Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Raz na 2 tygdonie będziemy prezentować materiały, które stanowią wsparcie w kształtowaniu dobrych nawyków higienicznych dzieci. Całość programu to 6 zagadnień, z których każdy dotyczy innego aspektu higieny: higieny jamy ustnej, higieny nosa, korzystania z toalety, czystości rąk, kąpieli oraz ochrony skóry.

Dziś prezentujemy materiały z zakresu higieny jamy ustnej, podzielone na 4 bloki tematyczne wraz z kartami pracy do realizacji z dziećmi w domu oraz materiały dla rodziców. Zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki:)

1-_higiena_jamy_ustnej-skonwertowany.pdf

2-_higiena_jamy_ustnej-skonwertowany.pdf

3-_higiena_jamy_ustnej-skonwertowany.pdf

4-_higiena_jamy_ustnej-skonwertowany.pdf

Materiały_dla_rodziców_mycie_zębów.pdf

Definicja przedszkola promującego zdrowie

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają: • zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci), • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań
na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

W modelu PPZ uwzględniono trzy poziomy: warunki dla tworzenia PPZ, główne obszary jego działań i oczekiwane efekty

ppz model
Ryc. 1. Model przedszkola promującego zdrowie