Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

motylki1

Kolorowa chemia

18 grudnia dzieci z grupy „Motylki" uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach badawczych pod hasłem : „ Kolorowa chemia", które przeprowadziła pani chemik Katarzyna Jórasz.

Wiele się działo . Było barwienie wody roztworem z czerwonej kapusty , chemiczny wulkan i „duszek" z butelki. Wszystkim doświadczeniom towarzyszyły salwy śmiechu oraz okrzyki zdziwienia. To były istne "czary – mary". Zdjęcia już wkrótce.

Motylki w teatrze Maska

Dnia 8 grudnia przedszkolaki z  grupy Motylków oraz Żółwików od samego rana były mocno podekscytowane.  Po śniadaniu wyjechały do Teatru „Maska” na spektakl pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Zaciekawienie towarzyszyło dzieciom aż do rozpoczęcia przedstawienia i opowiadało o życiu św. Franciszka, który wędruje po świecie i spotyka ludzi oraz zwierzęta.  Spektakl doskonale wpasował się w czas oczekiwania na święta.

Byłem w teatrze, byłem w teatrze

i zapomniałem o świecie całym.

Bo tam na scenie wszystko bogatsze,

świat zza kurtyny ma blask wspaniały!...”

Czesław Janczarski

maska

Spotkanie z Malarką

W piątek 22.09.2017 dzieci z grupy Motylki i Żółwiki gościły zaprzyjaźnioną z przedszkolem artystkę- malarkę Panią Ireną Żak- Hałdys Na samym początku dzieci obejrzały wystawę prac i przeprowadziły wywiad z gościem. Następnie wspólnie z artystką namalowały obraz "Lato", który jest uzupełnieniem naszej galerii pt.: "4 pory roku". Spotkanie upłynęło w ciepłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. V "MOTYLKI"  NA STYCZEŃ:

Tydzień I: Nowy Rok się zaczął, z radości wszyscy skacz!

Tydzień II: Co zwierzęta robią zimą?

Tydzień III: Zagościła zima

Tydzień IV: Jestem wnuczkiem oraz wnuczką