W środę 29.11 o godzinie 15.30 zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci grupy Pszczółki na zajęcia otwarte. Następnie odbędzie się spotkanie dotyczące wyników wstępnego badania gotowości szkolnej.

pszczelarz

Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

pszczolki3

Mleczny deserek

Starszaki z grupy VIII „Pszczółki" w piątek tj. 3 listopada w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Dzieciaki Mleczaki" promującego mleko i produkty mleczne samodzielnie wykonały owocowy deserek z bitą śmietaną.
Celem powyższych zajęć kulinarnych był wzrost świadomości przedszkolaków na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci. Ponadto warsztaty kulinarne zawsze uczą samodzielności i są świetną zabawą, a degustacja samodzielnie przygotowanego posiłku cieszy wszystkie podniebienia nawet najbardziej wybrednych dzieciaków.

mleczny deserek

„Fascynujący świat pszczół”

15 listopada grupy: VIII „Pszczółki” i VII „Wiewiórki” wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Fascynujący świat pszczół”.

Warsztaty pobudziły wszystkie zmysły dzieci, które mogły dotknąć, posmakować, powąchać, usłyszeć i zobaczyć z bliska magiczny świat pszczół. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego – to wszystko pozwoliło zabrać uczestników w niezwykłą podróż podczas, której dzieci dowiedziały się:

- Dlaczego pszczoły tańczą?

-  O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?

-  Gdzie te owady się myją?

-  Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu?

W programie warsztatów było m.in.:

- prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula,

- opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu,

- degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego,

- własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego przez dzieci,

- oglądanie przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu!

- każde dziecko otrzymało upominki (słoiczek miodu, pałeczkę do nabierania miodu, samodzielnie wykonaną świeczkę wosku pszczelego oraz certyfikat ).

20171115 100501 1

"Pokazy chemiczne"

25. 10 . 2017r. „Biedronki", „Pszczółki" i „Wiewiórki" wzięły udział w pokazach chemicznych.
Celem spotkania było:
1. Zapoznanie dzieci z zawodem chemika:
• zapoznanie ze sprzętem laboratoryjnym - naczynia wykonane z plastiku dzieci będą mogły pod koniec pokazu wziąć do ręki
• przedstawienie zastosowań chemii w życiu codziennym (lekarstwa, zabawki, opakowania itp.)
2. Prowadzenie doświadczeń chemicznych w asyście dzieci:
• Tęczowa kapusta- dzieci z pomocą prowadzącego będą wlewały roztwory i wywar z kapusty do cylindrów i obserwują zmiany kolorów
• Skacząca kukurydza- zapoznanie z pojęciem „dwutlenek węgla"
• Chemiczny wulkan
• Wywołanie chemicznego duszka
Na zakończenie pokazów za aktywną pomoc w prowadzonych doświadczeniach, dzieci otrzymały „Dyplom Małego Chemika".

pokazy chemiczne

"Wycieczka na Lotnisko- Jasionka"

W piątek 20. 10.2017r. "Pszczółki" i "Wiewiórki" uczestniczyły w wycieczce na "Lotnisko- Jasionka". Celem wycieczki było: poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Nowym Terminalu Pasażerskim "Rzeszów- Jasionka", obserwacja odprawy bagażu, pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Przedszkolaki zapoznały się również ze służbami pracującymi w porcie, zobaczyły start oraz obsługę samolotu z tarasu widokowego. Weszły na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśnicze i przeszły przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Nastęnie obejrzały samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademontrowali m.in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych. Zapraszamy do galerii.

pszczolki na lotnisku

„FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”.

- Dlaczego pszczoły tańczą?

-  O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?

-  Gdzie te owady się myją?

-  Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu?

W programie warsztatów było m.in.:

- prezentacja tradycyjnych uli oraz wnętrza nowoczesnego ula,

- degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego,

- własnoręczny wyrób świeczki z wosku pszczelego przez dzieci,

- oglądanie przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu!