zabawach, ćwiczeniach, pracach plastycznych, rozmowach, opowiadań sprzyjających koncentracji uwagi.
  - Posługiwanie się liczbami w aspektach kardynalnym i porządkowym.
  - Zorganizowanie IV Sejmiku Przedszkolnego oraz uchwalenie ustawy „Szanujemy symbole narodowe"

   Tydzień czwarty: Koniec czerwca, dobrze wiemy, że w Polskę pojedziemy.

  - Wskazywanie lokalizacji swojej miejscowości na mapie Polski
  - Poznawanie ważniejszych regionów naszego kraju, symboli narodowych
  - Poprawne nazywanie największych rzek polskich, morza, gór oraz większych miast.
  - Uświadomienie piękna naszego kraju, atrakcji turystycznych.
  - Uczestniczenie w zajęciach z zakresu profilaktyki logopedycznej „W świecie bajek mydlanych"
  - Uczestniczenie w uroczystym pożegnaniu przedszkola.
  - Zorganizowanie pożegnalnego wyjazdu do kina. 

   

 • TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. VII- WIEWIÓRKI NA CZERWIEC

  Tydzień pierwszy: ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI
  Dzieci będą:
  - poznawać prawa i obowiązki dziecka,
  - uczyć się tolerancji wobec odmienności innych,
  - poznawać życie rówieśników w innych krajach świata oraz panujące różnice kulturowe,

  - poznawać różnego rodzaju gry i zabawy,
  - zwiedzać Muzeum Lalek w Pilźnie oraz uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych "Jak powstaje lalka",

  - poznawać zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i wycieczek.

  Tydzień drugi: ŚWIAT OWADÓW
  Dzieci będą:
  - rozwijać zainteresowania przyrodnicze,
  - doskonalić umiejętność pracy w zespole, dzielenia się zadaniami oraz kształtowania odpowiedzialności zbiorowej za wykonanie zadania,
  - rozwijać słownictwo związane z owadami,
  - doskonalić umiejętność zadawania pytań,
  - kształtować umiejętność czytania globalnego i rozpoznawania liter,
  - kształtować umiejętności postępowania zgodnie z instrukcją słowną i obrazkową,
  - kształtować poczucie własnego ciała, znajomość stosunków przestrzennych oraz odróżniania prawej i lewej strony.

   

  Tydzień trzeci: ŻEGNAMY KOLOROWE PRZEDSZKOLE, PO WAKACJACH SPOTKAMY SIĘ W SZKOLE
  Dzieci będą:
  - oswajać się z myślą, że niebawem opuszczą przedszkole,
  - poznawać instytucję szkoły,
  - doskonalić umiejętności społeczne potrzebne do budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami i osobami pracującymi w szkole,
  - doskonalić koncentrację uwagi i spostrzegawczość,
  - kształtować umiejętności matematyczne niezbędne do podjęcia nauki w szkole,
  - kształtować umiejętności czytelnicze,
  - rozwijać umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami,
  - żegnać pracowników oraz kolegów i koleżanki z przedszkola.

   

  Tydzień czwarty: BEZPIECZNE WAKACJE
  Dzieci będą:
  - nazywać i odnajdywać na mapie różne miejsca,
  - wyodrębniać wyrazy i sylaby w zdaniu,
  - poznawać system pieniężny i polską walutę,
  - poznawać środki lokomocji służące do podróżowania,
  - poznawać zasady bezpieczeństwa podczas wakacji,
  - rozwijać umiejętność logicznego i twórczego myślenia,
  - kształtować sprawność fizyczną,
  - kształtować poczucie rytmu i słuchu muzycznego,
  - kształtować kompetencje językowe i społeczne.

 • TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. V "MOTYLKI"  NA MAJ:

  Tydzień I: Wycieczka po Polsce

  Dzieci będą:
  - rozróżniać , wskazywać i nazywać symbole narodowe: godło i flagę Polski,
  - uważnie słuchać wierszy i dobierać obrazki zgodnie z treścią wiersza,
  - samodzielnie układać obrazki z puzzli,
  - poznają legendę „Wars i Sawa" oraz najważniejsze zabytki Warszawy,
  - uczyć się polskiego hymnu narodowego,
  - uczestniczyć w zabawach ruchowych, poruszać się w rytm muzyki
  - wykonywać wspólnie z innymi pracę plastyczną,
  - spacerować i bawić się na placu zabaw.

  Tydzień II: Łąka pełna życia

  -rytmizować tekst wiersza,
  - wykorzystać swoją wyobraźnię do utworzenia łąki w pracy plastycznej,
  - wymieniać rośliny, zwierzęta i owady żyjące na łące,
  - ilustrować ruchem propozycje zabaw na wiosennej łące,
  - kształtować umiejętność obserwacji roślin i owadów w terenie,
  - wykonywać ćwiczenia oddechowe,
  - uczestniczyć w plenerze malarskim,
  - wykorzystywać instrumenty muzyczne do zabaw,
  - uczestniczyć w zabawach matematycznych,
  - uczestniczyć w „Zielonej lekcji",

  Tydzień III: Nasi kochani rodzice

  - swobodnie wypowiadać się na temat własnej rodziny,
  - wypowiadać się na temat roli społecznych pełnionych przez członków rodziny,
  - rozwijać naturalną, swobodną ekspresję: ruchową, słowną i muzyczną,
  - przygotowywać i brać udział w uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty,
  - rozwijać zdolności artystyczne (aktorskie),
  - kształtować umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego (zasady bezpieczeństwa i kultury),
  - poznawać wartości moralne: szacunek, uczciwość, szczęście, przyjaźń, miłość, mądrość,

  Tydzień IV: Pszczela praca

  - poznają sposoby wykorzystania miodu oraz wartości odżywcze,
  - poznają budowę pszczoły oraz jej rolę w przyrodzie,
  - stworzą makietę pasieki,
  - rozwiązywać będą zagadki,
  - zapoznają się z wyglądem ula,
  - kształtować reakcję na sygnał dźwiękowy,
  - zaznajomią się z niebezpieczeństwem płynącym z kontaktu z pszczołami

  Tydzień V: Dzieci różnych stron świata

  -zapoznają się z nazwami i wyglądem rówieśników z różnych stron świata,
  - wzbogacać słownik czynny,
  - nazywać mieszkańców innych państw,
  - uważnie słuchać wierszy i opowiadań,
  -osłuchuje się z pojęciami: Ameryka Północna, Indianin, Afryka, Murzyn, Azja, Japonka, Grenlandia, Eskimos,
  - zgodnie bawić się z całą grupą,
  -poprawnie wykonywać działania matematyczne,

 • TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. IV "BIEDRONKI"  NA MAJ:

  Tydzień pierwszy: Podróże po Europie na majówkę.
  Dzieci będą:
  - poznawać ważniejsze wydarzenia z życia Polski, np. wejście Polski do Unii Europejskiej
  - uczestniczyć we wspólnych zabawach, np.: ruchowych, prowadzonych metodą R. Labana, W. Sherborne
  - rozwijać logiczne myślenie: określanie kolejności zdarzeń w różnych naturalnych sytuacjach, historyjkach, zauważanie wokół siebie zmian odwracalnych
  - poznawać nazwy wybranych państw należących do Unii Europejskiej ich zwyczaje i tradycje.
  - rozwijać słuch fonematyczny

  Tydzień drugi: Klub Dobrych Manier- projekt grupowy.
  Dzieci będą:
  - utrwalać wartości moralne, takie jak: dobro, szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, sprawiedliwość, szczęście, piękno...
  - utrwalać wspólnie ustalone umowy i zasady regulujące współżycie w grupie
  - rozmawiać na temat pomagania kolegom w sytuacjach wywołujących smutek, oceniać zachowania innych (kolegów, bohaterów literackich)
  - układać historyjki obrazkowe, opowiadać je, dopowiadać ich zakończenie
  - utrwalać stosowanie form grzecznościowych względem siebie, a także osób dorosłych w każdej sytuacji (w domu, w przedszkolu, na ulicy)
  - kształtować umiejętność radzenia sobie z emocjami poprzez udział w zabawach, rozmowach, słuchaniu wybranych tzw. bajek pomagajek np.: „Magiczne słowa"
  - uczestniczyć w zabawach matematycznych, przeliczać, porównywać zbiory- ilościowo i jakościowo
  - wyodrębniać w słowach głoski w wygłosie i nagłosie.

  Tydzień trzeci: Polskie łąki umajone.
  Dzieci będą:
  - wzbogacać słownictwo i rozwijać umiejętności wypowiadania się na zadany temat
  - rozwijać umiejętności opowiadania historii w oparciu o treść ilustracji
  - doskonalić umiejętności określania prawej i lewej strony ciała
  - rozwijać sprawność ruchową w codziennym uczestniczeniu, różnego rodzaju zabawach ruchowych
  - uważnie słuchać wiersza: „Kropki biedronki"
  - nazywać i rozpoznawać na ilustracji mieszkańców pól i łąk
  - układać proste wyrazy z rozsypanki literowej, wyszukuje te same wyrazy
  - wycinać, składać i łączyć elementy według polecenia
  - utrwalać obraz graficzny cyfr
  - poznają owady i zwierzęta, które można spotkać na łące
  - przeliczać, dodawać i odejmować według swoich możliwości
  - rozwiązywać zadania z tekstem

  Tydzień czwarty: Cudowną rodzinę mam.
  Dzieci będą:
  - zapoznawać się ze sposobami spędzania wolnego czasu z rodzicami
  - utrwalać nazwy pór roku i kolejności ich następowania
  - wypowiadać się na temat aktywnego spędzania czasu wolnego z rodzicami„
  - generować pomysły na wspólne zabawy z rodzicami na każdą porę roku
  - doskonalić umiejętność klasyfikowania według wybranej cechy
  - wzbogacać słownictwo o nowe pojęcia (m.in. nazwy członków rodziny)
  - kształtować globalne czytanie wyrazów
  - kształtować umiejętności analizy sylabowej wyrazów
  - rozwijać sprawność manualną, samodzielne wykonanie pracy plastycznej różnymi technikami.
  - występować podczas spotkania z rodzicami z okazji dnia mamy i taty
  - doskonalić poczucie rytmu i pamięci słuchowej oraz umiejętności wokalnych

  Tydzień piąty: Wszystkie dzieci ważne są.
  Dzieci będą:
  - wzbogacanie wiedzy na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie
  - kształtowanie umiejętności wypowiadania się na forum grupy na temat treści utworu
  - uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka
  - kształtowanie postawy tolerancji i wzajemnego szacunku
  - stwarzanie okazji do wykonywania ćwiczeń kształtujących właściwą postawę ciała
  - rozwijanie umiejętności budowania złożonych wypowiedzi
  - doskonalenie umiejętności odpowiadania na zadane pytanie na podstawie treści utworu
  i własnych doświadczeń

 • TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. III "JEŻYKI"  NA CZERWIEC:

   Tydzień pierwszy. Wszyscy lubimy lato.
  - Rozpoznawanie, nazywanie i wartościowanie zachowania własnego i innych
  - Dostrzeganie własnych możliwości i potencjału intelektualnego podczas wykonywania zadań
  - Sylabizowanie w toku zabawy
  - Rozpoznawanie przedmiotów za pomocą zmysłów
  - Odczuwanie radości i zadowolenia z pokonywania trudności
  - Określanie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla lata
  -Dostrzeganie zjawisk w otoczeniu – tęcza
  -Poznawanie wybranych środowisk przyrodniczych – zwierząt żyjących pod wodą

  Tydzień drugi. Egzotyczne zwierzęta.
  - Poznawanie wybranych zwierząt egzotycznych
  - Nabywanie sprawności manualnej
  - Utrwalanie pojęć mniej, więcej tyle samo
  - Rozwijanie spostrzegawczości
  - Wykonywanie ćwiczeń usprawniających narząd mowy
  - Różnicowanie głosów zwierząt egzotycznych
  - Zachęcanie do dłuższych wypowiedzi na temat wysłuchanego utworu literackiego

  Tydzień trzeci. Przygotowania do wakacji.
  - Zachęcanie do aktywnego wypoczynku w czasie wakacji
  - Rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności
  - Zapoznanie dzieci z możliwościami spędzania czasu wolnego
  - klasyfikowanie przedmiotów wg ustalonego kryterium,
  - reagowanie na umówiony sygnał podczas zabawy ruchowej
  - Kształcenie umiejętności odróżniania i nazywania różnych środków lokomocji.

  Tydzień czwarty. Bezpieczne wakacje.
  - Poznanie zasad bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdów wakacyjnych
  - Odgrywanie scenek dramowych przedstawiających udzielanie rad przestrzegających przed niewłaściwym zachowaniem
  - Ukazanie zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem
  - Przypomnienie zasad powiadamiania odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia
  - Utrwalanie numerów alarmowych
  - Doskonalenie umiejętności wypowiadania się w formie pełnych zdań
  - Rozwijanie umiejętności przewidywania własnych czynów

 • Każdy przedszkolak o tym wie, że owoce i warzywa warto jeść. Dlatego też dzieci z grupy Dżungla pod koniec tygodnia nauki o soczystych owocach i smacznych warzywach wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po umyciu owoców, odpowiednich przyborów kuchennych oraz naszych własnych rączek ochoczo zabraliśmy się za krojenie. Nasza sałatka wykonana była z gruszek, jabłek, winogron, pomarańczy, oraz śliwek. Następnie wrzuciliśmy wszystkie owoce do dużej miski, wymieszaliśmy... i zjedliśmy ją z apetytem. Smakowała tym lepiej, że wykonaliśmy ją własnoręcznie. Z pewnością to nie ostatnia potrawa, którą wspólnie przygotowaliśmy.

 • Każdy przedszkolak o tym wie, że owoce i warzywa warto jeść. Dlatego też dzieci z grupy Dżungla pod koniec tygodnia nauki o soczystych owocach i smacznych warzywach wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po umyciu owoców, odpowiednich przyborów kuchennych oraz naszych własnych rączek ochoczo zabraliśmy się za krojenie. Nasza sałatka wykonana była z gruszek, jabłek, winogron, pomarańczy, oraz śliwek. Następnie wrzuciliśmy wszystkie owoce do dużej miski, wymieszaliśmy... i zjedliśmy ją z apetytem. Smakowała tym lepiej, że wykonaliśmy ją własnoręcznie. Z pewnością to nie ostatnia potrawa, którą wspólnie przygotowaliśmy.

 • TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. I "DŻUNGLA" NA CZERWIEC:

  Tydzień I – Wesoły plac zabaw
  Dzieci będą:
  - Poznawać sytuacje zagrażające bezpieczeństwu.

  - Poznawać sposoby bezpiecznego korzystania ze sprzętu sportowego, urządzeń znajdujących się na placu zabaw.
  - Słuchać opowiadania E. Pałasz Jak Wojtek szukał przy¬jaciela; H. Zdzitowieckiej pt. Bajka o mydlanej bańce; wiersza pt. Nasze podwórko; wiersza pt. Piłka;
  - Rysować po śladzie
  - Śpiewać piosenkę: Z motylem na głowie;
  - Recytować rymowankę:
  - Układać przedmioty w przestrzeni zgodnie z instrukcją
  - Naśladować czynności z zabawach pantomimicznych
  - Uczestniczyć w wycieczce na Janiowe Wzgórze;
  - Wykonywać ćwiczenia oddechowe w zabawie z bańkami;
  - Doskonalić zdolności matematyczne w zabawach: Kolorowe bańki; Liczymy babki z piasku;
  - Tworzyć prace plastyczne: A bańki lecą i lecą; Piłeczka;
  - Rozpoznawać wysokość dźwięku;
  - Uczestniczyć w zabawach ruchowych i zręcznościowych;
  - Ilustrować ruchem treść wiersza;

  Tydzień II: Mali odkrywcy
  Dzieci będą:
  - Poznawać świat poprzez zmysły;
  - Rozpoznawać przedmioty za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, wzroku, słuchu.
  - Przeprowadzać eksperymenty;
  - Uczestniczyć w zabawach badawczych;
  - Słuchać opowiadania H. Zdzitowieckiej pt. Co to będzie; wiersza M. Konopnickiej pt. Tęcza; opowiadania A. Świrszczyńskiej pt. Brzydka sówka; opowiadania pt. O białej krainie
  i czarnoksiężniku
  - Przewidywać i wymyślać nowe rozwiązania;
  - Śpiewać piosenkę: Pięć zmysłów; Tęcza nad łąką;
  - Uczestniczyć w zabawach ruchowych;
  - Nazywać kolory;
  - Ćwiczyć spostrzegawczość;
  - Współdziałać w grupie;
  - Tworzyć pracę plastyczną: Tęcza; Układamy sówki;
  - Ilustrować ruchem treść wiersza;
  - Rozwiązywać zagadki;
  - Przeliczać i klasyfikować przedmioty;

   Tydzień III: Co powiecie na to, że już się zbliża lato?

  Dzieci będą:
  - Poznawać cechy charakterystyczne nowej pory roku – lata;
  - Słuchać i omawiać wiersz J. Brzechwy pt. Przyjście lata; wiersz B. Formy pt. Lato; wiersz M. Czerkawskiej pt. Czereśnie; Oglądać teatrzyk sylwet w oparciu o wiersz J. Daniel- Salawy pt. Lato; wiersz pt. B. Formy pt. Dzieci i lato;
  - Uczestniczyć w zabawach ruchowych i integracyjnych;
  - Śpiewać piosenkę pt. Piosenka na lato;
  - Tańczyć do piosenki pt. Rom pon pon;
  - Klasyfikować przedmioty;
  - Układać przedmioty w podane rymy;
  - Tworzyć pracę plastyczną: Wianek dla pani lato; Czerwone czereśnie; Lody;
  - Segregować i przeliczać przedmioty;
  - Określać miejsce w przestrzeni;
  - Mierzyć przedmioty i posługiwać się określeniami: długi, krótki;
  - Określać cechy rzeczy za pomocą przymiotników;
  - Nazywać i rozumieć emocje;
  - Ilustrować ruchem treść rymowanki i piosenki;

   Tydzień IV: Nareszcie wakacje

  Dzieci będą:
  - Poznawać zasady bezpiecznego spędzania wakacji;
  - Doskonalić aparat mowy poprzez powtarzanie wyrazów dźwiękonaśladowczych;
  - Naśladować odgłosy pojazdów;
  - Śpiewać piosenkę pt. Wakacyjna wyliczanka;
  - Słuchać i omawiać opowiadanie H. Łochockiej pt. Elemelek w nocnej porze podróżuje aż nad morze; opowiadanie A. Świrszczyńskiej pt. Mały raczek; wiersz H. Ożuchowskiej pt. Na hali; wiersz W. Badalskiej pt. Wakacyjne rady;
  - Poznawać nadmorskie i górskie krajobrazy;
  - Dzielić wyrazy na sylaby;
  - Klasyfikować i przeliczać przedmioty;
  - Tworzyć pracę plastyczną: Wakacje nad morzem; Statek;
  - Rozwijać koncentrację uwagi w różnych zabawach dydaktycznych;
  - Rozwiązywać zagadki słuchowe; Poznawać rodzaje statków morskich;
  - Uczestniczyć w zabawach ruchowych i integracyjnych;

   

 • Realizując założenia "Podstawy programowej wychowania przedszkolnego" i mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w poniedziałek 25 września najstarsze grupy:
  VII „Wiewiórki" i VIII „Pszczółki"
  odwiedzą specjalni goście: Przedstawiciele Komendy Policji w Rzeszowie.
  Dwa dni później tj. w środę 27 września również młodsze przedszkolaki (gr. I, II, III, IV, V i VI) spotkają się z Funkcjonariuszami Policji.

  Cele:
  - poznanie zawodu policjanta
  - utrwalenie poznanych na zajęciach zasad ruchu drogowego oraz numerów alarmowych
  - wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa

  policjant

   

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE

  DLA GR. I "DŻUNGLA" NA WRZESIEŃ

  TEMATY TYGODNIOWE:

  Tydzień I: W przedszkolu jest fajnie
  Tydzień II: Dzieciaki- Zwierzaki z Dżungli zasady mają i ich przestrzegają
  Tydzień III: Ja i moje otoczenie
  Tydzień IV: Soczyste owoce i smaczne warzywa
  Tydzień V:  Idzie jesień

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE

  DLA GR. II "MISIE"  NA WRZESIEŃ

  TEMATY TYGODNIOWE:

  Tydzień I: Przedszkole czas zacząć!
  Tydzień II: Wesołe i kolorowe jest moje przedszkole
  Tydzień III: W krainie zabawek
  Tydzień IV: Jaki jestem

 •  ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE

  DLA GR. III "JEŻYKI"  NA WRZESIEŃ

  TEMATY TYGODNIOWE

  Tydzień I: Do przedszkola nadszedł czas
  Tydzień II: Bezpieczny w przedszkolu i na ulicy
  Tydzień III: Złota jesień do nas kroczy
  Tydzień IV: Pierwsze zbiory na polu i w sadzie

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE

  DLA GR. IV "BIEDRONKI"  NA WRZESIEŃ

  TEMATY TYGODNIOWE:

  Tydzień I: Wspomnienia z wakacji
  Tydzień II: Przedszkole- drugi dom
  Tydzień III: Jestem bezpieczny na drodze
  Tydzień IV: Jesień w lesie

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE 

  DLA GR. V "MOTYLKI"  NA WRZESIEŃ

  TEMATY TYGODNIOWE

  Tydzień I: Lubię moje przedszkole
  Tydzień II: W owocowym raju
  Tydzień III: Witamy w ogrodzie
  Tydzień IV: Bezpieczny przedszkolak

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE
  DLA GR. VI "ŻÓŁWIKI" NA WRZESIEŃ
  TEMATY TYGODNIOWE
  Tydzień I: Poznajemy się
  Tydzień II: Jesteśmy ostrożni
  Tydzień III: Nadeszła jesień
  Tydzień IV: Jesień w sadzie i ogrodzie

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE

  DLA GR. VII- WIEWIÓRKI NA WRZESIEŃ

  TEMATY TYGODNIOWE:

  Tydzień I: Mam 6 lat- poznaje kolegów i moje otoczenie
  Tydzień II: Wakacje już za nami
  Tydzień III: Poznaję z tatą zasady ruchu drogowego
  Tydzień IV: Jesień daje nam owoce

 • TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. VIII- PSZCZÓŁKI NA STCZEŃ

  Tydzień I: Pory roku dobrze znamy, zima Nowy Rok zaczynamy

  Tydzień II: Wszystkie przedszkolaki zimą dbają o zwierzaki

  Tydzień III:Babciu i Dziadku, kochamy Was!

  Tydzień IV: Baju baj bajeczko, dzieciom bajkę daj

  Tydzień V:Szukamy zimy na Biegunie Północnym

 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z grupy Dżungla i Misie z nauczycielami we wtorek 12.09.2017 o godzinie 16.00.

  Prosimy o przybycie, gdyż na spotkaniach będą poruszane ważne kwestie organizacyjne.

  Zapraszamy

 • Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym wszystkie dzieci, szczególnie te, które pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola oraz wszystkich rodziców. Życzymy powodzenia, wytrwałości i samych sukceców naszym Kolorowym Przedszkolakom!!

  witamy

 • 12 maja (poniedziałek)
  dzieci z grupy IV  "BIEDRONKI" będą reprezentowały nasze przedszkole w przeglądzie artystycznym
  Przedszkolaki Miastu - Carpathia Festiwal Dzieciom 2017
  na Rynku Rzeszowa, wykonując układ taneczny "Magia Kopciuszka"

  Przewidywana godzina występu dla naszego przedszkola 11.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

  carpatia

 • Zapraszamy wszystkich Rodziców i dzieci na piknik rodzinny, który odbędzie się 13 czerwca 2017 roku o godzinie 16.00. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji i wspaniałą zabawę. Pamiętajmy, że czas spędzony z dzieckiem to najlepsze, co możemy mu podarować.

  piknik

 • 26 maja w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna organizowana przez Szkołę Muzyczną „Yamaha”.

  Tym razem studentka wydziału lalkarskiego szkoły teatralnej  wprowadziła dzieci w świat teatru lalki.Dzieci zapoznały się z różnymi lalkami teatralnymi: pacynką mimiczną Czesiem, kukiełką oraz marionetką. Spotkanie poszerzyłowiedzę o teatrze, i zafundowało świetną zabawą wszystkim małym i większym widzom.

 • Dzień 10.05 był dla nas szczególny. Przedszkolaki z gr. "Biedronki" zorganizowały III Sejmik Przedszkolny. Obrady dotyczyły sposobów pomocy przyrodzie. Posłowie i posłanki z najstarszych grup zgłaszali swoje propozycje ochrony środowiska na sejmowej mównicy. Projekt ustawy został jednogłośnie przegłosowany i w pisemnej formie złożony na ręce Marszałka. Od tej pory każdy kolorowy przedszkolak wie, jak pomagać przyrodzie oraz jakie zachowania mogą jej zaszkodzić. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • 30 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej "Szmer". Pomimo wczesnej pory, dzieci punktualnie stawiły się w przedszkolu i po śniadaniu, pakując do plecaków dobre humory wyruszyliśmy w podróż. Z wielką niecierpliwością odliczaliśmy kilometry do celu, aż w końcu dotarliśmy na miejsce a tam... czekało na nas mnóstwo atrakcji. Każda z grup wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyła w zajęciach z:

  - lepienia gliny, gdzie tworzyliśmy różne ptaszki, kogutki, kotki i inne zwierzątka

  - ogrodnictwa, gdzie każdy z nas zasadził roślinki, którymi teraz sumiennie się zajmuje

  - zoologii podczas których pan Mateusz oprowadził nas po zagrodach i przedstawił jej mieszkańców. Były piękne konie, kucyki, króliki, indyki, kaczki, świnki morskie a nawet ogromna chrapiąca świnia wietnamska

  Ponadto mogliśmy przejechać się bryczką zaprzęgniętą w 2 koniki- Karusia i Barwę oraz specjalną ciuchcią. W wolnym czasie czekał na nas plac zabaw oraz konkursy w przeciąganiu liny, rzucie gumofilcem, pranie z użyciem starodawnej tary, łowienie rybek i mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Dzieci wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone. Dzękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień zapamietamy na długo. 

 • 1 czerwca wspólnie z przedszkolakami, świętować bedziemy Dzień Dziecka, który obfitował będzie w niespodzianki. Panie z każdej z grup przygotowały liczne atrakcje. Dzieci czeka podróż do świata:

  - plastyki

  - muzyki

  - teatru

  - sportu

  - sprawności

  W ten dzień nikt nie będzie się nudził i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym przedszkolakom życzymy udanej zabawy!!

   

 • 22 i 23 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Święto osób, którym w życiu zawdzięczamy wszystko. Bezinteresowna miłość rodziców jest nie do opisania słowami, tak samo, jak nie można wyrazić słowami miłości dzieci do mamy i taty. W tych dniach, nasze przedszkolaki pokazały, jak ważni są dla nich rodzice. Przepiękne występy, poprzedzone godzinami prób i przygotowań były najlepszym dowodem miości i wdzieczności za trud włożony w wychowanie, nieprzespane noce i wsparcie. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. To była bardzo wzruszająca chwila. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przybycie!

 • Dnia 12.05 grupa Biedronki reprezentowała nasze przedszkole w przeglądzie artystycznym "Optymistyczni i Kolorowi". Przedszkolaki rozpoczęły konkurs przepięknym układem artystyczno- muzycznym "Magia kolorów". Cała widownia była zaskoczona i zdziwiona, że 7- letnie dzieci potrafią zaprezentować tak niesamowite widowisko. Przedszkoli biorących udział w konkursie było wiele. Piękne tańce i występy wszystkich przedszkolaków sprawiły, że czas minął nam szybko, miło i przyjemnie. Na zakończenie przeglądu reprezentacyjna grupa "Biedronek" zatańczyła jeszcze optymistyczny "Taniec z bananami". Kolejny raz dzieci pokazały na ile je stać. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy. Zapraszamy do galerii.

 • W dniu 01.09. 2016 dokonano szczegółowej analizy żywienia w naszej placówce. Zostaliśmy docenieni nie tylko za odpowiednie komponowanie pełnowartościowych posiłków, ale także za angażowanie dzieci w przygotowywanie wybranych potraw. A oto naistotniejsze wnioski, jakie płyną z przeprowadzonej kontroli:

 • Tym razem Klub Kolorowego Podróżnika zawitał do Niemiec. Spotkaliśmy tam miłego chłopca, który miał na imię Helmut i był naszym przewodnikiem. Pokazał nam niemieckie zabytki, m.in Bramę Brandenburską czy Kolumnę Zwycięstwa. Wspólnie odgadywaliśmy zagadaki Braci Grimm i słuchaliśmy utworów Jana Sebastiana Bacha. Na koniec każdy z uczestników otrzymał rożek słodkości, taki sam, jaki w niemczech dostają dzieci, rozpoczynające naukę w szkole. Zdjęcia z wycieczki już w krótce, a my widzimy się w czerwcu! Auf Widersehen!

 • 9 maja grupa IV "Biedronki" udała się na wycieczkę do Radia Rzeszów. Dzięki miłej i żartobliwej atmosferze pana  prowadzącego, który przedstawił się nam jako wujek Janek, dzieciaki miały możliwość zwiedzić budynek radia i obserwować pracę dziennikarzy radiowych w czasie prowadzonych audycji. Duże wrażenie zrobiło na nas pomieszczenie nazywane "sercem radia" z którego nagrywane są wszystkie audycje radiowe. Dzięki uprzejmości pracowników mieliśmy możliwość nagrania w prawdziwym studiu radiowym krótkiego wywiadu na temat "Za co kochamy nasze Mamy" oraz zaśpiewania piosenki. 

  Wizyta w Radiu Rzeszów dostarczyła nam dużo dobrej energii. Ten dzień na długo zostanie w naszym sercu, a nagranie będzie pamiątka na całe życie.

  radio

 • 12 maja nasze Kolorowe Przedszkole we współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 9 
  organizuje przegląd  artystyczny „OPTYMISTYCZNI I KOLOROWI” w MDK przy ulicy Osmeckiego 51.  Dzieci z grupy IV „Biedronki” będą reprezentować nasze przedszkole podczas tej uroczystości. Rozpoczynamy imprezę o godz. 9.30, tańcem „Magia kolorów”  oraz zamykamy przegląd o godz. 12.00, wesołym optymistycznym tańcem „Bananowy szał”.
   Zapraszamy!
                                                  
   
 • W dniu 25.04. 2017 wszystkie grupy brały udział w fascynującym pokazie chemicznym. Poznaliśmy chemię od kolorowej i czarującej strony. Niezbędnym strojem chemika jest biały fartuch, rękawiczki i okulary ochronne, a także liczne przybory czyli lejki, menzurki, zlewka itp. Dzieci  pod okiem pań pomagaly w wykonywaniu doświadczeń. Pierwsze doświadczenie polegało na utworzeniu akwarium z kolorowymi rybkami, oczywiście "rybkami" chemicznymi :)  Kolejny eksperyment z balonem polegał na nadmuchaniu go dwutlenkiem węgla przy pomocy naczynia chemicznego - kolby, poprzez zmieszanie octu, sody i odrobiny barwnika ;) Dzieci bardzo cieszyły się z faktu, że mogą same poznawać chemię. Po samodzielnie wykonywanych doświadczeniach nastąpił pokaz doświadczenia, które wykonywała Pani chemiczka, a mianowicie ze zmieszania odpowiedniej ilości wody utlenionej, płynu do naczyń, barwnika i jodku potasu powstała "Różowa pasta dla słonia" :)

 • W ostatnich tygodniach przed Świętami Wilelkanocnymi w naszym przedszkolu odbywały się spotkania świąteczne z rodzicami. Dzieci przedstawiały krótkie programy artystyczne związane ze świętami Wielkanocnymi. Całość kończyły warsztaty, podczas których wspólnie wykonywaliśmy świąteczne ozdoby. Były pisanki, zajączki, kurczaczki i wiele innych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w tym spotkaniu. Cieszymy się, że znaleźli Państwo czas na przybycie.

  pisanki

   

 • Dnia 07.04.2017 grupa "Biedronki" reprezentowała nasze przedszkole podczas uroczystości otwarcia I Ligii Żużlowej. Przedszkolaki miały możliwość przywitania zawodników oraz wręczenia kwiatów. Emocje sięgnęły zenitu. Dla dzieci jak i dla rodziców to był wyjątowy dzień. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą odwagą oraz bardzo kulturalnym zachowaniem.

  Małgosia: Czułam się bardzo szczęśliwa, gdy oglądałam mecz.

  Ola D: Było glośno, ale bardzo mi się to podobało.

  Nikodem: Było super. Widziałem najszybsze motory na świecie

  Michał: Czułem się bardzo dorosły gdy wyprowadzałem zawodnika.

  Julia P.: Na początku trochę się obawiałam wyjścia, ale się odważyłam i uważam, że było warto

  Błażej: Nie mogłem się doczekać, kiedy pójdziemy na żużel. Zawsze chciałem z bliska zobaczyć żużlowca na motorze.

 • 14 lutego w naszym „Klubie Smakosza” było „Smacznie, zdrowo i Walentynkowo. Starszaki z grupy IV „Biedronki” w ramach zajęć kulinarnych w klubie z myślą o tych, których Kochają przygotowały zdrowe przekąski w serduszkowej odsłonie. Wszystkie dzieciaki oraz ich opiekunowie wychodząc do domu miały możliwość degustacji serduszkowych przekąsek na przygotowanym w holu stole ze zdrowymi przekąskami w kształcie serduszek. Zabawy kulinarne wykonawcom przyniosły wiele radości, a efekt końcowy zachwycił  naszych ukochanych Rodziców i Dziadków.

 • W dniu 19.10.2016r. dzieci z Grupy V "Motylki" w ramach "Klubu Smakosza" przygotowały dżem z dyni. Do przygotowania dżemu wykorzystano dynię, która została posadzona na wiosnę przez dzieci w "Kolorowym ogródku". Przedszkolaki samodzielnie obrały, utarły i pokroiły potrzebne składniki, a następnie wymieszały wszelkie produkty w garnku. Następnie "Motylki" przygotowały degustację dżemu dla rodziców i dzieci. Dżem został przygotowany według poniższego przepisu.

 • Końcem marca grupa Dżungla otrzymała swoją książkę, której byliśmy pomysłodawcami. Książka pt. "Ola z Kolorowego Przedszkola na tropie dzikich zwierząt z magicznej dżungli" przemierzyła całą Polskę po to, aby przedszkolaki innych placówek mogły dopisać w niej swoj rozdział. Książka odwiedziła przedszkola w Ełku, Starej Wsi, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Ocicach, Radomiu, Radziejowie i Bełchatowie. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem. Mamy nadzieje, że przed nami kolejne, bo pisanie własnej książki to nie tylko nauka, ale przede wszystkim wspaniała zabawa i niesamowita przygoda. Naszą książkę można przeczytać klikając tutaj. Miłej lektury!

 • Jeżeli chcecie pomóc doposażyć Przedszkole Publiczne Nr 33, wpłaćcie 1% z ogólnej kwoty podatku na konto Stowarzyszenia "Przedszkole Przyszłości" ul. T. Rejtana 30, Rzeszów (z dopiskiem pp33). Numer KRS 0000145905. Skorzystajcie z szansy pozostawienia 1% Waszego podatku lokalnie. To będzie najlepsza Wasza decyzja w 2017 roku. Nie przegapcie możliwości pomocy dzeciom. Przekażcie tę prośbę Waszym znajomym! Odzyskacie w całości przekazaną kwotę przy rozliczeniu podatkowym!!!!! Dziękujemy

 • Artyści  Szkoły Muzycznej „Yamaha” tym razem zaprezentowali instrumenty dęte blaszane. Dzieci poznały m.in.: trąbkę wentylową oraz skrzydłową, flugelhorn i kornet. Dowiedziały się, do czego służą tłumiki – np. tłumik elektryczny (grający słyszy wówczas muzykę przez słuchawki) czy tłumik jazzowy. Poznały też, jak działa ustnik do trąbki. Można też było posłuchać pięknych utworów granych na trąbce: „Ave Maryja”, „Zbiórka myśliwych”, czy „Powitanie myśliwych” oraz przymierzyć piękne, kolorowe poncho. 

 • W ostatni wtorek dzieci z naszego Klubu Kolorowego Podróżnika odwiedziły Grecję. Jak zawsze, poznaliśmy piękne zabytki tego kraju, widzieliśmy cudowne greckie plaże, na które z pewnością już nie długo polecimy prawdziwym samolotem. Spotkaliśmy się też z naszym rówieśnikiem z Grecji, z którym przywitaliśmy się w jego ojczystym języku. Wszyscy nauczyliśmy się kroków greckiego tańca "Zorby" a na koniec własnoręcznie wykonaliśmy i ze smakiem zjedliśmy grecką sałatkę. Zdjęcia dostępne są w naszej galerii. Do zobaczenia za miesiąc! Αντίο!

 • 27 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kwiatka. Z tej okazji każda z grup przygotowała i zaprezentowała swoje wiosenne, kwiatowe motto. Dzieci brały udział w konkursach, w których miały możliowość wygrania wielu nagród. Musiały wykazać się wiedzą na temat uprawy roślin nie tylko dniczkowych. Na koniec dziewczynki ze starszych grup zasiały w doniczkach kwiaty, które mamy nadzieję, będą ozdabiać nasz przedszkoly ogródek już za kilka tygodni:) Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • 22 marca dzieci powitały Panią Wiosne. Aby podkreślić charakter tego dnia, wszystkie dzieci i panie przyszły ubrane na zielono. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnych gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Każda z grup zaprezentowała się w wiosennej piosence lub tańcu. Na koniec ze starej zimowej kukły- Marzanny zrobiliśmy piękną wiosenną dziewczynkę. Chyba rzeczywiście naszym przedszkolakom udało się przegonić zimę, bo od tego dnia towarzyszy nam piękna wiosenna pogoda, pełna słońca. Oby tak zostało na dłużej:) Zapraszamy do galerii.

 • 21 marca gościlśmy w naszym przedszkolu teatrzyk "Zielony Melonik" ze spektaklem "A po co?". Bardzo pouczająca a zarazem pełna humoru historia mełego boćka- Kuby, którego we wszystkim wyręczali rodzice, chyba na każdym przedszkolaku zrobiła wrażenie. Przez swoje lenistwo mały bocian popadł w tarapaty. Na szczeście z pomocą przyszli mu przyjaciele. "A po co?" to opowieść o tym jak bardzo ważna jest samodzielność oraz dlaczego warto słuchać rad starszych. Zapraszamy do galerii.

 • 1 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Panią pracującą w schronisku dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym.

   Na ręce pracowników przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt. Każda puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.

  Zapraszamy do galerii.

 •  

  garncarz

  10 marca w naszym przedszkolu odbyły się „Warsztaty garncarskie” prowadzone przez pana Andrzeja Plizga, który zawodowo zajmuje się garncarstwem w Ośrodku Garncarskim na terenie Medyni Głogowskiej. Podczas tego spotkania przedszkolaki miały możliwość zobaczenia maszyny do wyrobu naczyń glinianych oraz obejrzenia mistrza garncarstwa w trakcie pracy. Dużo radości dostarczył dzieciom efekt końcowy: przepiękne wazony, garnki, miski  i inne przedmioty. Wprost trudno było uwierzyć, że z kawałka gliny można wykonać takie cuda. Tego dnia, szczególną niespodziankę od naszego gościa otrzymali nasi mali jubilaci. Garncarz specjalnie dla nich wykonał flakonik w kształcie serduszka. Pozostałe gliniane rękodzieła wzbogacą przedszkolny „Kącik ludowy”.  Dodatkową atrakcją dla dzieci była praca żony garncarza, która pokazywała ręczne sposoby lepienia z gliny. Po spotkaniu z mistrzem pod czujnym okiem swojej pani dzieciaki miały możliwość samodzielnie wykonać gliniane figurki i z dumą zaprezentować swoje rękodzieła rodzicom. Zapraszamy do galeriizdjęć.

  garncarz2

 • W czwartek 2 najmłodsze grupy pojechały na wycieczkę do Muzeum Dobranocek. Razem z Pyzą, uczestniczyliśmy w zajęciach czytelniczych pt.:" Idzie Pyza borem, lasem". Dzieci obejrzały bajkę o Pyzie, odpowiadały na pytania i zagadki przygotowane przez prowadzących. Na koniec mieliśmy okazję poznać bajkowych bohaterów z czasów dzieciństwa, nie tylko naszych rodziców, ale i dziadków. Były m. in.: Jacek i Agatka, Gąska Balbinka, Miś Uszatek, Piesek Reksio, Bolek i Lolek i wiele, wiele innych. Dzieci były pod wrażeniem ilości i różnorodności zebranej kolekcji. To był niezapomniany wyjazd. Zapraszamy do galerii.

  Gr. Dżungla

  Gr. Misie

 • W ostatni wtorek lutego Klub Kolorowego Podróżnika wyruszył na wycieczkę do Hiszpanii. Sportkaliśmy się tam z chłopcem o imieniu Luca, który opowiedział nam o zabytkach tego państwa i nie tylko. Poznaliśmy sympatycznego byczka Fernando, który nie miał najmniejszej ochoty walczyć na arenie, rozkoszowaliśmy się smakiem hiszpańskich pomarańczy i daktyli a na koniec posialiśmy pomidory. Kiedy następnym razem weźmiemy udział w hiszpańskim święcie La Tomatina, będą jak znalazł. Do zobaczenia za miesiąc! Halsta Luego! Zapraszamy do galerii.

 • dzieciaki mleczakiUwaga Dzieciaki Mlaczaki!   dzieciaki mleczaki2     

  W piątek (03.03.2017r.) wszystkie przedszkolaki w ramach realizowanego w naszym przedszkoluprogramu „Dzieciaki Mleczaki” ponownie przygotująsamodzielne śniadanie na bazie mleka. Tym razem do mlecznej zabawy kulinarnej wykorzystamy: przysmak Złotowłosej i pyszny twarożek z wiosennymi dodatkami nagrodzony kubkiem kakao.

  Pamiętajmy samodzielnie wykonane śniadanie smakuje lepiej, uczy samodzielności i przynosi radość z kulinarnego sukcesu!!!

  Ps. Prosimy o przygotowanie fartuszków do prac kulinarnych.   

  Dziękujemy!

 • W ostatni czwartek mieliśmy okazję ponownie spotkać się z Panią Warzywko. Tym razem spotkanie wycisnęło wszystkim łzy z oczu, aczkolwiek nie były to łzy wzruszenia. Już od momentu wejścia na salę, wszyscy wiedzieli o jakim warzywie będzie mowa, gdyż wszędzie unosił się zapach... cebulki. "Cebulkę jemy i nie chorujemy"- takie hasło przyświecało zabawom i zadaniom zorganizowanym tego dnia dla dzieci. Dowiedzieliśmy się jakim zdrowym warzywem jest cebula, do czego można ją wykorzystać. Każdy miał także okazję spróbować leczniczego syropu. Od teraz cebulka na pewno będzie podstawą w menu naszych przedszkolaków:)

  Zapraszamy do galerii.

 • 22 lutego gr. I- Dżungla wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej- Filia nr 10 w Rzeszowie. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić aby stać się czytelnikiem, jak wygląda praca bibliotekarki oraz jakie książki można pożyczać w bibliotece. Uśmiechnięte Panie powitały nas z otwartymi ramionami, w bardzo ciekawy sposób wypełniły nam czas spędzony w bibliotece a przede wszystkim, poprzez zabawę, zachęciły dzieci do pożyczania i czytania książek. Bardzo dziekujemy za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

  Zapraszamy do galerii.

 • W ostatni piątek gościliśmy w naszym przedszkolu artystów ze szkoły muzycznej Yamaha. Tematem spotkania były "Polskie tańce ludowe i narodowe". Prowadzący tym razem przywiózł ze sobą wspaniałych tancerzy, którzy zaprezentowali się w następujących tańcach: polonez, polka i krakowiak. Nasze przedszkolaki również miały okazję poćwiczyć kroki tańców ludowych. Artyści oprócz tańców, zaprezentowali piękne regionalne stroje takie jak: kontusz, strój góralski, krakowski, łowicki i oczywiście rzeszowski. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. Zapraszamy do galerii.

 • 16 lutego przedszkolaki z „Kolorowego Przedszkola”obchodziły nietypowe święto„Światowy Dzień Kota”.Dzieci  tym dniu przyniosły maskotki oraz akcesoria „kotkowe”.Przedszkolaki  słuchały i śpiewały piosenki o kotkach, z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów i rozwiązywały zagadki.

  Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: picie mleka z miseczki czy  toczenie kłębka wełny.

  Dzieci rysowały też kotka w powietrzu do piosenki "Narysuj kotka”.

  Największą radość sprawiła jednak wizyta prawdziwych kotów. Tego dnia odwiedziły nas Mila oraz Poli, ulubienice i domowe pupile naszej koleżanki Łucji.  Kotki przyjechały z mamą Łucji i jak na prawdziwe koty przystało przechadzały się po naszej sali tylko sobie znanymi ścieżkami. Wszyscy marzyli o pogłaskaniu milutkiego kociego futerka.

  Na zakończenie dzieci kolorowały postacie kotków, które następnie zabrały do swoich domów.

  I tak oto Dzień Kota minął nam z kotem w tle. Zdjęcia już wkrótce.

 • 14 lutego w naszym „Klubie Smakosza” było „Smacznie, zdrowo i Walentynkowo. Starszaki z grupy IV „Biedronki” w ramach zajęć kulinarnych w klubie z myślą o tych, których Kochają przygotowały zdrowe przekąski w serduszkowej odsłonie. Wszystkie dzieciaki oraz ich opiekunowie wychodząc do domu miały możliwość degustacji serduszkowych przekąsek na przygotowanym w holu stole ze zdrowymi przekąskami w kształcie serduszek. Zabawy kulinarne wykonawcom przyniosły wiele radości, a efekt końcowy zachwycił  naszych ukochanych Rodziców i Dziadków. Zapraszamy do galerii.

 • Za oknem mróz szczypie w nosy a w naszym przedszkolu gorące emocje. Serduszka przedszkolaków rozgrzane z powodu jednego z najważniejszych świąt: Dnia Babci i Dziadka. 11 lutego do naszego przedszkola zawitali ci najważniejsi goście. Z tej okazji, każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności taneczne, muzyczne i recytatorskie. Na twarzach dziadków widać było zachwyt, ale i wzruszenie. Po występie goście mogli obejrzeć wystawę koronkowych serwetek przygotowanych na konkurs. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek a każda wnuczka i każdy wnuczek wręczył swoim Babciom i Dziadkom prezenty. Całą imprezę uświetnił pokaz taneczny naszych "Iskierek".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Dżungla

  Misie

  Jeżyki

  Biedronki

  Motylki 

  Żółwiki

  Występ "Iskierek"

  Wystawa koronkowych serwetek

 • W dniu 03.02.2017r. przyjechali do nas strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa. Przedstawili przedszkolakom na czym polega zawód strażaka, opowiedzieli jakie zagrożenia mogą występować, jak należy zachować się w warunkach jego wystąpienia oraz zaprezentowali sprzęt jakim posługują się podczas codziennych działań ratowniczo-gaśniczych. Ponadto każdy przedszkolak miał możliwość zobaczyć pojazd ratowniczy w środku, ubrać hełm oraz ubranie specjalistyczne.

   

 • Zapraszamy wszystkich rodziców z dziecmi do udziału w konkursie
  "KORONA KRÓLOWEJ ZIMY"

  Cele konkursu:

  - rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrazliwości artystycznej

  - budzenie zainteresowania róznymi technikami plastycznymi
  - wzmacnianie więzi z rodzicami

  Prace konkursowe należy dostarczyć do końca lutego
  do p. Bożeny i p. Ewy z grupy MISIE

  korona

 • W dniu 1 lutego 2017r. dzieci z Grupy V „Motylki” uczestniczyły w  zajęciach dydaktycznych w Sali Edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Na początku  strażak zapoznał dzieci 
  z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego oraz postępowania w razie wystąpienia zagrożenia.
  Dzieci podczas zajęć mogły między innymi: zgłosić samodzielnie zdarzenie pożaru na numer alarmowy 998, zobaczyć symulację zadymionego pomieszczenia oraz poznać sposób ewakuacji z niego, wejść na drabinę oraz zapoznać się w jaki sposób udziela się pierwszą pomoc przedmedyczną.
  Po zajęciach strażacy zaprosili nas do oglądnięcia pojazdów i sprzętu pożarniczego.
  Każdy uczestnik otrzymał certyfikat i słodki poczęstunek.
  Zapraszamy do galerii zdjęć.
 • 31.01.2017 mali podróżnicy z naszego Kolorowego Klubu wybrali się na wycieczkę do Włoch. Oczywiście dużo dowiedzieliśmy się o samym Państwie i jego zabytkach ale najwięcej radości przyniosło samodzielne wykonanie włoskiego specjału jakim jest pizza. Dzieci zgodnie stwierdziły, że to najlepsza pizza jaką jadły:) nie małą atrakcją była też erupcja Wezuwiusza. Kto by pomyślał, że w naszym przedszkolu może dojść do wybuchu wulkanu. Za miesiac widzimy się w Hiszpanii! Arrivederci!!

  Zapraszamy do galerii.

 • W poniedziałek gr. I- Dżungla odwiedziła sklep "Biedronka" w celu zapoznania się ze specyfiką pracy sprzedawcy. Dzieci dowiedziały się, jakie zakupy można zrobić w sklepie, na czym polega praca sprzedawcy, co znajduje się w magazynie sklepu oraz jak kupujemy i płacimy za towar. Na koniec dzieci zrobiły drobne zakupy. Zapraszamy do galerii.

 • Zima, śnieg i mknące po nim sanie to niesamowita frajda nie tylko dla dzieci ale też i dorosłych. Na zakończenie ferii wybraliśmy się do malowniczo zlokalizowanej zagrody "Szmer", gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Po kuligu, który ciągneły piękne konie, posililiśmy się pyszną, gorącą zupą i nabraliśmy sił na dalsze szaleństwa na śniegu. Wcześniej jednak dzieci samodzielnie zrobiły ciasto i wraz z panią prowadzącą zajęcia, upiekły pyszne proziaki. Na koniec zwidziliśmy zagrodę, w której mieszkają konie, owce, kozy i króliki. Wszystkie można było pogłaskać. To był pełen wrażeń dzień! Dziękujemy za udział!:)

  Zapraszamy do galerii.

