Get Adobe Flash player
FB IMG 1570021739597
Muzeum Dobranocek odwiedziło Przedszkole Publiczne nr 33 w Rzeszowie, gdzie odbyły się warsztaty dla przedszkolaków pt. Przyjaciel na 10-tkę.
Maluszki z pomocą bajkowych bohaterów poznały zasady savoir-vivre, jakie obowiązują w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami. 
Podczas warsztatów uczestnicy poznali czarodziejskie słowa: przepraszam, dziękuję i proszę w języku migowym a także podstawowe zwroty – powitania, pożegnania, kolory i nazwy zwierząt a nawet nauczyły się migać nazwę Muzeum Dobranocek.  Z zakrytymi oczami za pomocą dotyku odgadywali także bajkowych bohaterów – lalki i kadry z postaciami z bajek odwzorowane na dotykowych reprodukcjach, zrealizowanych z naszego projektu. 
Odgadywali także różne zapachy i kształty, poznając świat innymi niż na co dzień zmysłami.
Warsztaty przybliżyły przedszkolakom świat osób  z niepełnosprawnościami oraz nauczyły jak zachować się w towarzystwie niepełnosprawnych i skutecznie udzielić pomocy w potrzebie.
Maluszki ćwiczyły nowo nabyte umiejętności w parach, za co otrzymały brawa pokazane w języku migowym, bo tę umiejętność nabyły najszybciej. 
 
Byłą także miła niespodzianka – pojawił się Reksio, który został porządnie wyściskany i wytarmoszony a na koniec poproszony o pamiątkowe zdjęcie na co oczywiście z radością przystał. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.
 
Integracyjne warsztaty i zajęcia edukacyjne realizujemy z projektu 10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie z programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle,  Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli.  
 
Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.plgdziecko.pl
 
Patronat honorowy: Fundacja Reksio
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
FB IMG 1570021742365

Copyright © 2013. All Rights Reserved.