W dniu 22. 03. 2018r. nasze przedszkolaki z grupy „Motylki" w ramach „Klubu Smakosza" podjęły wielkie wyzwanie - postanowiły przygotować zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki.
Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty, starannie umyły ręce, założyły fartuszki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo białym serkiem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Po zakończonych działaniach wszyscy razem zasiedli do wielkiej kanapkowej uczty. Okazuje się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Wszyscy nasi rodzice również zjadali swoją porcję z apetytem. Zapraszamy do galerii.

wiosenne kanapki

Pizza niewątpliwie należy do dań uwielbianych nie tylko przez dorosłych, ale także przez dzieci. Smakuje ona wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można ją własnoręcznie przygotować i ułożyć na niej tylko to, co lubimy. Stąd też pomysłem na rozszerzenie naszego Dnia Pizzy, były zajęcia kulinarne. Każdy przedszkolak mógł wzorem kucharzy z pizzerii przygotować swoją własną pizzę. Zapraszamy do galerii.

dzień pizzy

Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników.
W poniedziałek 11 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. A to za sprawą dzieci z grupy IV ,,Biedronki'', które w ramach działalności ,,Klubu Smakosza'' piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu zabraliśmy się do dekoracji pierniczków, by po południu zaprosić na degustacje pierniczków dzieci i rodziców z innych grup. Zapraszamy do galerii.

pierniczki

Dzieci z grupy "Motylki" w ramach prężnie działajacego w naszym przedszkolu Klubu Smakosza, przygotowywały koktajle owocowo- warzywne. Dzieci poznały nie tylko zdrowe właściwości tych przysmaków, ale również dowiedziały się w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Wspólnie przygotowaliśmy warstwowy koktajl malinowo- brzoskwiniowy z kruszonymi bezami oraz smoothie z jarmużu, kiwi i bananów. Dzieci swoimi specjałami częstowały rodziców, kolegów i koleżanki z całego przedszkola. Zapraszamy do galerii.

koktajle

Dzieci z grupy Biedronek przygotowały smakowite owocowe przekąski. Wspólnie zrobiły sałatkę owocową, owocowe szaszłyki i jesienne jeże. Na kolorową degustacje "Biedronki" zaprosiły rodziców i dzieci z innych grup. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Zapraszamy do galerii.

owoce