 • W dniu 27.02.2017(poniedziałek)Rzeszowskie Centrum Medyczne przeprowadza bezpłatne badania okulistyczne w Rzeszowie, ul. Żołnierzy Września 7.

           Na badania zapraszamy osoby po 60 r. życia . Badanie ma na celu wykrycie chorób oczu -  zaćmy, jaskry czy chorób siatkówki (tj. zwyrodnienie plamki żółtej typu AMD). Choroby te wcześnie wykryte i leczone dają szanse na długie i  komfortowe widzenie.

  Rejestracja pod nr tel 609 019 009 w godzinach 8.00-18.00.

 • Dyrekcja i nauczyciele Kolorowego Przedszkola zapraszają babcie i dziadków wraz z wnuczetami, którzy zajmują się szydełkowaniem, haftem, koronkarstwem i innymi technikamiwłókienniczymi do wzięcia udziału w konkursie KORONKOWA SERWETKA.

  Cele konkursu:

  - serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą (koronka, szydełko, haft itp.)

  - do każdej serwetki ma być dołączona metryczka (imię, nazwisko, grupa dziecka, oraz imię i nazwisko babci lub dziadka)

  - konkurs ma na celu kontynuowanie i kultywowanie tradycji, kształtowanie świadomości regionalnej, wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej.

  Prace należy dostarczyć do nauczycielek gr. V- p. Katarzyny Guzek i p. Małgorzaty Pierożak w terminie do dnia 8 luty 2017 r. 

 • W ramach realizacji programu Dzieciaki Mleczaki , dzieci z naszego przedszkola przygotowały po raz kolejny samodzielnie śniadanie.
  Dużym wyzwaniem okazały się ,,Shrekowe kanapki'' zarówno u starszaków, jak i  młodszych dzieci. Dzieci z apetytem zjadały własnoręcznie zrobione kanapki.
  Celem programu jest między innymi poznawanie walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez zabawę.
  Zapraszamy do galerii poszczególnych grup.
 • Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców i dzieci na kulig do gospodarstwa agroturystycznego "Szmer".

  Kulig odbędzie się 28.01.2017 r o godzinie 10.00 (wyjazd z przedszkola własnym transportem)

  Przewidywany czas zabawy - 3 godziny.

  Koszt: 60 zł (rodzic i dziecko)

  W programie:

  - kulig (duże sanie i małe sanki)

  - zabawy na śniegu- zjazd saneczkami

  - ciepły posiłek.

  Zapisy u nauczycielek: Sylwii Pliś (gr. I) i Grety Haduch (gr. III)

  Serdecznie zapraszamy! Niech będzie to niezapomniane zakończenie ferii dla dzieci:)

  Przypominamy, że pełną odpowiedzialność za dzieci podczas kuligu i zabaw na śniegu, ponoszą rodzice. 

 • 13 stycznia grupa "Żółwików" i "Biedronek" kolejny raz wzięła udział w warsztatach malarskich pod okiem zaprzyjaźnionej z kolorowym przedszkolem malarki.  Dzieci wykonały zimowy obraz na płótnie używając profesjonalnych farb i pędzli. Własna twórczość dała dzieciom dużo radości i przyjemności. Poprzez twórczość plastyczną mogły wyrazić swoje emocje i spostrzeżenia, które ciężko jest wyrazić słowami. Zajęcia odbywały się w atmosferze zachęty, życzliwości i spokoju. Efektem ogromnego zaangażowania się dzieci w wykonywaną pracę jest wspaniały obraz, który można podziwiać w kolorowym przedszkolu :) Artystce bardzo dziękujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 •  

  wedrujaca ksiazka

  Dzieci z gr. I - Dżungla, biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Wędrująca Książka". Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, nawiązywanie współpracy między przedszkolami z całej Polski oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci. W ramach tego działania dzieci będą aktywnie uczestniczyły w tworzeniu książeczek. Projekt ten zjednoczył ze sobą wielu nauczycieli i został doceniony przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Rzecznika Praw Dziecka oraz TVP Kultura. Projekt swoim patronatem objęli także: miesiecznik "Bliżej Przedszkola" i "Wychowanie w przedszkolu", portal "Czas dzieci" oraz wydawnictwa MAC Edukacja i Nowa Era.

  Dzieci z gr. I rozpoczęły pisanie książki pt. "Ola z kolorowego przedszkola na tropie dzikich zwierząty z magicznej dżungli", tworząc postać głównej bohaterki Oli.

   

  Ola

  Teraz dopisujemy dalsze losy Oli z innych przedszkoli z Polski i z niecierpliwością czekamy aż nasza Ola wróci z wielkiej wyprawy do magicznej dżungli.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • „Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.
  Damy Wam tyle całusów, ile macie lat.
  Złożymy tyle życzeń, ile płatków kwiaty mają,
  by zapewnić ze szczerością, że wnuczęta Was kochają…”

   

  Wszystkie Babcie oraz Dziadków zapraszamy serdecznie

  na uroczystość  z okazji Waszego święta, która odbędzie się

  11 lutego 2017r. w godzinach:

  9.00 - gr. II - Misie

  9.30 - gr. I - Dżungla

  10.15 - gr. III - Jeżyki

  11.00 - gr. IV - Motylki

  12.00 - gr. V - Żółwiki

  13.30 - gr. VI - Biedronki

                                                                         Wnuczęta i Wychowawczynie

                                                                                                                                                                                                       

 • W dniu 10 stycznia odbyło się spotkanie z Panem ratownikiem medycznym. Dzieci zdobyły niezbędną wiedzę z kresu udzielania pierwszej pomocy. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków a zarazem ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Dzieci najpierw przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowników, a następnie według wskazówek próbowały naśladować sztuczne oddychanie i masaż serca. Uwagę dzieci zwrócił sprzęt medyczny znajdujący się w walizkach i ambulansie, z którym miały okazję zaznajomić się i dowiedzieć się, co do czego służy. Nasze dzielne przedszkolaki z ufnością weszły w rolę pacjenta, położyły się na desce i pozwoliły założyć sobie kołnierz ortopedyczny. Dzieci utrwaliły również informacje jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jakie miejsca wybierać, aby zabawy zimowe były bezpieczne i nie zagrażały ich zdrowiu i życiu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dzieci z grupy „Misie” wzięły udział w ogólnopolskim programie „Pocztówkowe przedszkole”, wysyłały kartki do zaprzyjaźnionych placówek przedszkolnych z całej Polski. Przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w Rzeszowie dzieci celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka. Naczelnik opowiedział również dzieciom o trudnej pracy listonosza i innych pracowników poczty.
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Uwaga Dzieciaki Mleczaki !!!

  W naszym przedszkolu szczególnie dbamy o wasze zdrowie, dlatego organizowanie posiłków to jedno z wielu zadań dyrektora przedszkola, intendenta i personelu kuchennego.     Z doświadczenia wiemy, że samodzielnie przygotowany posiłek jest chętniej przez was zjadany, wpływa na poprawę apetytu, uczy samodzielności i szacunku do prac kulinarnych. Mając na celu kształtowanie właściwych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych ponownie przygotowaliśmy dla was produkty do samodzielnego wykonania śniadania z mleka i przetworów mlecznych.

  W związku z tym w czwartek (12.01.2017r.) czeka na wszystkie dzieci z naszego przedszkola kolejne wyzwanie kulinarne pod hasłem „Smacznego kolego!”. Tym razem zadaniem wszystkich przedszkolaków będzie wykonanie kanapek z pasty z sera białego ze szczypiorkiem i kakao. Nawyki żywieniowe jakie dzieci zdobędą we wczesnym dzieciństwie zaprocentują w życiu dorosłym.

  Ps. Prosimy o przygotowanie fartuszków do prac kulinarnych.   

  Dziękujemy!

 • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły,często wyczekiwany przez wiele tygodni. W odświętnie udekorowanych salach,

  w ciekawych, kolorowych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal.Niezliczone księżniczki, Elzy, kotki, piraci, policjanci, Spidermany, ninja a także inne postacie z bajek bawiły się świetnie uczestnicząc we wspólnej zabawie i konkursach.

  W tym dniu dzieci miały również możliwość pozowania do pamiątkowych zdjęć.
  Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców.
  Punktem kulminacyjnym  balu było  zaprezentowanie swoich strojów przez wszystkie grupy.

  Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami!

  Zapraszamy do galeriizdjęć.

 • 5 stycznia 2017r. nasze kolorowe przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w cyklicznym spotkaniu z Panią Klementyną. Gościem zimowego spotkania była pani Agnieszka, która zabrała nas wszystkich w podróż po świecie dźwięków i muzycznego eksperymentowania. Zaproszony gość zaprezentował jak rozgrzać aparat głosowy przed śpiewem, jak trenować głos i skutecznie radzić sobie z tremą przed występami scenicznymi. Pani Agnieszka  za sprawą sentymentalnych utworów  przywróciła nam świąteczny, radosny nastrój.  Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy, składając sobie najlepsze życzenia noworoczne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

 •   
  Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszym przedszkolu w środę 11.01.2017 o godzinie 15.30.
  Zapraszamy także uczestników konkursu "Świąteczne rękodzieło". Podczas koncertu odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród.
  Szczegóły u wychowawców grup. Zapraszamy!
 • Jest karnawał. 
  W karnawale wszyscy urządzają bale. 
  To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! 
  Niech się bawią duzi, mali Zgromadzeni na tej sali. 
  (Autor: Edyta Kowalska)

  9.01.2017 tj. poniedziałek, odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Tematem przewodnim jest "Kraina lodu". Serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom bajkowych strojów. 

 • Reprezentacja naszego przedszkola wzięła udział w przeglądzie kolęd, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie. Dziewczynki: Klara z grupy IV i Maja z grupy VI wyśpiewały sobie święta, godnie nas reprezentując. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • 19 grudnia dzieci z grupy Żółwiki oraz z grupy Motylki odwiedziły Fabrykę Bombek w Nowej Dębie.Dzieci najpierw oglądały ekspozycje wszystkich bombek produkowanych w zakładzie, nawet tych, które wykonane były na specjalne zamówienia. Zapoznały się z całym procesem powstawania szklanych bombek, a także ich kolorowania.Ogromną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie pomieszczenia, gdzie bombki były ręcznie ozdabiane. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach malowania bombek . Każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową.

  Zapraszamy do galerii zdjęć: Żółwiki, Motylki

 • Drodzy rodzice. W związku z tym, że w dniu 27.12.2016 grupy są połączone i wielu członków Klubu Kolorowego podróżnika będzie nieobecnych, informuję, że w podróż do Holandii wybierzemy się 3.01.2017. 

 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia, pomyślności, ciepłych chwil i niepowtarzalnej atmosfery przy rodzinnym stole.

  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość a Nowy Rok będzie pełen pasji i sukcesów.

   

  Przechwytywanie

 • 21 grudnia w Kolorowym Przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. Przybyli goście, dzieci i pracownicy spotkali się na wspólnej Wigilii. Grupa Biedronek przygotowała piękne jasełka, które wzruszyły wszystkich. Wspaniałym momenetem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Przy odświętnie udekorowanych stołach wszyscy jedli barszczyk czerwony oraz rybę. Cała uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Takie momenty nie tylko zapoznają dzieci z tradycjami świątecznymi ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

  36

  Zapraszamy do galerii: Jasełka,

  Wigilia w grupach: Dżungla, Misie, Jeżyki, Biedronki, Motylki, Żółwiki 

 • W ostatnim tygodniu w naszym przedszkolu odbywały się spotkania świąteczne z rodzicami. Dzieci przedstawiały krótkie programy artystyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia. Śpiewaliśmy kolędy a całość kończyły warsztaty, podczas których wspólnie wykonywaliśmy ozdoby na przedszkolną choinkę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w tym spotkaniu. Cieszymy się, że mimo przedświątecznego zabiegania znaleźliście Państwo czas na przybycie.

  Zapraszamy do galerii poszczególnych grup.

  Dżungla, Misie, Jeżyki, Biedronki,Motylki, Żółwiki

   53

 • „Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas, jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

  Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.

  W naszej grupie również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie.

  Serdecznie dziękujemy za wszystkie ozdoby choinkowe!

  Zapraszamy do galerii.

   

 • Przedszkolaki z grup: Misie, Dżungla i Jeżyki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

  Zapraszamy do nasezj galerii.

 • W ostatni wtorek listopada nasz Klub Kolorowego Podróżnika wybrał się w podróż do Francji. Po francusku przywitali nas Pierrre i Judith. Poznaliśmy najwększe i najciekawsze francuskie zabytki, zjedliśmy bagietkę wprost z paryskiej piekarni a na koniec nauczyliśmy się tańczyć kankana. Wszystko to w atmosferze wspaniałej zabawy i śmiechu. W grudniu spotykamy się w Holandii. Au revoir!!

  Zapraszamy do galerii.

 • Zaproszenie - Grupa I- Dżungla

  Drodzy Rodzice! Chcemy Was serdecznie zaprosić na uroczystość grupową z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia, która odbędzie się 19.12.2016 o godzinie 15.30.

  Po krótkim występie dzieci, odbędą się warsztaty plastyczne. Wspólnie wykonywać będziemy ozdoby na naszą przedszkolną choinkę.bombki

 • 6 grudnia do naszego przedszkola przybył bardzo ważny gość- Święty Mikołaj. Przedszkolaki wyczekiwały go z ogromną niecierpliwością. Każda z grup przygotowała dla niego piosenkę a w zamian każdy dostał piękny prezent. Rodzice z Klubu Aktywnego Rodzica z panią Agnieszką na czele przygotowali piękne przedstawienie "Jaś i Małgosia". Takich aktorów w swoich szeregach na pewno chciałby mieć niejeden teratr. To był niesamowity, pełen magii dzień. który będziemy wspominać przez cały rok. Zdjęcia z tego spotkania już niedługo w naszej galerii.

 • 30 listopada odwiedził nas pan leśniczy. Opowiadał o przygotowaniach zwierząt do zimy, o tym jak należy dbać o zwierzęta w tym trudnym dla nich okresie oraz o tym, jak zmienia się las o tej porze roku. Każda z grup zaśpiewała dla naszego gościa piosenkę o tematyce leśnej. 

  Zapraszamy do naszej galerii.

 • Podczas kolejnego potkania z "Panią Warzywko" dzieci dowiedziały się o tym, jakim warzywnym cudem jest burak ćwikłowy. Wiemy już, że buraki wpływają w zasadzie na wszystkie nasze udkłady. Od teraz wszystkie przedszkolaki z Kolorowego Przedszkola nigdy nie zostawią na talerzu sałatki z buraczków:) Tego dnia obowiązaywały stroje w kolorze buraczkowym a na obiad była oczywiście pyszna sałatka z buraczków ćwikłowych. Pycha:)

  Zapraszamy do naszej galerii.

 • 2.12.2016 nasze przedszkole odwiedził górnik. Ubrany w swój strój galowy, w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o tym jak wydobywano węgiel dawniej a jak wygląda to dziś. Poszerzył wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika oraz tego, z jakich dóbr możemy korzystać dzięki wydobyciu węgla. Zapraszamy do naszej galerii.

 • Dnia 2.12.2016r. dzieci znów miały przyjemność  uczestniczyć w audycji zorganizowanej przez  Szkołe Muzyczną „Yamacha”. 

  Podczas kolejnej lekcji dzieci poznały instrumenty dęte, które choć zbudowane są  z metalu, posiadają drewniany stroik. Dowiedziały się  także jak rozróżnić flet poprzeczny od prostego; poznały ich wygląd, wielkość oraz brzmienie. Tak oto rozkoszowaliśmy się przyjemnymi dźwiekami świata muzyki.

  Zapraszamy do naszej galerii (zdjęcia "grudzień")

 • W ramach projektu Stowarzyszenia "Przedszkola Przyszłości", podczas zajęć "Fizyka dla smyka" realizowane są następujące zagadnienia:

  Moduł I Powietrze:

  1. Co to jest powietrze i czy na pewno jest wszędzie
  2. Cechy powietrza: czy mogę je dotknąć, zobaczyć, powąchać
  3. Ciężar powietrza; ciśnienie  
  4. Czy powietrza może być za dużo. Proces oddychania
  5. Siła powietrza na przykładzie półkul magdeburskich
  6. Ruchy powietrza
  7. Zabawy i sztuczki z powietrzem

  Moduł II Elektrostatyka

  1. Małe iskierki – elektryzowanie przedmiotów
  2. Elektryzowanie człowieka
  3. Wielkie błyskawice – skąd się biorą ? Działanie maszyny elektrostatycznej
  4. Ochrona piorunochronem na przykładzie  Karuzeli Franklina
  5. Pole elektromagnetyczne lampy plazmowej
  6. Przewodniki i izolatory oraz proste obwody elektryczne.

