Get Adobe Flash player

W dniu 30 listopada 2017 r. wyruszyliśmy w kolejną wycieczkę po Polsce, tym razem odwiedziliśmy Śląsk. Zwiedzanie tego regionu zaczęliśmy od poznania tradycyjnych regionalnych strojów- sami nawet ubraliśmy w nie naszych nowych papierowych kolegów. Następnie posłuchaliśmy wiersza „Paweł i Gaweł" w gwarze śląskiej oraz zjedliśmy pyszne oblaty czy śląskie słodycze (maszkyty). Poznaliśmy najciekawsze miejsca i zabytki tego regionu, a także nauczyliśmy się tańczyć tańca o nazwie „Klapok" pochodzącego z Górnego Śląska. Na koniec naszej wędrówki wykonaliśmy czako czyli górnicze czapki. Ciekawe, gdzie wybierzemy się następnym razem? Zapraszamy do galerii zdjęć.

śląsk

W ostatni czwartek października, Klub Kolorowego Podróżnika wybrał się na zwiedzanie Małopolski. Wspólnie z nowo poznaną koleżanką Marysią, słuchaliśmy hejnału krakowskiego, zwiedziliśmy najciekawsze zabytki Małopolski, poznaliśmy legende o Smoku Wawelskim i dzielnym szewczyku. Oczywiście, nie obyło się bez degustaji krakowskich obwarzanków. Poznając tradycyjne stroje krakowskie, wykonaliśmy pawie piórko do kapelusza. Czas płynął tak miło, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do przedszkola i do domu... Zapraszamy do galerii.

krakow

W pierwszą podróż w tym roku, Kolorowi Podróżnicy wybrali się szlakami podkarpackich cudów. Oczywiście, poza zbiorem wiadmościami na temat, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w naszym regionie, spróbowaliśmy także prawdziwych podkarpackich przysmaków. Proziaki, bo o nich mowa, to podkarpackie placki na sodzie. Smakowały wyśmiecie a dzieci chwaliły się, że ich mamy też takie przygotowują. Jest zatem nadzieja, że prawdziwe podkarpackie smaki zostaną ocalone od zapomnienia. Zapraszamy do galerii.

rzeszow

Copyright © 2013. All Rights Reserved.