Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników.
W poniedziałek 11 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. A to za sprawą dzieci z grupy IV ,,Biedronki'', które w ramach działalności ,,Klubu Smakosza'' piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu zabraliśmy się do dekoracji pierniczków, by po południu zaprosić na degustacje pierniczków dzieci i rodziców z innych grup.

Dzieci z grupy "Motylki" w ramach prężnie działajacego w naszym przedszkolu Klubu Smakosza, przygotowywały koktajle owocowo- warzywne. Dzieci poznały nie tylko zdrowe właściwości tych przysmaków, ale również dowiedziały się w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Wspólnie przygotowaliśmy warstwowy koktajl malinowo- brzoskwiniowy z kruszonymi bezami oraz smoothie z jarmużu, kiwi i bananów. Dzieci swoimi specjałami częstowały rodziców, kolegów i koleżanki z całego przedszkola. Zapraszamy do galerii.

koktajle

Dzieci z grupy Biedronek przygotowały smakowite owocowe przekąski. Wspólnie zrobiły sałatkę owocową, owocowe szaszłyki i jesienne jeże. Na kolorową degustacje "Biedronki" zaprosiły rodziców i dzieci z innych grup. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Zapraszamy do galerii.

owoce