  Moduł III Aerodynamika:

  1. Historia lotnictwa: balony, sterowce, szybowce, pierwsze samoloty
  2. Osiągnięcia ludzkości w dziedzinie lotnictwa
  3. Dlaczego samoloty latają
  4. Urządzenia statku powietrznego
  5. Najciekawsze samoloty świata: najszybsze, najdroższe, największe, poduszkowce
 • Nasze przedszkole bierze udział w projekcie pn. „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”, realizowanym przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości" w ramach zadania publicznego „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA". W ramach projektu w rzeszowskich przedszkolach zostaną zorganizowane zawody sportowe oraz eksperymenty fizyczne. Zawody odbywać się będą w ogródku golfowym w Głogowie Małopolskim w godzinach od 10.00 do 13.00 w dni robocze. Eksperymenty fizyczne dotyczące zjawisk fizycznych odbywać się będą wg harmonogramu po 1 godz. zegarowej dla przedszkola (dla dwóch grup dzieci 6 lub 5-latków po 30 minut dla grupy). Działania te mają na celu usamodzielnienie dzieci w poznawaniu świata poprzez aktywność eksperymentalną (umysłową). Pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego a zarazem otwarcie umysłu na poszukiwanie rozwiązań w sposób doświadczalny.
  Głównym celem zadania publicznego „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA" jest upowszechnianie w rzeszowskich przedszkolach programów służących promocji zdrowego stylu życia wpisującego się w Cel szczegółowy Nr 3 Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zadanie to wpisuje się również w programy profilaktyczno-zdrowotne realizowane we wszystkich rzeszowskich przedszkolach oraz w działania realizowane w ramach certyfikatów: rejonowych i wojewódzkich „Szkół Promujących Zdrowie”. Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości” zainteresowało się tą tematyką z powodu przerażających wyników badań rehabilitantów prowadzonych w placówkach w roku szkolnym 2014/2015 dotyczących wad postawy u dzieci, jak również rozmów prowadzonych z rodzicami i dziećmi na temat form spędzania czasu wolnego i obserwacji spadku sprawności fizycznej dzieci na zajęciach z gimnastyki w przedszkolach. Wynika z nich jasno, iż 90 % dzieci spędza czas przed telewizorem i komputerem, 70 % dzieci ma wadę postawy. Poza tym przedszkola nie dysponują miejscem do uprawiana różnych dyscyplin sportu i nie posiadają stosownych pomocy. Stowarzyszenie chce przybliżać dzieciom różne dyscypliny sportu w sposób bliski dzieciom, czyli poprzez zabawę.

  W projekcie biorą udział dzieci 5,6 letnie z grupy IV, V i VI

  Tematy spotkań:

  I- Powietrze

  II- Aerodynamika

  III- Elektrostatyka

 • We wtorek 6 grudnia 2016 r.

  Nasze Przedszkole odwiedzi

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  z ogromnym workiem prezentów :)

  Wszystkie przedszkolaki niecierpliwie czekają na wizytę tego szczególnego gościa.

  .mikołaj

  Również w tym dniu

  "Klub Aktywnego Rodzica"

  ma dla dzieci wspaniałą niespodziankę

  w postaci przedstawienia teatralnego pt.

  "Jaś i Małgosia".

 •  Dzieci z Ukrainy składają serdeczne podziękowania  dzieciom i rodzicom za okazane serce, włączenie się i wsparcie akcji charytatywnej " Dzieci Dzieciom" 

           „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”. św. Jan Paweł II 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • baterie3

  Zachęcamy zarówno dzieci jak i rodziców do zbierania baterii i gromadzenia ich w pojemniku przy wejściu do przedszkola.  Nie każdy wie, że zużyte baterie i akumulatory są odpadami niebezpiecznymi, które po przedostaniu się do wód gruntowych i gleby stanowią zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego (poprzez łańcuch pokarmowy przedostają się do roślin, zwierząt i ludzi). Dla przykładu jedna guzikowa srebrna bateria może skazić aż 1m3gleby i zatruć 400 litrów wody. Zużyte baterie i akumulatory przenośne  zaliczane są do grupy odpadów niebezpiecznych.

  Korzyści płynące z selektywnej zbiórki baterii

            Wszystkie zebrane selektywnie zużyte baterie poddawane są procesowi recyklingu, dzięki czemu:

  zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska (względy zdrowotne, estetyczne);

  zmniejsza się ilość odpadów na składowisku (względy środowiskowe, zdrowotne, finansowe);

  odzyskuje się wiele surowców np. cynk (względy środowiskowe, finansowe);

  postępujemy zgodnie z obowiązującym prawem (względy prawne, moralne);

  pozostawiamy środowisko dla przyszłych pokoleń (zrównoważony rozwój).

  My jako przedszkole biorące udział w akcji mamy dodatkowe korzyści. Im więcej baterii zbierzemy tym więcej zdobędziemy punktów, które potem wymienimy na materiały edukacyjne. 

  Dziękujemy rodzicom za dotychczasową zbiórkę baterii !!!

  Zachęcamy do kontynuowania akcji ze względu na aspekty ekologiczne, kształtowania proekologicznej postawy w dzieciach, ale również ze względu na możliwość zdobycia edukacyjnych materiałów dla przedszkola. 

 • W poniedziałek odbędzie się sesja zdjęciowa (kalendarzowa) dzieci z naszego przedszkola. Sesja rozpocznie się o godzinie 9.00.

   

 • Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w najważniejszym dla nas dniu- Pasowaniu na Kolorowego Przedszkolaka. Nasze Maluszki włożyły bardzo dużo pracy w przygotowanie tych krótkich programów i na medal poradziły sobie z tremą mimo, że był to ich pierwszy pokaz:) Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym znów będziemy mogli zaprezentować nasze artystyczne umiejętności:) A tymczasem prosimy rodziców grupy I- Dżungli o przesyłanie zdjęć z tego wydarzenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ponieważ pani Sylwia, pani Jagoda i pani Basia były tak przejęte organizacją, że zapomniały o fotografowaniu;)

  Dziękujemy

 • Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z gr. I- Dżungla na pasowanie na przedszkolaka, które odbędzie się 18.11.2016 (piątek) o godzinie 15.30.

  Bardzo prosimy aby chłopcom założyć ciemne spodnie (granatowe lub czarne) i białe koszule natomiast dziewczynkom białe rajstopki. Strój wypożyczymy z przedszkolnej garderoby.

  Do zobaczenia!

   

 • dzieci dzieciom

  AKCJA CHARYTATYWNA

  W trosce o radość i szczęście wszystkich dzieci zapraszamy „Kolorowych Przedszkolaków" do wsparcia dzieci z Ukrainy.

  Obecnie ich kraj znajduje się w stanie wojny spróbujmy pomóc im zapomnieć o okrutnej rzeczywiśtości.

  W związku z tym zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie na rzecz ukraińskich dzieci niepotrzebnych zabawek, papieru ksero: białego lub kolorowego.

  Podarujemy radość dzieciństwa !

   

   

   

 •  

  dzieciaki mleczaki

  Z myślą o waszym zdrowiu i zdrowym odżywianiu pragniemy kontynuować ogólnopolski projekt „Dzieciaki Mleczaki” promujący spożycie mleka i produktów mleczarskich przez przedszkolaki. Wszystko po to, by w jak najciekawszy sposób zachęcić Was do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć waszą wiedzę na temat zawartych w mleku ogromnych wartości odżywczych. Dlatego rozpoczynamy jedno z naszych działań: Samodzielne wykonanie przez dzieci śniadaz produktów mlecznych wcześniej ustalonych z intendentką.Takie prace kulinarne kształtują u dziecka wartości związane z troską o innych, szacunkiem do jedzenia, a także docenianiem prac kulinarnych. Wspólne przygotowywanie posiłków uczy dziecko prawidłowego nawyku żywieniowego oraz samodzielności. Z doświadczenia wiemy, że dzieci chętniej zjadają samodzielnie wykonany posiłek.

  Informujemy, że w poniedziałek14.11.2016r.

  nasze przedszkolaki samodzielnie wykonają śniadanie:

  kanapki z chleba razowego, masła, sera żółtego, rzodkiewki i szczypiorku

  oraz przygotują zupę mleczną z płatkami śniadaniowymi.

  SMACZNEGO DZIECIAKI!!!

  Prosimy o przyniesienie fartuszków.

 • W poniedziałek (7.11.2016) w grupie I- Dżungla obchodzić będziemy Dzień Zdrowego Śniadania. W godzinach porannych dzieci same będą przygotwywały sobie śniadanie. Prosimy o przyniesienie fartuszków.

 • Dnia 28.10.2016 po raz kolejny gościł u nas zespół Yamaha, tym razem wraz z tancerkami. Zespół w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam muzykę Irlandzką.

  Mogliśmy także podziwiać niesamowity występ tacerek z jedynego w Polsce zespołu tańczącego tańce irlandzkie. Nasze przedszkolaki również uczyły się skomplikowanego układu tanecznego i świetnie sobie z tym poradziły.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  DSC 0649

 •  

  W dniu 19.10.2016r. dzieci z Grupy V "Motylki" w ramach "Klubu Smakosza" przygotowały dżem z dyni. Do przygotowania dżemu wykorzystano dynię, która została posadzona na wiosnę przez dzieci w "Kolorowym ogródku". Przedszkolaki samodzielnie obrały, utarły i pokroiły potrzebne składniki, a następnie wymieszały wszelkie produkty w garnku. Następnie "Motylki" przygotowały degustację dżemu dla rodziców i dzieci. Dżem został przygotowany według poniższego przepisu. 

  Jak trwały prace nad przygotowaniem dźemu, można zobaczyć w naszej galerii.

 • Podsumowujac tematyke o zdrowym odżywianiu oraz korzyściach płynacych z jedzenia owocow w dniu 19.10 grupa Biedronek zrobiła sałatkę owocowa. Przedszkolakom dużo radości sprawiło wspólne przygotowywanie posilku. Dzięki przeprowadzonym zajęciom kulinarnym dzieci doskonalily umiejętności posługiwania się sztuccami, krojenia owoców,  nakrywania do stołu.  W ramach działalności Klubu Smakosza została przygotowana również degustacja dla rodzicow naszej pysznej sałatki i koreczków owocowych w holu przedszkola.

  Zapraszamy do naszej galerii.

   19

 • Artyści pod chmurką: "Cztery pory roku w kolorowym kolażu"

  Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do udziału w konkursie fotograficznym: "Cztery pory roku w kolorowym kolażu".
  Celem konkursu jest prezentacja twórczości inspirowanej zmieniającą się pod wpływem pór roku przyrodą. 
  Technika wykonania prac: kolaż, format A4.
  Konkurs podzielony jest na 4 etapy.
  Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną samodzielnie wykonaną pracę, na którą składać się będą 4 zdjęcia (po jednym z każdego etapu).
  I etap: "Jesienna przygoda".
  Zgłaszanie prac do 30.11.2016 r.
  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Letniego Pikniku Rodzinnego.
      
  PrzechwytywaniePrzechwytywanie 2
  Przechwytywanie3Przechwytywanie4
   

   

 • Informujemy, że 31-go października zajęcia taneczne "Kolorowe Iskierki" nie odbędą się. Zapraszamy 07 listopada.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie aktywne mamy i nie tylko na zajęcia z cyklu "Kolorowa gimnastyka".

  Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 26 października o godzinie 16.00.

  cartwheelgirl 01

 • Spotkanie z zespołem Yamaha zostało przełożone z powodu usterek technicznych z dnia 14.10.2016 na 28.10.2016.

 • Nasze Przedszkolaki z grupy Biedronek i Żółwików w dniu 11 pażdziernika reprezentowały Kolorowe Przedszkole w Międzyprzedszkolnych Zawodach Sportowych.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • "Taniec uczy, jednoczy i bawi". Pod takim tytułem 12.10.2016 odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Klementyną, która wprowadza nas w magiczny świat sztuki. Pani Klementyna bardzo ciekawie opoiwadała o tańcu, zadawała dużo pytań, z którymi zmagały się nasze dzieci. Gwoździem programu był pokaz tańca. Para profesjonalnych tancerzy zaprezentowała nam: cha-chę, rumbę i quickstepa. Taniec zapierał dech w piersiach a przedszkolaki nie mogły oderwać wzroku od tancerzy. Pani Klementyno! Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!!!

  Zapraszamy go galerii zdjęć.

  tanczace dzieci

 • 8 pazdziernika reprezentacja dzieci z naszego Przedszkola wzięła udział w 4.PKO BP Maratonie Rzeszowskim.


  W tym dniu reprezentacje dzieci z rzeszowskich przedszkoli wraz z rodzicami zebrały się na skwerze przed


  Millenium Hall by uczestniczyć we współnym bieganiu. W pierwszym biefu wzięly udział dziewczynki pokonując


  trasę 300m, a następnie chłopcy. Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały wyznaczoną trasę biegu.


  Serdecznie im gratulujemy.


  Zapraszami do obejrzenia galerii zdjęć.

   

  marathon-run

 • 7.10.2016 odbyło się pasowanie na czytelnika Kolorowej Biblioteki. Sowa Stella zachęcała wszystkich przedszkolaków do

  wypożyczania i czytania bajek i opowieści. Przekazała nam tez prośby, które książki kierują do dzieci i o których należy pamiętać.

  Starszaki po mistrzowsku przedstawiły bajkę pt. "Pan kotek był chory". Poźniej nastąpiła część oficjalna. Każdy przedszkolak złożył

  ślubowanie, odcisk paluszka i został pasowany przez Panią Dyrektor magicznym piórem na czytelnika naszej biblioteki. Na koniec

  wszyscy otrzymali medale. Mamy nadzieję, że teraz drzwi naszej biblioeki nie będą się zamykać. 

  Relacja z pasowania w naszej galerii.

  pasowanie

 • 6.10.2016 Kolorowe Przedszkole obchodziło "Dzień jabłka". Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz

  zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności  jabłek i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów zdrowotnych

  i odżywczych.Była to przede wszystkim okazja do spotkania z Panią Warzywko, która bardzo ciekawie opowiadała nam o jabłkach

  i zadawała zagadki sprawdzące poziom wiedzy naszych przedszkolaczków na temat tych owoców. Dzieci oczywiście odpowiadały

  śpiewająco. Panie przygotowały też krótki teatrzyk "Entliczek-pentliczek". W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrane były na

  czerwno co sprawiało niesamowite wrażenie, a w jadłospisie królowały jabłka. 

  Relacja z tego dnia w naszej galerii.

  images

 • 6.10.2013 ogłoszony jest w naszym przedszkolu "Dniem Jabłka". 

  Z tej okazji prosimy o założenie dzieciom ubranek w kolorze czerwonym.

  images

 • III Bieg po zdrowie juz za nami. W biegu, który odbył się na Janiowym Wzgórzu, wzięło udział 51 przedszkolaków wraz z rodzicami, rodzeństwem a także dziadkami.

  Pogoda dopisała i wszyscy bawili się wspaniale. Całość rozpoczęła się przyklejeniem numerków, powitaniem uczestników

  oraz krótką rozgrzewką - aerobikiem. Następnie uczestnicy udali się na start biegu gdzie pokonywali wszystkie przeszkody, 

  niekiedy z niemałym wysiłkiem. Na mecie czekali pracownicy przedszkola z gromkimi brawami i okrzykami.

  Kolejną atrakcją było samodzielne projektowanie i wytwarzanie biżuterii z darów jesieni, zakończone pokazem mody.

  Od naszych małych modelek i modelów mogliby się uczyć profesjonaliści. Odważnie i z gracją kroczyli po wybiegu prezentując

  biżuterię wykonaną przez całe rodziny. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy a na ręce jednego z uczestników Pani Dyrektor wręczyła puchar, który dumnie prezentuje się w przedszkolnej gablocie.

  Na koniec jedna z uczestniczek poprowadziła profesjonalny trening z nordic walkingu, czego skutki (wszystkie mięśnie) odczuwamy do dziś.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę, a ci co nie byli, niech żałują.

  Do zobaczenia wkrótce!

  Relacja ze spotkania w naszej galerii.

 • W dniu 04.10.2016 (wtorek)
  o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dla rodziców, dotyczące warsztatów
  "Jak wychować szczęśliwe dziecko"
  Serdecznie zapraszamy

 • 30 września Kolorowe Przedszkole gościło Panią Policjantką.

  Dzieci pięknie zaprezentowały się śpiewając piosenki i recytując wiersze

  na temat zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach. 

  Pani Policjant bardzo ciekawie opowiadała o swoim zawodzie, 

  pokazała dzieciom artybuty policjanta oraz przypomniała numery alarmowe.

  Serdecznie dziękujemy za tą cenną lekcję bezpieczeństwa!

  Relacja ze spotkania w naszej galerii.

  k18494792

 • Dziś w naszym Kolorowym Przedszkolu gościliśmy zespół Yamaha. 

