Tematyka kompleksowa na miesiąc wrzesień

Tydzień 1. Przedszkole drugim domem
- Poznanie Pań, kolegów, koleżanek,
- Ustalenie grupowego kodeksu zachowania
- Poznanie funkcjonowania „Zegara emocji"
- Ćwiczenia z zakresu profilaktyki logopedycznej
- Nazywanie stanów emocjonalnych, ocena zachowań bohaterów. Uświadomienie co jest dobre a co złe, jak nawiązywać przyjaźnie
Tydzień 2. Co pamiętamy z wakacji?
- Założenie Kącika wakacyjnych wspomnień
- Rozwijanie mowy czynnej poprzez opowieści o wakacjach, spędzaniu wolnego czasu.
- Uczestniczenie w zabawach słuchowych, odgadywanie odgłosów, rozróżnianie dźwięków
- Zapoznanie z mapą Polski, jej kolorami, położeniem gór i Morza Bałtyckiego
- Poprawne klasyfikowanie środków transportu
Tydzień 3. Nuci każdy przedszkolak donośnie, że wie jak bawić się bezpiecznie i radośnie.
- Poznanie zasad bezpiecznej zabawy w sali, na placu zabaw.
- Przypomnienie nazw zawodów niosących pomoc, numerów alarmowych. Nauka odpowiedniego zgłoszenia zagrożenia przez telefon.
- Na podstawie bajki Czerwony Kapturek uświadomienie, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, wpuszczać ich do domu.
Tydzień 4. Poznajemy tajemniczy świat kodowania
- Zapoznanie z programem Mistrzowie Kodowania Junior oraz przewodnią pacynką- kotem Scratchem.
- Zapoznanie z klockami ruchu, matą edukacyjną.
- Liczne zabawy edukacyjne rozwijające pamięć, logiczne myślenie, kreatywność dziecka.