Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

wiewiorki1

„FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”

15 listopada grupy: VIII „Pszczółki” i VII „Wiewiórki” wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Fascynujący świat pszczół”.

Warsztaty pobudziły wszystkie zmysły dzieci, które mogły dotknąć, posmakować, powąchać, usłyszeć i zobaczyć z bliska magiczny świat pszczół. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego – to wszystko pozwoliło zabrać uczestników w niezwykłą podróż podczas, której dzieci dowiedziały się:

- Dlaczego pszczoły tańczą?

-  O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?

-  Gdzie te owady się myją?

-  Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu?

W programie warsztatów było m.in.:

- prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula,

- opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu,

- degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego,

- własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego przez dzieci,

- oglądanie przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu!

- każde dziecko otrzymało upominki (słoiczek miodu, pałeczkę do nabierania miodu, samodzielnie wykonaną świeczkę wosku pszczelego oraz certyfikat ).

Przechwytywanie

"Pokazy chemiczne"

25. 10 . 2017r. „Biedronki", „Pszczółki" i „Wiewiórki" wzięły udział w pokazach chemicznych.
Celem spotkania było:
1. Zapoznanie dzieci z zawodem chemika:
• zapoznanie ze sprzętem laboratoryjnym - naczynia wykonane z plastiku dzieci będą mogły pod koniec pokazu wziąć do ręki
• przedstawienie zastosowań chemii w życiu codziennym (lekarstwa, zabawki, opakowania itp.)
2. Prowadzenie doświadczeń chemicznych w asyście dzieci:
• Tęczowa kapusta- dzieci z pomocą prowadzącego będą wlewały roztwory i wywar z kapusty do cylindrów i obserwują zmiany kolorów
• Skacząca kukurydza- zapoznanie z pojęciem „dwutlenek węgla"
• Chemiczny wulkan
• Wywołanie chemicznego duszka
Na zakończenie pokazów za aktywną pomoc w prowadzonych doświadczeniach, dzieci otrzymały „Dyplom Małego Chemika"

pokazy chemiczne

"Wycieczka na Lotnisko- Jasionka"
W piątek 20. 10.2017r. "Pszczółki" i "Wiewiórki" uczestniczyły w wycieczce na "Lotnisko- Jasionka". Celem wycieczki było: poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Nowym Terminalu Pasażerskim "Rzeszów- Jasionka", obserwacja odprawy bagażu, pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Przedszkolaki zapoznały się również ze służbami pracującymi w porcie, zobaczyły start oraz obsługę samolotu z tarasu widokowego. Weszły na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśnicze i przeszły przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Nastęnie obejrzały samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademontrowali m.in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych. Zapraszamy do galerii.

wiewiorki na lotnisku

TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. VII- WIEWIÓRKI NA CZERWIEC

Tydzień pierwszy: ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI
Dzieci będą:
- poznawać prawa i obowiązki dziecka,
- uczyć się tolerancji wobec odmienności innych,
- poznawać życie rówieśników w innych krajach świata oraz panujące różnice kulturowe,

- poznawać różnego rodzaju gry i zabawy,
- zwiedzać Muzeum Lalek w Pilźnie oraz uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych "Jak powstaje lalka",

- poznawać zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i wycieczek.

Tydzień drugi: ŚWIAT OWADÓW
- rozwijać zainteresowania przyrodnicze,
- doskonalić umiejętność pracy w zespole, dzielenia się zadaniami oraz kształtowania odpowiedzialności zbiorowej za wykonanie zadania,
- rozwijać słownictwo związane z owadami,
- doskonalić umiejętność zadawania pytań,
- kształtować umiejętność czytania globalnego i rozpoznawania liter,
- kształtować umiejętności postępowania zgodnie z instrukcją słowną i obrazkową,
- kształtować poczucie własnego ciała, znajomość stosunków przestrzennych oraz odróżniania prawej i lewej strony.

Tydzień trzeci: ŻEGNAMY KOLOROWE PRZEDSZKOLE, PO WAKACJACH SPOTKAMY SIĘ W SZKOLE
Dzieci będą:
- oswajać się z myślą, że niebawem opuszczą przedszkole,
- poznawać instytucję szkoły,
- doskonalić umiejętności społeczne potrzebne do budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami i osobami pracującymi w szkole,
- doskonalić koncentrację uwagi i spostrzegawczość,
- kształtować umiejętności matematyczne niezbędne do podjęcia nauki w szkole,
- kształtować umiejętności czytelnicze,
- rozwijać umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami,
- żegnać pracowników oraz kolegów i koleżanki z przedszkola.

Tydzień czwarty: BEZPIECZNE WAKACJE
Dzieci będą:
- nazywać i odnajdywać na mapie różne miejsca,
- wyodrębniać wyrazy i sylaby w zdaniu,
- poznawać system pieniężny i polską walutę,
- poznawać środki lokomocji służące do podróżowania,
- poznawać zasady bezpieczeństwa podczas wakacji,
- rozwijać umiejętność logicznego i twórczego myślenia,
- kształtować sprawność fizyczną,
- kształtować poczucie rytmu i słuchu muzycznego,
- kształtować kompetencje językowe i społeczne.