  Artyści doskonale bawili dzieci, prezentując kunszt gry na gitarze, instrumentach klawiszowych oraz perkusyjnych,

  rozwijając tym samym miłość do muzyki wśród naszych przedszkolaków.

  Następne spotkanie już w październiku.

  Czekamy z niecierpliwością!

  Relacja ze spotkania w naszej galerii.

  dana-dos-midos-6068929

 • Realizując założenia "Podstawy wychowania przedszkolnego"
  (obszar VI- wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych)
  30 września nasze przedszkole odwiedzą specjalni goście:
  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

  Cele:

  - poznanie zawodu policjanta

  - utrwalenie poznanych na zajęciach zasad ruchu drogowego oraz numerów alarmowych

  - wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa

  pobrane

 • Rozpoczynamy zapisy na zajęcia logopedyczne, które odbywać się będą w naszym przedszkolu.

  Szczegółowych informacji udziela p. Ewa- gr IV "Biedronki".

  logopeda

 • "Klub aktywnego rodzica" serdecznie zaprasza we wtorek (27.09.2016)o godzinie 15.30 do sali biedronek na spotkanie pod hasłem

  "Twórcze popołudnie z rodzicem".

  (Mile widziany pistolet do kleju na gorąco)

  zajecia-otwarte

 • "Klub Aktywnego Rodzica" organizuje "Bieg po zdrowie", który odbędzie się dnia 01.10.2016 w godzinach 9.30- 12.30 w ośrodku "Janiowe Wzgórze"- Rzeszów- Janiowe Wzgórze 33.

  W programie:

 • Informujemy, że zajęcia taneczne "Kolorowe Iskierki" odbywać się będą w poniedziałki.

  Grupę pierwszą (Jeżyki, Motylki, Żółwiki), zapraszamy na godzinę 15.30- 16.00.

  Grupę starszą (Biedronki) na godzinę 16.00- 16.30.

   Na pierwsze zajęcia zapraszamy 3 października.

  mia-the-ballerina-sticker-2653

 • W ramach projektu pn. „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”,” zostaną zorganizowane  zawody sportowe w 33 rzeszowskich przedszkolach oraz eksperymenty fizyczne przez 3 miesiące po godzinie w 33 rzeszowskich przedszkolach. Zawody odbywać się będą w ogródku golfowym w Głogowie Małopolskim w godzinach od 10.00 do 13.00 w dni robocze, zawody sportowe odbywać się będą na zasadzie stacji. Działania te skierowane będą do dzieci w wieku od 5 do 6 lat bez względu na płeć oraz jednego z ich rodziców lub opiekunów prawnych.

  dzieci na skakance

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE

  DLA GR. I "DŻUNGLA"  na miesiąc maj

   

  TEMATY TYGODNIOWE:

  Tydzień I: Ulubieńcy z wiejskiego podwórka

  Tydzień II: Rozśpiewana, roztańczona łąka

  Tydzień III: Moje zwierzątko

  Tydzień IV: Portret rodzinny

  Tydzień V: Tydzień uprzejmości

   

 • 30.06.2016 (czwartek)

  dzieci z grupy V gr "Motylki"

  wzięły udział w rozgrywkach sportowych w ramach

  "Mini - Olimpiady"

  organizowanej przez Przedszkole Nr 24 w Rzeszowie

  image001

 • Dnia 27 czerwca 2016 r. (poniedziałek)
  o godz. 10.00

  nasze przedszkole odwiedzi  Pan Henryk Niemiec

  który posiada własną pasiekę ekologiczną.

  pszczelarz

 • W poniedziałek (20.06.2016r.)

  odbędzie się

  Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego dla dzieci

  wakacje

  oraz wewnątrzprzedszkolne Pożegnanie Najstarszych Przedszkolaków.

  absolwenci

  „Na życia dalszą drogę weź te czarodziejskie słowa
  „proszę", „dziękuję", „przepraszam"
  i w sercu je zachowaj."

  motyl ruchomy

 • Serdecznie zapraszamy

  na

  "PIKNIK PRZYJACIÓŁ PRZEDSZKOLA"

  w poniedziałek 20 czerwca 2016 r.

  w godzinach od 16.00 do 18.00

   rodzina3

  W PROGRAMIE:

  - dmuchany zamek

  - trampolina

  - Salonik Piękności

  - Pokaz udzielania Pierwszej Pomocy wykonany przez Ratowników PCK

  - Ekologiczny Zawrót Głowy

  - Pokaz owadów przygotowany  przez EcoSkop

  - zadania dla aktywnych rodziców "Przedszkole Marzeń"

  - Balonikowe Szaleństwo

  - Loteria Fantowa

  - Kawiarenka, a w niej pierogi, ciasto, kawa, herbata

   balon-ruchomy-obrazek-0038balon-ruchomy-obrazek-0038

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

 • 15 czerwca 2016 roku

  Nasze Przedszkole odwiedzili

  Przedstawiciele Sekcji Piłki Nożnej

  Klubu Sportowego CWKS Resovia Rzeszów

  logorsesovia

  Piłkarze opowiedzieli dzieciom historię drużyny, zaprezentowali puchary i medale, zaprezentowali także sekcje ktore działają w klubie.

  Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja sprzętu piłkarskiego oraz elementów piłkarskiego stroju.

  Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe fotografie.

   pilkanoznaruchomyobrazek

  Dziękujemy naszym Gosciom za to rozwijające spotkanie.

 • mama-tata

  DZIEŃ MAMY I TATY

  odbył się 4 czerwca 2016 r. 

   kwiaty

  "Droga Mamo, drogi Tatku
  mamy dla Was dziś po kwiatku.
  Dla Was dzisiaj te występy,
  choć nam trema depcze pięty."

 • 2 czerwca 2016 roku (czwartek)

  z okazji Dnia Dziecka

  wszystkie Kolorowe Przedszkolaki

  wyjechały na wycieczkę

  do ZABAJKI

  bryczka

  Tam czekało na nie wiele atrakcji:

  - Przejażdżka bryczką

  - Zwiedzanie "Mini Zoo"

  - Przejście ścieżką ekologiczną

  - łuchowisko przyrodnicze "Posłuchaj co szumią drzewa", "Jak pachnie las"

  - Gry i zabawy na powietrzu

  las

  Zapraszamy do Galerii Zdjęć

 • "BAL ZIELONYCH"

  zorganizowany został z okazji Dnia Dziecka

  Odbył się na terenie ogrodu przedszkolnego.

  koniczynka 1 koniczynka 1koniczynka 1

   W programie przewidziano:

  - zabawy integracyjne

  - zabawy ruchowe

  - zabawy plastyczne

   

  ecoludek 2    ekoludek 3    ecoludek 2

  Zapraszamy do oberzenia zdjęć

 • 24 maja (wtorek)
  dzieci z grupy IV  "BIEDRONKI"

  wzięły udział w przeglądzie artystycznym
  Przedszkolaki Miastu - Carpathia Festiwal Dzieciom 2016

  na Rynku Rzeszowa.

  carp1

   Dzieci zaprezentowały taniecKolorowe Przedszkole dla Mamy i Taty"
  w układzie rytmiczno - muzycznym do utworu Josefa Straussa "Polka"

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 • 13 maja 2016r. (piątek)
  dziewczynki
  z grupy V ,,Motylki''
   reprezentowały Nasze Przedszkole

  w II Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Muzyczno – Ruchowym
  "AEROBIK PRZEDSZKOLAKA"

  gimnastyka2gimnastyka1gimnastyka2gimnastyka1gimnastyka2
  Przegląd odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 12
  01 3    01 3    01 3

  Grupę przygotowały p. Marzena i p. Sylwia - dziewczynki wypadły wspaniale.

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 • SERDECZNIE   ZAPRASZAMY   WSZYSTKICH   PRZEDSZKOLAKÓW

  WRAZ   Z   RODZICMI   DO   UDZIAŁU W   KONKURSIE   PLASTYCZNYM

   "EKOLOGICZNE ZOO"

  eco slon

   CELEM KONKURSU JEST:

  - rozwijanie u dzieci wrażłiwości na otaczający świat

  - promocja ekspresji twórczej, rozwijanie zainteresowań plastycznych

  - ochrona środowiska poprzez wykorzystanie materiałów do recyklingu

   TECHNIKA PRAC:

  - praca przestrzenna wykonana z materiałów do recyklingu

   KAŻDA PRACA POWINNA ZAWIERAĆ IMIĘ I NAZWISKO AUTORA PRACY ORAZ NUMER GRUPY

  PRACE NALEŻY SKŁADAĆ U NAUCZYCILEI GRUPY III "JEŻYKI"

  DO DNIA 20.05.2016 r.

   

   Prezentacja prac nastąpi podczas

  "PRZEDSZKOLNEGO DNIA ŚWIĘTA RODZINY"

 •  

  MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNY

  OPTYMISTYCZNI  I  KOLOROWI   2016

  hophophophophophophophophophop    hophop   hophop   hophophophophophop

  szczęśliwi-dziecko-kolory-dużo-10914786

  11 maja 2016 roku

  w godz. 9.30 - 12.00
  po raz kolejny spotkamy się na deskach 
  Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51

  na konkursie artytycznym

  organizowanym przez nasze Przedszkole
    we współpracy z Przedszkolem Nr 9 w Rzeszowie.

     hophop    hophop   hophop   hophop

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   Optymizmu i kolorów tego dnia nie zabraknie :)

  usmiech

  Nasze Kolorowe Przedszkole reprezentować będzie Grupa I "Dżungla"

   

 • W środę 20.04.2016r.

  Gr.IV „Biedroneczki"
  będzie reprezentować nasze przedszkole

  w Miejskim Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51
  na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych
  „PRZEDSZKOLNY FOLK"

  stroj-rzeszowski-lalki-para-23-cm-med
  Dzieci zaprezentują rzeszowskie tańce ludowe.

   folk serce

  Miejsce przeglądu: MDK ul. Osmeckiego 51
  Przewidywana godz. występu naszej grupy: 12.40.


  Serdecznie zapraszamy na nasz występ!

 • W poniedziałek (11.04.2016r.)
  gr. IV „Biedroneczki" będą reprezentować nasze przedszkole
  w Teatrze Maska na
  XII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Muzycznych
  „PRZEDSZKOLNA ORKIESTRA".

  Dzieci wykonają instrumentację utworu „Taniec w lesie".

  orkiestra2

  Miejsce przeglądu: Teatr Maska
  Przewidywana godz. występu naszej grupy : 12.00

  Serdecznie zapraszamy na nasz koncert!

 • 10 kwietnia 2016r.
  grupa dzieci reprezentująca nasze przedszkole
  weźmie udział
  w "IX Półmaratonie Rzeszowskim PKO"

  polmaraton

  Miejsce biegu : Millenium Hall
  Godzina biegu przedszkolaków: 8.30
  Chętnym uczestnikom życzymy powodzenia!!!

 • 06 kwietnia 2016r. (tj. środa)

  dziewczynki z grupy IV i V należące do przedszkolnego zespołu tanecznego
  ,,KOLOROWE ISKIERKI''
  będą reprezentować Nasze Przedszkole w Przeglądzie Zespołów Tanecznych

  ,,Mini –Cheerleaders'' Przedszkolaków

  cheerleader-blue-redcheerleader-blue-redcheerleader-blue-red

   

  Organizator przeglądu: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
  Miejsce przeglądu: Młodzieżowy Dom Kultury ul. Osmeckiego 51
  Godzina: 9:30 – 11:00
  Serdecznie zapraszamy

 • wesolych swiat 2016

  Gdy nadejdą święta niech nadzieja i radość
  zastukają do Waszych drzwi,
  a Wielkanoc przyniesie pomyślność,
  szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.

   

  Niech te Święta będą pełne radości
  z okazji rodzinnych spotkań przy stole,
  niech stół będzie bogato zastawiony,
  a Wasze serca wypełnione łaską...

   

  Serdeczne życzenia składa
  Dyrektor
  oraz pracownicy
  przedszklola

 • SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW KOLOROWYCH PRZEDSZKOLAKÓW
  NA SPOTKANIE WIELKANOCNE

   

  Gr I ,, Dżungla'' - czwartek (17.03.2016r.) godz. 16:00
  Gr. II ,,Misie'' - piątek (18.03.2016r.) godz. 15:30
  Gr. III,,Jeżyki'' - poniedziałek (21.03.2016r.) godz. 15.30
  Gr. IV ,,Biedronki - wtorek (22.03.2016r.) godz. 15.30
  Gr. V ,,Motylki'' - piątek (18.03.2016r.) godz. 16:15
  Gr. VI  ,,Żółwiki'' - czwartek (17.03.2016r.) godz. 15:30

  easter-bunny cute

 • ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW
  MODY EKOLOGICZNEJ

  do udziału w szczególnym wydarzeniu

  "POKAZIE ECO - TOREBEK"

  który odbędzie się 8 marca 2016 (wtorek) o godz. 16.00

  w roli modelek wystąpią Kolorowe Przedszkolaki z Naszego Przedszkola Nr 33.

  torebka

  Gwarantujemy niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji.

  Do zobaczenia :)

 • DRODZY RODZICE DZIECI SZEŚCIOLETNICH

  zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji Urzędu Miasta w Rzeszowie pod hasłem
  "SZEŚCIOLATKU, SZKOŁA CZEKA"

  6lat 150 1

 • BAL KARNAWAŁOWY

  KOLOROWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  odbył się 14 stycznia 2016 (czwartek)

   

  bal2

   

  Wszystkie dzieci, w pięknych strojach karnawałowych, bawiły się i skakały w rytm melodii znanych i lubianych przebojów disco oraz dance , nie zabrakło również tradydyjnych "Kaczuszek", "Labady", oraz "Krasnoludków".

   

  Wspaniały pokaz strojów karnawałowych uświetnił zabawę taneczną - każdy przedszkolak przez chwilę stał się modelem na przedszkolnym wybiegu.

   

   Zapraszamy do galerii zdjęć

   

 • Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła
  i nadziei Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności,
  cierpliwości i wytrwałości
  w realizacji planów
  w nadchodzącym 2016 roku

  życzy

  Dyrektor
  oraz Pracownicy
  Kolorowego Przedszkola Nr 33
  w Rzeszowie

  swiateczne

 • DRODZY RODZICE KOLOROWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  W imieniu Krakowskiego Instytutu Psychoterapii w Rzeszowie, ul. Kopisto 1, (Millenium Hall),

  informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych indywidualnych i rodzinnych konsultacji z terapeutami

  dla rodziców/opiekunów dzieci w wieku od 0- 6 lat.


  Podczas spotkań można będzie porozmawiać i uzyskać porady dotyczące między innymi takich zagadnień jak. :

  - opieka nad dzieckiem i jego wychowywaniem,

  - towarzyszenie dziecku w jego problemach,

  - radzenie sobie z „trudnymi" zachowaniami dzieci,

  - stres związany z byciem rodzicem.

   

  Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu : 882 053 532,

  lub osobiście bezpośrednio w Instytucie

  w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 15.00-18.00

  oraz w czwartki w godz. 13.00 – 18.00.
  Zgłoszenia i konsultacje są bezpłatne.
  ZAPRASZAMY

 • PACZKA ŚWIĄTECZNA DLA LAURY KUBIAK

   Mam na imię Laura,mam 6 lat. Urodziłam się
  z rozszczepem kręgosłupa oraz wrodzonym wodogłowiem. Częste wymiany zastawki doprowadziły również do wystąpienia padaczki. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie
  i pomoc...Dziękuję

  laura

  Z okazji zbliżających się świąt pragniemy zrobić Laurce niespodziankę w postaci paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wierzymy, że wspólnie możemy stworzyć niesamowity prezent
  i sprawić, że mimo bólu i cierpienia pojawi się uśmiech na jej kochanej buzi.
  Laura i jej rodzeństwo potrzebują nie tylko ubrań, ale także środków czystości, artykułów szkolnych, zabawek więc każdy coś może podarować od siebie. Zbiórka trwa do 10 grudnia.

  I jeszcze jedna uwaga Laura może używać tylko środków do pielęgnacji ciała firmy NIVEA

 • W naszym Przedszkolu rusza Konkurs

  "Drzewko za makulaturę"

  do którego zapraszamy od 1 grudnia 2015 r.

  drzewo5

  W wyznaczonych dniach na parkingu przedszkolnym zostanie ustawiony kontener firmy "Atol".

  Uzbieraną i zważoną makulaturę należy wrzucić bezpośrednio do kontenera, a jej ilość (w kilograch) zgłosić u nauczycielek poszczególnych grup, które będą prowadzić ewidencję.

  Konkurs będzie trwał od 1 grudnia 2015 do 30 czerwca 2015 r.

  na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

   

  Pierwszy termin zbierania makulaturyto

  1 - 12 grudnia 2015

  o kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco.

  ZAPRASZAMY

   

 • W PONIEDZIAŁEK 7 grudnia 2015 r.

