Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

pszczolki3

IX Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek

24 stycznia „Pszczółki" wraz z wychowawczyniami reprezentowała nasze przedszkole na „IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek", który odbył się w Kościele M. B. Saletyńskiej przy ul. Dąbrowskiego.
Nasze przedszkolaki w wyjątkowy sposób przedstawiły historie narodzenia Jezusa w Betlejem, kultywując przy tym polskie tradycje bożonarodzeniowe. Nasz pomysł na jasełka był bardzo energetyczny dominował w nim taniec, instrumentacje muzyczne i śpiew. Dzieciaki wykazały się dużym talentem aktorskim, a występ publiczny przyniósł im dużo radości i okazał się dla nich dobrą zabawą. Wasze Panie są z Was bardzo dumne i życzą Wam dalszych sukcesów.

przeglad jaselek

"Wizyta w SP u Sióstr Pijarek"

8 stycznia Pszczółki udały się do SP Sióstr Pijarek na „Dni otwarte" dla przedszkolaków. Już przy drzwiach budynku powitali nas serdecznie pracownicy szkoły, następnie bardzo miła siostra zakonna oprowadzała nas po budynku szkoły prezentując ciekawe i atrakcyjne miejsca. Tego dnia na przedszkolaki czekała miła niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów tej szkoły. Mieliśmy również okazję odwiedzić naszych starszych kolegów - uczniów klasy pierwszej, którzy zaprezentowali nam energiczną piosenkę o dobrych manierach. Miło nam było zobaczyć jak nasi byli uczniowie wspaniale reprezentują nasze przedszkole na wyższym szczeblu edukacji. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Wszyscy serdecznie pożegnaliśmy się z gospodarzami szkoły, a niektóre przedszkolaki zapewniały, że w przyszłości w tej właśnie szkole będą kontynuować dalszą edukację.

pszczolki u pijarek

"Spotkanie Wigilijne dla Rodziców"

19 grudnia w grupie VIII „Pszczółki" odbyło się spotkanie Wigilijne dla Rodziców. Na tą okazję Dzieciaki i ich Panie przygotowały odświętnie salę, aby wprowadzić gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Kilka dni przed tym magicznym dniem dzieci pięknie ubrały choinkę i wykonały prezenty dla Rodziców. Na tę szczególną uroczystość przygotowaliśmy historię narodzin Jezuska - „Jasełka" przeplatane tańcami. Po licznych próbach byliśmy gotowi do występu. Nasze wspólne starania przyniosły oczekiwany efekt. Dzieciaki wykazały się dużym profesjonalizmem w odgrywaniu ról na scenie przed publicznością. Dodatkowo w swoje umiejętności aktorskie włożyły serce co sprawiło, że nasz Wigilijny wieczór oczarował gości. Po występie dzieci obdarowały Rodziców prezentami, a zebranym licznie „fotografom" pozwoliły uwiecznić się na zdjęciach.
Brawo dla Was Dzieciaki spisałyście się rewelacyjnie !!!
Składam podziękowanie za pomoc w przygotowaniu naszej uroczystości :
- Mamie Fabianka za pomoc w przygotowaniu rekwizytów do tańca dla dziewczynek.
- Rodzicom Dawidka za gałązki do stroików świątecznych.

jasełka pszczolki

"Warsztaty plastyczne- gipsowe odlewy"

14 grudnia w ramach działań Klubu Aktywnego Rodzica grupa VIII „Pszczółki" nawiązała współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Gminie Świlcza.
W ramach podjętej współpracy zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne dla Rodziców i Dzieci z gr. VIII „Pszczółki"
i VII „Wiewiórki" nawiązujące do tradycji świątecznych.
Spotkanie prowadził pracownik Ośrodka, tj. mama Lenki z naszej grupy. Uczestnicy warsztatów krótko zapoznali się
z działalnością ŚDS i prowadzoną tam terapią dla niepełnosprawnych osób oraz ze sposobem wykonywania gipsowych odlewów. Rodzice i dzieci z dużym zapałem samodzielnie ozdabiali gipsowe figurki tj. szopki, aniołki, wizerunek Matki Bożej
z Dzieciątkiem itp. Spotkanie to nie tylko nauczyło nas nowej techniki plastycznej, ale również wzmocniło więzi rodzinne i wprowadziło w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy mamusi Lenki za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz pomoc w nawiązaniu współpracy między naszymi placówkami.

warsztaty gipsowe

TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. VIII- PSZCZÓŁKI NA LUTY:

Tydzień I: Luty witamy, z zimą w berka gramy

Tydzień II: Dobre serduszko mam, zwierzętom pomagam sam.

Tydzień III: Kim bedę, jak dorosnę?

Tydzień IV: Kosmiczny sen