Get Adobe Flash player

W dniu 26 stycznia 2018 nasz kolorowy pociąg dotarł do kolejnego malowniczego zakątka Polski - Zakopanego. Na początku obejrzeliśmy piękne, barwne, podhalańskie stroje ludowe oraz poznaliśmy góralskie tradycje. Spróbowaliśmy także regionalnych przysmaków góralskich- moskali. Później zobaczyliśmy najciekawsze miejsca w Zakopanem: odbyliśmy spacer po słynnych Krupówkach, wspinaliśmy się na Gubałówkę oraz zwiedziliśmy domek stojący do góry nogami. Następnie podziwialiśmy wspaniały występ góralskich tancerzy oraz taniec zbójecki. Nas także poniosła magiczna moc góralskich nut i wspólnie ruszyliśmy do tańca. Obowiązkową pamiątką z polskich Tatr jest ciupaga, dlatego też na koniec naszej podróży wykonaliśmy góralskie siekierki. Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy...

zakopane

W dniu 30 listopada 2017 r. wyruszyliśmy w kolejną wycieczkę po Polsce, tym razem odwiedziliśmy Śląsk. Zwiedzanie tego regionu zaczęliśmy od poznania tradycyjnych regionalnych strojów- sami nawet ubraliśmy w nie naszych nowych papierowych kolegów. Następnie posłuchaliśmy wiersza „Paweł i Gaweł" w gwarze śląskiej oraz zjedliśmy pyszne oblaty czy śląskie słodycze (maszkyty). Poznaliśmy najciekawsze miejsca i zabytki tego regionu, a także nauczyliśmy się tańczyć tańca o nazwie „Klapok" pochodzącego z Górnego Śląska. Na koniec naszej wędrówki wykonaliśmy czako czyli górnicze czapki. Ciekawe, gdzie wybierzemy się następnym razem? Zapraszamy do galerii zdjęć.

śląsk

W ostatni czwartek października, Klub Kolorowego Podróżnika wybrał się na zwiedzanie Małopolski. Wspólnie z nowo poznaną koleżanką Marysią, słuchaliśmy hejnału krakowskiego, zwiedziliśmy najciekawsze zabytki Małopolski, poznaliśmy legende o Smoku Wawelskim i dzielnym szewczyku. Oczywiście, nie obyło się bez degustaji krakowskich obwarzanków. Poznając tradycyjne stroje krakowskie, wykonaliśmy pawie piórko do kapelusza. Czas płynął tak miło, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do przedszkola i do domu... Zapraszamy do galerii.

krakow

W pierwszą podróż w tym roku, Kolorowi Podróżnicy wybrali się szlakami podkarpackich cudów. Oczywiście, poza zbiorem wiadmościami na temat, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w naszym regionie, spróbowaliśmy także prawdziwych podkarpackich przysmaków. Proziaki, bo o nich mowa, to podkarpackie placki na sodzie. Smakowały wyśmiecie a dzieci chwaliły się, że ich mamy też takie przygotowują. Jest zatem nadzieja, że prawdziwe podkarpackie smaki zostaną ocalone od zapomnienia. Zapraszamy do galerii.

rzeszow

Copyright © 2013. All Rights Reserved.