  Nasze Przedszkole odwiedził

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  z ogromnym workiem prezentów :)

  swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0420

   Wszystkie przedszkolaki bardzo czekały na wizytę tego szczegoólnego gościa.

  Emocje dzieci wypisane były na ich buźkach, a oczka z niecierpliwością i ciekawością sprawdzały każdy kącik przedszkola.

  Kiedy postać Mikołaja pojawiła się w przedszkolnym ogrodzie... 421811421811421811

  ... można się domyślić jak zareagowały dzieci :)

   

  Radość, podekscytowanie, zaciekawienie - wiele emocji towarzyszyło temu spotkaniu.

  Wszystkie Kolorowe Przedszkolaki bardzo Mikołajowi dziękują i zapraszają go w przyszłym roku.

   

  Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w naszej galerii.

   

  Również w tym dniu

  "Klub Aktywnego Rodzica"

  przygotował dla dzieci wspaniałą niespodziankę

  w postaci przedstawienia teatralnego pt.

  "PRZYGODY W STUMILOWYM LESIE"

  z akcentem ekologicznym.

  Galeria

   

 • "ZDROWO ŻYJEMY BO SOLI I CUKRU NIE JEMY"

  czyli Nasze dzieciaki kochamy - jadłospis dla nich układamy

  deska

  Konkurs skierowany jest do rodziców i dzieci uczęszczających
  do Kolorowego Przedszkola Nr 33 w Rzeszowie.


  Zadaniem uczestników konkursu jest ułożenie zdrowego jednodniowego jadłospisu. Powinien on składać się ze śniadania, drugiego śniadania, dwudaniowego obiadu oraz podwieczorku.
  Każdy posiłek należy opisać, dołączyć przepisy oraz graficzne przedstawić posiłek – mile widziane będą wizualizacje przestrzenne. (plastelina, masa solna, masa papierowa, tekstylia, itp.)


  Jadłospis powinien zawierać produkty zdrowe, pełnowartościowe,
  a potrawy powinny być kolorowe i urozmaicone, doprawiane ziołami, minimalną ilością soli, bez użycia cukru.

   

  Z niecierpliwością czekamy na kulinarne propozycje – nagrodzone jadłospisy zostaną wpisane do przedszkolnego menu oraz zamieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola.

  Podpisane „Jadłospisy" należy składać u nauczycieli grup, do których uczęszczają dzieci do 9 grudnia 2015r.

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 • ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY Z PANIĄ WARZYWKO

  z okazji

  "DNIA DYNI"

  w tym dniu królować będą dwa kolory pomarańczowy i żółty.

   

  Chętnych rodziców zapraszamy do wykonania przebrań dla dzieci własnie w tych kolorach.

   

  ZABAWA ODBĘDZIE SIĘ 26 listopada 2015 r. w godzinach 9.30-10.30

  dla dzieci z grup II "Misie", III "Jezyki", VI "Żółwiki"

  dynia2

 • 24 listopada (wtorek) o godznie 15.30

  wszystkich rodziców dzieci z grupy "MISIE"

  zapraszamy na

  UROCZYSTE PASOWANIE NA KOLOROWEGO PRZEDSZKOLAKA

  mis

 • Drodzy Rodzice!

  motylki

          W dniu 09.11.2015(poniedziałek) o godz. 15:30 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z krótkim spotkaniem dotyczącym wstępnej diagnozy gotowości szkolnej.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

  Dziękujemy!!!

   

 • „Wspólne z dzieckiem czytanie, sposobem na dobre wychowanie".

   

  "KOLOROWA BIBLIOTEKA" ZAPRASZA

  Zapraszamy wszystkich przedszkolaków z rodzicami
  do wypożyczania książek
  w przedszkolnej
  „Kolorowej Bibliotece"
  w I i III czwartek miesiąca od godz.

  15:00 - 16:00

  biblioteka
  Szczegółowe informacje w regulaminie.

 • Realizując założenia Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego

  (obszar VI - wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych)

  27 listopada 2015 o godzinie 9.00

  nasze przedszkole odwiedzą specjalni goście

  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Reszowie

  policja

  Cele:

  - poznanie zawodu policjanta

  - utrwalenie poznanych na zajęciach zasad ruchu drogowego oraz numerów alarmowych

  - wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa 

 • OLIMPIADA EKOLOGICZNA

  dla starszych przedszkolaków

  z grup I "Dżungla", IV "Biedronki, V "Motylki"

  pod hasłem

  "KAŻDY Z NAS KOCHA LAS"

  odbędzie się 5 listopada 2015 r.

   

   

  93f063 las

  Cele olimpiady:

  - utrwalenie informacji o lesie i jego mieszkańcach

  - wdrażanie do ochrony środowiska

  - kształtowanie zasad bezpieczeństwa podczas obcowania ze środowiskiem przyrodniczym

   

 • "FIZYKA DLA SMYKA"

  fizyka1

       Starsze przedszkolaki z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczenia w innowacyjnym projekcie Akademii Nauki "FIZYKA DLA SMYKA", które były elementem projektu "Aktywność Fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia".

  Z tej racji  odbyły się trzy spotkania badawcze.
  "Tajemnice Optyki" - na której dzieci odkrywały tajemnice światła. Fascynujące eksperymenty wprowadziły je w świat światła i kolorów. Dzieci dowiedziały się  jak powstają kolory i tęcza. Przedszkolaki zapoznały się z peryskopem, kalejdoskopem, stoboskopem a także z laserem, poznały zasady ich działania.
  "Akustyka" - na kórych przedszkolaki nauczyły się jak odróżniać dźwięki z otaczającego otoczenia, jak zachować zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie narządu słuchu. Poprzez samodzielne doświadczanie uświadomiły sobie różne natężenia i wysokości dźwięków.

  "Magnetyzm" - na którym dzieci oglądały różne rodzaje magnesów; małe, duże, podkowiaste, sztabkowe. Dowiedziały się co to są bieguny magnesu, sprawdzały które bieguny się lubią, a które mniej. Przedszkolaki sprawdzały co przyciąga magnes ( drewno, metal, aluminium itp.)

   CAM01956

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 • Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie

  zDIETETYKIEM

  27.10.2015 r. (wtorek) o godzinie 16.00

  w ramach udziału w programie

  edukacyjno zdrowotnym

  (obszar 5 - wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej).

   

  Podanto rodzice będą mogli obejrzeć występy artystyczne swoich pociech

  z grup  I, III, IV, V, VI

   

  SEREDCZNIE ZAPRASZAMY NAPRAWDĘ WARTO :)

  slide-02

 • "Rach ciach ciach obereczka

  już kapusty pełna beczka"

   

  21 października 2015 roku we środę

  odbyło się kolejne spotkanie z naszą  PANI WARZYWKO

  Kolorowe Przedszkolaki z grup II "Misie", III "Jeżyki" oraz VI "Żółwiki"

  wzięły udział w "Dniu KAPUSTY"

  kapusta

  Nasza Zielona (i nie tylko) bohaterka spotkania Pani KAPUSTA zdradziła nam wiele tajemnic o sobie.

  Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rośnie kapusta, jakie jej odmiany można spotkać w sklepach, które rodzaje kapusty najczęściej goszczą na naszych stołach i jakie potrawy z nich najbadziej lubimy. Mniam. 

  Pani Warzywko nauczyła przedszkolaki "Kapuścianej piosenki" o szatkowaniu kapusty i pokazała dzieciom jak to się robi za pomocą szatkownicy. Znalazł sie również czas aby ukisić kapustę. Hmmm...... już nie możemy się doczekać jak będzie smakować. 

  30 

  Przedszkolna kuchnia serwowała tego dnia przepyszne kapuściane potrawy. Przedszkolaki zajadały zdrowy i rozgrzewający kapuśniaczek oraz surówkę z kapusty pekińskiej. Rodzice mieli możliwość spróbowania surówek z białej i kiszonej kapusty.

  Mamy nadzieję, że wszyscy tego dnia byli w przepysznych humorach, a dobroczynne witaminy zawarte w kapuście wpłyną na ich doskonałe zdrowie. :).

   

  Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, kórzy tego dnia ubrali swoje dzieci w ubranka w kolorze zielonym. Szczególne podziękowania składamy na ręce p. Anny Dobosz - za uszycie pięknej kapusty.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Klub Aktywnego Rodzica

  zaprasza wszystkich chętnych rodziców

  na spotkanie organizacyjne

  21 października 2015 roku (środa)

  o godzinie 16.00

  famili

  Podczas spotkania

  zaplanowane zostaną działania Klubu

  na rok szkolny 2015/2016

   

 • "Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny,

  a marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta"

   

   

  marchewkaDZIEŃ MARCHEWKI KOLOROWYCH PRZEDSZKOLAKÓWmarchewka

   

        W pewien wrześniowy poranek dzień w przedszkolu zaczął się zupełnie nietypowo. Wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola w ubrankach w kolorze pomarańczowym. Zaraz po śniadaniu założyły oryginalne nakrycia głowy "zamieniając" się w pomarańczowe marcheweczki. Jeszcze większym zaskoczeniem dla wszystkich była Pani Warzywko, która wypoażona w słomkowy kapelusz, kalosze i konewkę zapraszała dzieci na tajemnicze spotkanie.  W sali do której poprowadziła nas Pani Warzywko zgromadziły się dzieci z całego przedszkola, wszystkie przebrane za marchewki. 

       Podczas tego magicznego, warzywnego spotkania dowiedzieliśmy się wiele o marchewce jej pochodzeniu oraz zastosowaniach, bralśmy udział w różnych konkurencjach w kórej marchewka miała główną rolę. Pani Warzywko wraz ze swoim pomocnikiem cały czas zaskakiwała nas marchewkowymi różnościami. My przedszkolaki również mieliśmy dla nich niespodzianki - każda z grup zaprezentowała przygotowane przez siebie piosenki o jesieni i zdrowym odżywianiu. Wszystkim spotkanie zapadnie na długo w pamięci.

  Mamy nadzieję, że Pani Warzywko dotrzyma słowa i w niedługim czasie ponownie zaprosi nas do swojego ciekawego "ogrodu".

   

  20150930 092804

   ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO DNIA

 • "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,ale przez to kim jest,

  nie przes to co ma, lecz prze to czym dzieli sie z innymi"

  św. Jan Paweł II

   

   

  DRODZY RODZICE!

   

        Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przeznaczyli 1% swojego podatku dla naszego przedszkola.Dzięki Państwa hojności, zrozumieniu i życzliwości uzyskaliśmy kwotę: 4821 zł.  Środki te przeznaczone zostaną na doposażenie placu zabaw przedszkola.

  W imieniu naszych przedszkolaków pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność
  i serdeczne podziękowanie, również dla rodziców naszych absolwentów,
  którzy zawsze wspomagali nas na wielu płaszczyznach.

   

  Dyrektor i pracownicy przedszkola

   

  buziaki        buziaki         buziaki

   

 • 21 września 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta inauguracja programu "Mistrzowie Kodowania Junior".

  Zaproszeni goście podczas inauguracji programu mogli zobaczyć, w jaki sposób nauczycielki wykorzystują dostarczenie przez organizatorów pomoce dydaktyczne: matę edukacyjną, oraz tablety.

  Ogólnopolski program edkacyjny "Mistrzowie Kodowania Junior" jest inicjatywą Samsung Elktronics Polska.

  Pilotażowa edycja programu skierowana jest do 18 przedszkoli z całej Polski. 

  Nasze Przedszkole jako jedyne z województwa podkarpackiego bierze udział w realizacji zadań programu.

  Edycja "Mistrzów Kodowania Junior" będzie trwała do 31 grudnia 2015 r.

  Celem programu jest rozwijanie wsród przedszkolaków umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, spostrzegawczości, wprowadzanie dzieci w bezpieczny cyfrowy świat związany z programowaniem, a także kształtowanie dobrych nawyków cyfrowych od najmłodszych lat.

  02 2

   

  02 3

   

   

  02 4

  ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGRAFII

 • DRODZY RODZICE i KOLOROWE PRZEDSZKOLAKI

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA WZIĘCIE UDZIAŁU

  W KONKURSIE PLASTYCZNYM

  "ECO-MAKIETA TRASY ROWEROWEJ W RZESZOWIE"

  temat pracy ECO-MAKIETA

  WYRÓŻNIONE ZOSTAŁY PRACE KTÓRYCH AUTORAMI SĄ:

  SARA I MAJA ZIĘBA

  BARTŁOMIEJ ŻDAN

  ŁUCJA CHARACHAJCZUK

  ALEKSANDRA LASEK

  JAKUB RYBKA

  wraz z rodzicami

  rower2

  NAGRODĄ GŁÓWNĄ SĄ WSPANIAŁE STOJAKI ROWEROWE "ROWERKI",

  KTÓRE ZAWITAŁY JUŻ NA  NASZYM PRZEDSZKOLNYM  PARKINGU  :)

  I CZEKAJĄ NA ROWERY MAŁE I DUŻE

  20151102 125110

   

  20151102 125114

   

  20151102 125118

 • w sobotę 10 października  2015 roku

  odbył się w Naszym Przedszkolu

  II ZDROWY PIKNIK PRZEDSZKOLNY

   

   

   exercise

  Wszyscy uczestnicy mieli możliwość spróbować swoich sił w tradycyjnym już "II Biegu po Zdrowie",poprawić swoją sprawność fizyczną w pięciu syscyplinach sportowych przygotowanych przez Akademię Naukii,posmakować zdrowych i kolorowych warzyw oraz owoców z Kolorowego Zdrowego Straganu,orazobserwować eksperymenty w Kąciku Małego Badacza. Na Kolorowe Przedszkolaki i ich rodziców jak zawsze czekało wiele artakcji i miła atmosfera.
  Wszystkim dziękujemy za przybycie i do zobaczenia w przyszłym roku.

  ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z PIKNIKU

 • 051 witaj przedszkole

  maluje

   Witamy wszystkie

  KOLOROWE PRZEDSZKOLAKI

  po wakacyjnej przerwie

  Czekamy na Was 1 września 2015

  od godziny 6.30 - 17.00

  Najpotrzebniejsze będą pantofelki na zmianę, zapas uśmiechu i dobrego nastawienia.

  Do zobaczenia :)

 • „Szczegółowy Plan realizacji zadań w roku szkolnym 2013/ 2014" obowiązujący w Przedszkolu Publicznym NR 33 w Rzeszowie obejmuje wiele ważnych obszarów.

   

  Pierwszym z nich jest„ZDROWE ŻYWIENIE".

   apple jumps        apple jumps       apple jumps

  Zdrowie jest najważniejsze, a jesteśmy zdrowi, gdy zdrowo się odżywiamy!

  Jesteśmy również tym, czym jemy. Niestety w dzisiejszych czasach pożywienie jest bogate w konserwanty, glutaminian sodu lub inne chemiczne substancje. Wiadomo też, że dzieci lubią słodycze, „fastfoody", czy chipsy. Unikają natomiast owoców, warzyw, przetworów mlecznych. Dlatego dietetycy i lekarze uwrażliwiają rodziców na problem otyłości coraz powszechniejszy wśród dzieci.
  „Co Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał" – to znane przysłowie przyświeca wszelkim działaniom podjętym w Przedszkolu, a mającym na celu

  PROMOCJE ZDROWEGO ODŻYWIANIA.

  Działania takie zostały podejmowane w poszczególnych grupach na zorganizowanych zajęciach dydaktycznych oraz były kierowane do dzieci z całego przedszkola w formie „świąt", festiwali, balów, „zdrowych urodzin".Przedszkolna kuchnia również dba o zdrowe i domowe jadłospisy.

  Wszystko to ma na celu zachęcenie dzieci do spożywania zdrowych produktów, uświadomienia, że pyszne mogą być nie tylko ciasta, czy cukierki, ale także owoce, warzywa, zupy, przeciery, czy soki. Dodatkowo dzieci uczyły się przygotowywania zdrowych kanapek, przekąsek, sałatek. Poznawały piętra piramidy żywieniowej, a także nowe smaki, np. podczas „Święta dyni" próbowały zupy dyniowej, dżemu z dni, czy pestek dyniowych.
  Wszystkie działania promujące zdrowe odżywianie było przyjmowane przez dzieci entuzjastycznie, z wielkim zaangażowaniem, co widać na  fotografiach w galerii.

  Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom „KOLOROWE PRZEDSZKOLAKI" będą chętnie sięgać po zdrowe przekąski!

   

  dzien marchewki

   

  ŚWIĘTO DYNI

      W dniu 11 października w Przedszkolu obchodziliśmy „Święto Dyni". Z tej okazji wszystkie dzieci z naszego przedszkola ubrały się na kolor pomarańczowy i na ten czas przedszkole zamieniło się w dyniową krainę. Przedszkolaki spotkały się wspólnie w sali gdzie zostały zapoznane z pochodzeniem i właściwościami odżywczymi dyni. Poznały również jakie potrawy można wykonać z użyciem tego „pomarańczowego" warzywa. Wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować: pestek, dżemu, placka i chleba dyniowego. Dzieci wykonały na zajęciach prace plastyczne które przyozdobiły przedszkole, a każda grupa wykonała swojego „dyniowego stworka". Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne gry i zabawy przy muzyce – każda grupa zaprezentowała swoją piosenkę. Dzięki temu świętu przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat warzywa jakim jest dynia.

