Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć naszej grupy. Jest ona dostępna tutaj. Staramy się o jej systematyczną aktualizację.

pszczolki3

„Mały miś w świecie wielkiej literatury"
„Pszczółki" dołączają do ogólnopolskiego projektu, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, nawiązanie współpracy między innymi przedszkolami oraz domem rodzinnym dzieci.
Od lutego między dziećmi z naszej grupy będzie wędrował od domu do domu pluszowy misio z dzienniczkiem „pod pachą". Zadaniem dzieci jest zaopiekowanie się misiem, a zadaniem rodzica jest przeczytanie misiowi i swojemu dziecku bajki na dobranoc. Po przeczytaniu bajki proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na kartce dołączonej do dzienniczka każde dziecko wpisze (najlepiej samodzielnie) swoje imię i narysuje rysunek dla misia (może to być ilustracja do wysłuchanej bajki). Wpiszcie też tytuł bajki, którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was i dzieci wspaniała zabawa. Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca". Zaproście dzisiaj to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.
Pozdrawiamy serdecznie Wychowawczynie:
Agnieszka Kubrak i Ewa Patro

miś w świecie literatury

IX Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek

24 stycznia „Pszczółki" wraz z wychowawczyniami reprezentowała nasze przedszkole na „IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek", który odbył się w Kościele M. B. Saletyńskiej przy ul. Dąbrowskiego.
Nasze przedszkolaki w wyjątkowy sposób przedstawiły historie narodzenia Jezusa w Betlejem, kultywując przy tym polskie tradycje bożonarodzeniowe. Nasz pomysł na jasełka był bardzo energetyczny dominował w nim taniec, instrumentacje muzyczne i śpiew. Dzieciaki wykazały się dużym talentem aktorskim, a występ publiczny przyniósł im dużo radości i okazał się dla nich dobrą zabawą. Wasze Panie są z Was bardzo dumne i życzą Wam dalszych sukcesów.

przeglad jaselek

"Wizyta w SP u Sióstr Pijarek"

8 stycznia Pszczółki udały się do SP Sióstr Pijarek na „Dni otwarte" dla przedszkolaków. Już przy drzwiach budynku powitali nas serdecznie pracownicy szkoły, następnie bardzo miła siostra zakonna oprowadzała nas po budynku szkoły prezentując ciekawe i atrakcyjne miejsca. Tego dnia na przedszkolaki czekała miła niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów tej szkoły. Mieliśmy również okazję odwiedzić naszych starszych kolegów - uczniów klasy pierwszej, którzy zaprezentowali nam energiczną piosenkę o dobrych manierach. Miło nam było zobaczyć jak nasi byli uczniowie wspaniale reprezentują nasze przedszkole na wyższym szczeblu edukacji. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Wszyscy serdecznie pożegnaliśmy się z gospodarzami szkoły, a niektóre przedszkolaki zapewniały, że w przyszłości w tej właśnie szkole będą kontynuować dalszą edukację.

pszczolki u pijarek

TEMATY TYGODNIOWE DLA GR. VIII- PSZCZÓŁKI NA CZERWIEC:

Tydzień pierwszy: Wszystkie dzieci nasze są.
- Poznanie praw dziecka
- Uświadomienie, że każdy z nas jest niepowtarzalny.
- Wzbudzanie uczucia tolerancji, akceptacji osób niepełnosprawnych, o innym kolorze skóry, odmiennym wyglądzie.
- Rozpoznawanie różnych stanów emocjonalnych, poprawne ich nazywanie, przedstawianie za pomocą mimiki.
- Uczestniczenie w zabawach integracyjnych rozwijających empatię oraz poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka.
- Rozwijanie logicznego myślenia oraz budowanie słownika czynnego poprzez układanki logiczne, historyjki obrazkowe.
- Zorganizowanie przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek" dla młodszych przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka.

Tydzień drugi: Czy już wiecie, że lato chodzi po świecie?
- Poprawne określanie cech charakterystycznych lata.
- Poznanie życia mrówek, ich pożyteczności dla przyrody i ludzi. Omówienie budowy i struktury mrowiska. Spotkanie ze znawcą mrówek z pasieki Boża Iskierka.
- Uświadomienie w jaki sposób powstaje miód spadziowy.
- Uświadomienie, jakie najpotrzebniejsze rzeczy muszą znaleźć się w wakacyjnej walizce.
- Poznanie niebezpieczeństw czyhających latem ( groźna burza, wysokie temperatury).

Tydzień trzeci: W dalekie podróże wyruszyć muszę.
- Poznanie Indii oraz Afryki, poprawne zlokalizowanie na mapie świata.
- Poznanie specyfiki życia ludzi w Afryce, codzienności, spędzania wolnego czasu.
- Poznanie nazw oceanów oraz ciekawostek na temat różnych form podwodnego życia.
- Uczestniczenie w zabawach, ćwiczeniach, pracach plastycznych, rozmowach, opowiadań sprzyjających koncentracji uwagi.
- Posługiwanie się liczbami w aspektach kardynalnym i porządkowym.
- Zorganizowanie IV Sejmiku Przedszkolnego oraz uchwalenie ustawy „Szanujemy symbole narodowe"

Tydzień czwarty: Koniec czerwca, dobrze wiemy, że w Polskę pojedziemy.

- Wskazywanie lokalizacji swojej miejscowości na mapie Polski
- Poznawanie ważniejszych regionów naszego kraju, symboli narodowych
- Poprawne nazywanie największych rzek polskich, morza, gór oraz większych miast.
- Uświadomienie piękna naszego kraju, atrakcji turystycznych.
- Uczestniczenie w zajęciach z zakresu profilaktyki logopedycznej „W świecie bajek mydlanych"
- Uczestniczenie w uroczystym pożegnaniu przedszkola.
- Zorganizowanie pożegnalnego wyjazdu do kina. 