Kolorowa Biblioteka

1. Z biblioteki mogą korzystać dzieci 3,4,5,6-cio letnie.
2. Jednorazowo można wypożyczyć 1 książkę na okres 2 tyg.
3. Z książkami obchodzimy się starannie, a dostrzeżone uszkodzenia naprawiamy.
4. Troskę o wypożyczone książki powierzamy dzieciom, a szczególnie rodzicom,
5. Koordynatorem pracy biblioteki jest nauczyciel grupy V - Bożena Dąbek oraz grupy I - Jadwiga Głusiec
6. Dniem wypożyczania książek jest I i III czwartek miesiąca.

Dziękujemy!!!

biblio5

W Naszym Kolorowym Przedszkolu staramy się rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci poprzez cykliczny program „Podróż bajkowym ekspresem", odpowiedni dobór literatury, tworzenie wystawek czytelniczych i wycieczek do pobliskich bibliotek. Organizujemy również spotkania z książką, czytaną przez zaproszonych rodziców w ramach programu „Bohatera tygodnia".

ksiazka1

Czytaj więcej: Wspólne z dzieckiem czytanie, sposobem na dobre wychowanie

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce w domu rodzinnym. Nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek.
    Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko zgodnej współpracy domu i szkoły.
    O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, muszą pamiętać nauczyciele jak i rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki.

kocham czytac

Pamiętajmy:
„Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji”.

Jim Trelease