   

  BAL OWOCOWO - WARZYWNY

     W czwartek 07. 11. 2013 roku odbył się w naszym przedszkolu „Bal owocowo – warzywny". Wszystkie dzieci z grup od pierwszej aż po szóstą w ten dzień prezentowały się wspaniale jako jabłuszka, gruszki, pomidory, ogórki oraz inne warzywa i owoce. Po uroczystym otworzeniu balu przez Panią Dyrektor każda grupa zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę lub wierszyk o warzywach i owocach. A potem rozpoczęła się zabawa. Powstał wielki pociąg z dzieci i nauczycieli, który przy muzyce objechał całe przedszkole. Na balu nie zabrakło również konkursów, których głównym celem było zapoznanie dzieci ze smakiem warzyw i owoców.
  Głównym cel balu owocowo – warzywnego była promocja zdrowego odżywiania – spożywania warzyw i owoców. Dzieci w formie zabaw, konkursów oraz piosenek dowiedziały się, że warzywa i owoce są nie tylko zdrowe ale również bardzo smaczne.

   

  KIERMASZ OWOCOWO - WARZYWNY

     10 października 2013 roku w przedszkolu odbył się kiermasz owocowo-warzywny. Był on doskonałą okazją do promowania zdrowej żywności, przypominania o istocie spożywania owoców i warzyw ze względu na ich wartości odżywcze i witaminy.
  Na kiermaszu można było degustować ekologiczne warzywa i owoce oraz domowe przetwory. Stół uginał się pod owocowo-warzywnymi pysznościami, które zostały przygotowane dla naszych przedszkolaków i ich rodziców. Zainteresowanie było duże, rodzice wraz z pociechami podchodzili do stołu częstując się zdrowymi przekąskami. Dzieci przedszkolne z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w kiermaszu, ubrane w kolorowe stroje warzyw i owoców zachęcały do degustacji, rozdawały rodzicom smaczne przepisy oraz ulotki dotyczące zdrowego odżywiania.

   

  KLUB SMAKOSZA

     W naszym Przedszkolu prężnie działa KLUB SMAKOSZA pod przewodnictwem i opieką pani Katarzyny Betleja oraz Sylwii Kuźniar. Nasze „Kolorowe przedszkolaki" pod okiem pań chętnie udzielają się w gotowaniu, krojeniu, czy pieczeniu. Okazuje się bowiem, że dzieci potrafią samodzielnie przygotować zdrowe posiłki – sałatki, soki, kanapki, a nawet upiec świąteczne pierniczki, chleb lub zrobić zdrową pizzę! Wytworami swojej pracy częstowani są nauczyciele, rodzice i koledzy z innych grup.
  Dzieci dzięki swojej działalności w „Klubie Smakosza" zapoznają się ze zdrowymi produktami spożywczymi i wiedzą jak wykonać zdrowy, pełnowartościowy posiłek.
  A w dodatku wykonana przez nie praca daje widoczne efekty i wiele frajdy!!!

   

   

   

   

  Grupa I „Dżungla"

  W Dżungli każde dziecko wie, jak należy odżywiać się! Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie dzieciom prawidłowych nawyków żywieniowych. W związku z tym przedszkolaki z Dżungli poznały zasady zdrowego odżywiania się. Dowiedziały się, co to są witaminy, gdzie występują, jak wpływają na organizm, co należy jeść, żeby zachować zdrowie i siłę. Nasze przedszkolaki wykazują ogromną inicjatywę, są kreatywne i chętne do zdobywania nowych doświadczeń, dlatego ważnym wydarzeniem kształtującym prawidłowe nawyki prozdrowotne było wspólne wykonanie wiosennych kanapek. Każde dziecko ozdobiło swoją kanapkę kolorowymi warzywami. Była to dla nich wspaniała zabawa i zarazem okazja do zjedzenia pysznego, zdrowego posiłku.

   

   kanapki dz

   

   

  Grupa II „Misie"
  Misiowa sałatka owocowa

  W kwietniu w grupie Misiów wspólnie z panią Anią oraz panią Iwoną dzieci wykonały pyszną, zdrową i kolorową sałatkę owocową. Nasze Misie przed wykonaniem sałatki dokładnie umyły ręce. Następnie ubrane w fartuszki dzielnie pomagały krojąc, obierając i mieszając przyniesione owoce. Dzięki takim zajęciom nauczyły się posługiwać nożykiem, a także poznały dokładnie smak, zapach i wygląd różnych owoców. Po wykonaniu sałatki wszystkie dzieci chętnie ją zjadły, bo wiadomo, coś co zrobi się samemu lepiej smakuje!

   

  Grupa III „Żabki"
  Wycieczka do kuchni i zdrowe kanapki

  9 grudnia 2013 roku „Żabki" rozpoczęły tydzień poświęcony poznawaniu różnych zawodów.
  W poniedziałek dzieci poznały zawód kucharza. Zwiedziły przedszkolną kuchnie, widziały jak panie kucharki gotują obiad, a następnie spotkały się z panią Martą, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz odpowiedziała na wszystkie pytania. Tego dnia dzieci próbowały swoich sił jako kucharze, przygotowując samodzielnie zdrowe kanapki.

   

  Zdrowe urodziny

  Od stycznia zaczęły się w Grupie „Żabek" urodziny. A zgodnie z planem pracy naszego przedszkola my również postanowiliśmy promować „Zdrowe Urodzinki". W związku z tym poprosiliśmy rodziców, aby z okazji Urodzin naszych przedszkolaków nie zasypywali nas słodyczami, lecz jeśli oczywiście mają ochotę jakoś uczcić ten szczególny dzień, przynosili różne owoce lub jogurciki. W takim wyjątkowym dniu jakim niewątpliwie są Urodziny głowę jubilata przyozdabiamy koroną, składamy mu życzenia, śpiewamy tradycyjne sto lat, obdarowujemy go własnoręcznie wykonaną laurką lub jakimś skromnym upominkiem. Przyniesione owoce stają się materiałem badawczym dla naszych zmysłów: wzroku, dotyku węchu, a na zakończenie oczywiście najważniejszego dla nas zmysłu smaku. Finałem „Dnia Urodzin" jest wykonanie pysznej sałatki owocowej, którą każde z obecnych na urodzinach dzieci ze smakiem zajada. Jeśli danego dnia czas nam jeszcze na to pozwala organizujemy urodzinową dyskotekę pamiętając o tym, że ruch to również zdrowie.

   

  Degustacja mleka i jego przetworów

  Zdrowe żywienie było również promowane wśród „Żabek" w kwietniu. Zaczęło się od piątku 04. 04. Dzieci w ten dzień zgodnie z tematem „Żabka Balbina odwiedza krówkę" przyniosły do Przedszkola mleko i jego przetwory. Na początku dowiedziały się, jak ważny w ich diecie jest wapń pochodzący z mleka, a budujący ich zęby i kości. Ale żeby coś promować, trzeba też spróbować, dlatego wszyscy z chęcią pili mleko i próbowali jogurtów, kefirów i serów.

   

  Światowy Dzień Zdrowia
  Natomiast data 07.04. w kalendarzu jest zaznaczona jako „Światowy Dzień Zdrowia". W ten dzień pani Ewa zapoznała dzieci z Piramidą Zdrowego Żywienia. A później dzieci wybrały się na wycieczkę do Przychodni lekarskiej „Medyk", gdzie zwiedziły gabinet stomatologiczny i zabiegowy, oraz rozmawiały na temat zdrowia z panią doktor pediatrą.

   

  Grupa IV „Biedronki"
  Sałatka owocowa

  Dzieciaki z grupy IV w ramach projektu „Odżywiam się zdrowo" robiły sałatkę owocową. A oprócz tego nauczyły się wykorzystywać wszystko z owoców: sok z cytryn posłużył nam jako sos do sałatki, a jej nasiona zasadziliśmy do doniczki, by obserwować wzrost rośliny. A z łupin pomarańczy i mandarynek zrobiliśmy woreczek zapachowy do sali. Radosna i pełna witamin zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Biedroneczki dzięki zajęciom na pewno zapamiętały hasło : „Gdy zdrowo jemy – długo żyjemy". W tym krótkim zdaniu mieści się główny cel naszych zajęć z edukacji zdrowotnej.

    salatka bied

   

  Grupa V „Motylki"
  Grupowy Dzień Marchewki

  Oj wesoło było, kiedy grupa V w kwietniu obchodziła ,,Grupowy Dzień Marchewki''. Już od rana wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w ,,marchewkowe kolory''. Taniec przy piosence ,,Marchewkowe pole'' wprowadził dzieci w tematykę zajęć prowadzonych w ramach realizowanego przez przedszkole Ogólnopolskiego Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury". Pani Sylwia opowiedziała dzieciom krótką historię o pochodzeniu marchewki, jej walorach odżywczych i zdrowotnych, uprawie, a dzieci opisały jej wygląd, wymieniały potrawy i przetwory z marchewki, wiedziały dla jakich zwierząt jest ona przysmakiem. Chrupiąc kawałki marchewki przedszkolaki wysłuchały bajki ,,Marchewkowy rycerz'', który przygotował dla nich kilka zadań do wykonania, oczywiście z marchewką w roli głównej: m.in. szukały ukrytych w sali marchewek, układały różne kompozycje z marchewek, przeliczały, tańczyły, pokonywały marchewkowy slalom. Ostatnim zadaniem dla nich było wykonanie sylwety marchwi. Na zakończenie spotkania dzieci obiecały, że będą jeść dużo marchwi, w różnej postaci, bo chcą być zdrowe i silne, a potem zaśpiewały piosenkę ,,Witaminki". Pani Kasia i Sylwia uznając zaangażowanie i wiedzę dzieci rozdały przedszkolakom kolorowanki i znaczki „Kubusiowego Przyjaciela Natury". Marchewkowy dzień zakończył się wypiciem kubka marchewkowego soku na podwieczorek. Był to dzień pełen wrażeń: wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy.

   

  dzien marchewki

   

  Grupa VI „Żółwiki"
  Jemy zdrowe przekąski – owoce

  W Grupie VI w ramach Promocji zdrowego odżywiania odbyła się degustacja różnego rodzaju owoców. Dzieci doskonale wiedzą, że owoce należy spożywać codziennie ponieważ są źródłem witamin, dlatego promocja zdrowia i wdrażanie dzieci do prawidłowego odżywiania jest zadaniem priorytetowym. Dzieci rozpoznawały owoce za pomocą dotyku, nazywały je oraz opisywały ich wygląd. Najciekawszym jednak momentem było ich próbowanie i wypowiadanie się na temat ich smaku.

   

  Zdrowo rosnę na wiosnę!

  W dniu 14.03.2014r. w Grupie VI zorganizowano zajęcia Zdrowo rosnę na wiosnę. Z tej okazji dzieci przygotowywały wiosenne, kolorowe kanapki. Dzieci własnoręcznie kroiły wszystkie produkty, a następnie wykonywały z nich kanapki według własnego pomysłu. Na koniec odbyła się degustacja kanapek.

 • KLUB SMAKOSZA

  2013 11 20-serce-warzywa

  Klub Smakosza działa przy grupie V "Motylki" naszgo przedszkola -  wszystkie dzieci uczesniczą w kulinarnym eksperymentowaniu.
  "Motylki" zbierają doświadczenia w przygotowywaniu zdrowych i kolorowych potraw. Co pewien czas częstują wszystkich własnoręcznie przygotowanymi przysmakami, trzeba przyznać, że naprawdę dobrze im to wychodzi. Jesteśmy pewni, że przedszkolny "Klub Smakosza" wychowa wybitnych kucharzy i restauratorów.

   

   KOLOROWA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

   Każde dzieco uwielbia zajadać owoce - zwłaszcza gdy są świeże i pachnące. Składniki na pyszną sałatką owocową zostały starannie wybrane. Znaleźć w niej można było m. in. jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, oraz tajemniczy składnik nadający słodkości - również bardzo zdrowy. Zachęcamy wszytskich do eksperymentowania i skomponowania własnej, witaminowo - owocowej przekąski.

  apple jumps

   

   DOMOWA I ZDROWA PIZZA MOTYLKOWA

   Chyba nie ma takiego dziecka, które odmówiłoby zjedzenia kawałka pizzy. Można wybierać przeróżne skłądniki, zastanawiać się nad wyborem pizzeri, a Klub Smakosza proponuje zrobienie tego przysmaku samodzielnie. Przygotowanie pysznej, pachnącej i zdrowej pizzy nie zajmuje więcej niż pół godziny i każdy może przygotować ją według własnych upodobań. Pizza Klubu udała się perfekcyjnie... mniam. Kto spróbował, ten wie... :)

  eatPizza

   

   

  SUPER POMARAŃCZOWY SOCZEK BARDZO ZDROWY

   Kolejna propozycja Klubu Smakosza - sok robiony własnoręcznie. Potrzeba trochę chęci, nieco więcej siły i przede wszystkim najwyższej jakości składniki. Sok pozyskany w ten sposób jest istną bombą witaminową - nie ma wątpliwości - kto spróbuje takiego soku, już nigdy nie sięgnie po "niby soki" w kartonikach.

  pomarancza

   

   PIERNICZKI KOLOROWE OCZYWIŚCIE  BARDZO ZDROWE

   Pierniczki zachęcają swoim zapachem i aromatem, niestety zazwyczaj po ich upieczeniu trzeba czekać conajmniej kilka dni. Klubowe pierniczki - oczywiście - są doskonałe do jedzenia zaraz po upieczeniu. Mali Smakosze wyrabiali ciasto i wycinali swoje ulubione kształty z wielką dbałością i zaangażowaniem. Każdy potem ozdobił swoje pierniki, a na końcu je spałaszował. :)

  DSC 0982 kopia

   

  KORECZKI OWOCOWE, ZDROWE I KOLOROWE

   "Motylki" umieją cieszyć się najmniejszymi sukcesami kulinarnymi. Ostatnio znalazły sposób na "Magiczne Znikanie" owoców. Sposobem tym były Owocowe Koreczki. Każdy może skomponować taki koreczek według indywidualnego gustu, smaku i nastroju chwili. Wskazane są zaskakujące połączenia. Dlaczego... radzimy samemu spróbować.

  szaszłyki

   

   

   

  ZDROWY  CHLEB

  Największe do tej pory nasze wyzwanie. Chcąc poczęstować wszytskich pysznymi kolorowymi kanapkami, postanowiliśmy samodzielnie upiec chleb na te przekąski. Zadanie okazało się fascynujące - zaskoczyły nas drożdże - ale już wiemy po co potrzebne są w chlebie. Chleb i kanapki były przepyszne - zniknęły jak za dotnięciem czarodziejskiej różdżki. Mniam....

   

   

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE
  DLA GRUPY V "Motylki" na miesiąc czerwiec

   

   

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE
  DLA GRUPY VI "Żółwiki"

  na miesiąc wrzesień

   

  TEMATYKI TYGODNI

   

  1. Witaj przedszkole.

  2. Jestem bezpieczny – zasady ruchu drogowego.

  3. Mały ratownik – to ja.

  4. Zdrowy tydzień przedszkolaka.

 •  

   ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE
  DLA GRUPY IV "Biedronki"
  na miesiąc maj

   

   

 • PLAN PRACY WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
  DLA GRUPY III JEŻYKI

  NA MIESIĄC CZERWIEC

   

   TEMATY TYGODNIOWE
  Tydzień pierwszy: CO NAM W DUSZY GRA
  Tydzień drugi: CO SŁYCHAĆ W ŚWIECIE ZWIERZĄT
  Tydzień trzeci: KOLORY I ZAPACHY LATA
  Tydzień czwarty: WAKACJE WOŁAJĄ NAS, PODRÓŻE ZACZĄĆ CZAS

 • PLAN PRACY DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZEJ DLA GRUPY II „MISIE"

  w czerwcu

   

  Tydzień pierwszy: ,,Nasz dziecięcy świat''
  Tydzień drugi: Dobre nawyki Mistrzów Kodowania Junior
  Tydzień trzeci: Dzięki zmysłom poznajemy świat
  Tydzień czwarty: Przyszło do nas lato
  Tydzień piąty: Wyruszamy na wakacje z Misiem Pysiem

   

 • "DŻUNGLA"

  dzieci trzyletnie

  W grupie I - Dżungli są maluszki

  słodkie, zwinne łakomczuszki.

  Już nie płaczą, nie marudzą,

  pieknie się bawią i nigdy nie nudzą.

  Słuchają Pani sprzątają zabawki,

  Takie są z nich kochane gagatki.

   

   

Copyright © 2013. All Rights Reserved.